Kilo Vermem Durdu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Bahadir tarafından 26 Kasım 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Bahadir

Bahadir Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı
    Yer:
    İstanbul
    2005 Ocak ayında salona gitmeye başladım 6 ay içerisinde 106 kilodan 88 kiloya düştüm daha sonra 86 ya indim ancak uzun süredir. Kilo verme durdu.
    Haftada 3 gün ağırlık ve her çalışma öncesi ve sonrası toplam 40 dakika gibide kardio yapıyorum.Daha önceden L-Karnitin kullanıyordum. Şimdi CLA kullanıyorum.
    Merak ettiğim acaba yağ yakımı devam ediyorda kas kütlesi arttığı içinmi kilo düşemiyorum. Yoksa hakikatten vücut kendini korumaya mı çalışıyor.
    Yorumlamakta zorluk çekiyorum.

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    metabolizma kendini kilitlemiş olabilir...dietinz nasıldır bilmiyorum...dietinize 1 hafta ara verin...abartmadan normal yeme düzenine dönün...1 hafta sonra yeniden dietinize başlayın...

aysunil bunu beğendi.
  3. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    vücudun yaktığı kalori ağırlığıyla orantılıdır. yani size 100 kiloyken kilo kaybettiren diyet 50 kiloyken hızla kilo kazandırır. diyetinizin şiddetini kilo indikçe artırmalısınız.

4. Bahadir

Bahadir Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar programcısı
    Yer:
    İstanbul
    Yakılan kalori miktarının vücut ağırlığı ile ilgili olduğunda hemfikirim. Ancak hesaplıyorum aldığımkalori miktarı her zaman aldığım kalori miktardan daha az
    Benim bazal metabolizma hızımın gerektirdiği enerji 1800 Kcal civarında
    Haftada yaptığım egzersizler (ağırlık çalışmalrı dahil) 5000 KCal civarında (ölçüm sonuçları)
    Bu her güne yaklaşık 700 Kcal demektir.
    Öyleyse günlük 2500 Kcal denge durumudur. Fakat ben günlük 2000 KCal altında tüketim yapıyorum.Yani her gün için en az 500 Kcal eksideyim.
    1 gr. yağ 9 Kcal olduğuna göre 1 ayda 500Kcal * 30 = 15000 /9 = 1,6 Kg. yağ atmalıyım diyelim ki yaptığım egzersizlerin hepsi yağ tüketiminde etkili olmasın
    %50 si yağ olsa bile 800 gr yada 1Kg diyelim . Bu işin matematiksel yönü
    Ancak uygulama hiç de öyle değil....
    Burada bi yerde yanlışlık var ama çözemedim.

5. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    bir diette ne kadar uzun süre sıkı iseniz,o dietin geri tepme ihtimali o kadar yüksektir...vücudunuzla savaşmayın....kg verme işi, sadece matematiksel hesaplarla ilgili değil...işin içinde oldukça kompleks bir mekanizma var aslında...özellikle leptin(yağ yakımı için gereken en önemli hormonlardan biri) seviyeniz muhtemelen çok aşağı seviyelere inmiş vaziyette...bunu da, kalori alımını daha aşağı çekerek çözemezsiniz...şu an yapmanız gereken diete 1 hafta ara vermek...abur cuburu fazla abartmadan normal yeme düzenine dönün ve günlük ihtiyacınız için gereken kalori düzeyinde (hatta çok az üstünde) yiyin...bu, hormon seviyelerinizi normal düzeylere çekecektir...sonra yeniden dietinize dönersiniz...

6. Xploit

Xploit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut bi sure sonra kendını korumak için metabolizma hızını yavaslatıyor. Normalde hiçbişey yapmadan bazal metabolizma hızın 1600 - 2000 arasındadır ama şimdi korumaya geçince bu daha da azalıyor, nabzın yavaslar, kalp atısların duser, halsizlik olur bide fazla ısı uretmediğinden bi üşüme olabilir. Kilo vermede en onemli kısım bazal metabolizma zaten , en cok kaloriyi yasamak için harcıyosun. Ama şimdi ac kaldıkca cardio yaptıkca bunu minumuma dusuruyor.

Aynı durum benım de basıma geldi sana tavsiyem; biraz terle , soguk su iç, sonra terliyle camı aç üşü ve hasta ol. Neden diceksin, hasta olunca metabolizma hızın max duzeyde oluyor ve daha cok kalori harciyorsun haliyle cunku vucut için yag stoklarının azalmasından cok senin saglıgını duzeltmek on planda oluyor. Bu yuzden kalp atısın, nabzın, hızlanır, titreyerek ısı üretirsin, ve terlersin.

Sağlıklı gibi gornmedigini biliyorum ama, sonucta bu kucuk bir soguk algınlıgı bunu isteyerek de olmasa zaman zaman geçiriyorsun isteyerek yaparsan inan iyileştikten sonra aynı programını uygula kilo vermeye devam edeceksin. Ben bu sekilde yapiyorum gayet guzel gidiyor. ;) tabi hassas bunyelere onermem. ufak bi soguk algınlıgını kaldırabilceksen eger yap.

7. niltap

niltap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam herkese,

foruma yeni katildim ve inanilmaz guzel bi site oldugunu dusunuyorum...

aslinda bugunlerde bi kisir dongu içindeyim 6 ay once spora ve diyete basladim 60 kilodan 55 kiloya dustum ama sanirsam hem diyeti hemde sporu biraz abarttim:( su anda dizlerimde agridan dolayi gyme gdemiyorum(ama 45 dakika yuzuyorum en azindan) ve aylik regl halimde duzensizlik var:((( sanirsam çok siski bi diyet yaptim ve metabolizmam çok yavasladi ,çok buyuk uzuntu içindeyim tekrar kilo almak istemiyorum basindan bole sleer geçmis arkadaslarin tavsiyesine ihtiyacim var...lutfen yardim edin
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Sayfayı Paylaş