kilo vermem durdu neden acaba?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve okulaya51 tarafından 7 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. okulaya51

okulaya51 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    1:72 88 kiloydum..3 aydır body'e gidiyorum 75 kiloya düştüm ama artık kilo veremiyorum..göbek de gitmiyor bi türlü.gitmeyincede hocam ağırlık çalıştırmıyor..nasıl bi diet yapmalıyım..
    şu andaki yaptığım diet şöyle:
    sabah 1 dilim kepek ekmek peynir domates...ara öğün yulaf ezmesi...öğlen tavuk salata gene 1 dilim ekmek..ara öğün gene yulaf ezmesi..akşam ekmek yemiyorum sebze yemeği yiyorum..bunda bi yanlışlık var mı..?

2. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    1. Kilo verdikce, daha da kilo vermek icin gerekli gunluk kalori acigi artirilmasi gerekir (yani daha da az yiyeceksin).
    2. Metabolizman yavaslamis buyuk ihtimal. Refeed gunleri eklemende fayda olabilir vucudu sasirtmak icin (forumda ara "refeed" diye)
    3. Buna ingilizcede plato diyorlar. Bir duzluge cikmissin, sabredersen tekrar kilo vermeye baslarsin.
    4. Supleman kullanmaya basla. Ben xenical thread'ini duzluge vurdugum icin acmistim. Benim gibi kilo al-ver cok yaptiysan, bu tur durumlara aliskin hale geliyorsun. Vucudunla oynamasini bilmelisin (antrenmanda tipki kani ne tarafa toplayacagini bilmen gerektigi gibi). Ben bu nedenle xenical kullanmaya basladim, sen de belki termojenik urunler deneyebilirsin (beni sinirli yapiyorlar). Ama fiber gibi şeyleri zaten yulaftan aliyorsun ve verdigi toklukla zaten daha az yiyorsundur. Diyetini daha da dusurmen hatali olur bence.

Alakasiz not: lifli diye satilan buskuvilerdeki lif miktari genelde komik miktarlarda oluyor. Dikkatli okumanizi oneririm.

Beslenmen konusunda zaten diger forum uyeleri seni elestireceklerdir.

3. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    ne yazık ki var. eğer vücut geliştirme; dolayısıyla kas inşası üzerine duruyorsan beslenmen kesinlikle çok yetersiz. hocam ağırlık çalıştırmıyor demişsin bu yüzden fitness yaptığını varsayıyorum. enantioselectivity'nin refeed tavsiyesine katılmakla beraber aynı şey antrenmanda yaptığın hareketler için de geçerli. zaman içinde onların da değiştirilmesi veya uygulamalarının farklılaştırılması gerekebilir. antrenman programını da yazarsan daha yardımcı olunabilir.

4. firebird

firebird Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    0
    Diet dönemini CLA veya L Carnitin ile destekleyebilirsin

5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    okulaya51 dedikleri gibi vücut bu tempoya alıştığından kilo vermen durmuş olabilir,bu sebeple yediklerinin miktarını azaltıp antremanlarda değişiklik yapıp kendini biraz zorlaman işe yarayacktır..ayrıca carnitin gibi supplementler de kullanabilirsin

6. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    arkadasimizin dedigi cok dogru surekli wucudunu az yemege alistirirsan vucuttaki kalori yakimi ona gore olucak yani demek istedigim sole dusun senin basin aridiginda sana 1 tane asprin yeterken sen basim agrimasin die 3 tane aliyosun 1 ay sonra ne oluyo wucudun taniyo we direnc sagliyo..3 tane aliyosun yetmiyo prensip ayni...Hocani tanimiorum eminimki isinde basarili we iyi bi hocadir fakat hic bir hoca 4 sene boyunca bu isin atomuyla ilginip diploma almis bi insandan daha iyi olamaz lafin kisasi diyetisysenler enaydiemi en agir dietlerin arkasindan stop yapiyo 1 hafta?

7. Placebo

Placebo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Refeed'i forumda aradım ama bulamadım arkadaşlar. Biraz açıklarmısınız.

8. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Senelerdir yaz aylarında çok kilo alıp, kışın veriyorum. Metabolizma ile ilgili de olabilir ama; vücudunu iyi tanıyip ona göre ufak değişiklikler, onu şaşırtacak sürprizler yapmak lazım. Şimdi senin dediğin gibi sıkı diye adlandırılabilecek bir diyet ve antrenman yaptığımızda vücut buna alışıyor tahmin edildiği gibi. Mesela ben sıkı bir diyet ve antrenman yapmama rağmen; haftada 1 ya da 2 kez öğünümü bozuyorum ve yağlı yağsız ayırtmadan istediğimi yiyorum. Vücudumun alışmış olduğu dengeyi sarsarak ertesi gün devam edeceğim kardiyo ve diyet programımı daha etkili hale getiriyorum. Belki işine yarar.

Sayfayı Paylaş