Kilo Vermek (Zayiflamak)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Guest tarafından 18 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 128 üye.
  1. edda10

edda10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar arkadaşlar haziran ayında spora başladım ve 3 ayda yaklaşık 14 kilo verdim şu anda 10 kilo kadar fazlam var martta tekrar fitness a başlıyorum ama bunu da L-Carnitine,Cla,Nopalin,Carb Blocker ve thermo burner gibi ürünlerle destekleyip sonuca daha çabuk ulaşmak istiyorum fakat bunlar nasıl kullanacağımı bilmiyorum bu ürünleri nasıl kullanmalıyım?

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bu ürünlere bu aşamada hiç gerek yok..
    Aslında kişisel görüşüm bu ürünlere hiçbir şekilde gerek yok.

3. edda10

edda10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız belki ama kiminle konuştuysam kime sorduysam bu ürünlerin oldukça etkili olduğunu ve iyi sonuç aldıklarını söylediler

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Herşey beslenmede biter edda10

Beslenmen iyi değilse ve spor yapmıyorsan bunları varille alsan ne olur???

Ayrıca gayet iyi kilo vermişsin.Sağlıklı kilo kaybı iyi beslenme ile olur.

Son düzenleme: 6 Şubat 2013
  5. edda10

edda10 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben zaten yediklerime dikkat ediyorum ve spor da yapıyorum sadece bu süreci hızlandırmak istiyorum :D

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo kaybı alınan ve harcanan kalori ile ilgilidir.carnitinin ne kadar alındıgıyla degil.
    Kaybın hangi bölümden olduğuda aldıgınız besinlere ve egzersiz türüne göre değişir.

Kişisel fikrim bu tür ürünlerin gereksiz olduğu yineliyorum.

7. ozan44

ozan44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben sizlerden program ve öneri isteyecektim kilo vermek için nereye konu açıcagım bilmiyorum bi yardım ederseniz sevinirim

8. ahmettay

ahmettay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler ben siteye yeni kaydoldum bana yardımcı olursanız sevinirim aşırı derece göbek var bende boyum 1,80 kilo 90 protein tozu ve yağ yakıcı kullanmayı düsünüyorum zararı olurmu

9. ua_anil

ua_anil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, benim de epey fazla kilom var ne yazık ki. Boyum 185, kilom 112. Öğrenci evinde kaldığım için düzenli bir beslenme programı da uygulayamıyorum, bilirsiniz kızartma türü ağır yiyecekler tüketiliyor genellikle. Kendime ayrı olarak bir şeyler alıp yesem mi diyorum ama onu da nasıl yapacağımı bilemedim. Tavsiyeleriniz var mı, veya forumun hangi bölümünde bulabilirim bununla ilgili bilgi?

Spor olarak da her gün yürüyüş yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince, dizimde tendinit olduğundan yürüyüş dışında dize yüklenecek hareketler zorladığından yapamıyorum ne yazık ki.

10. Mephistopheles

Mephistopheles Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okuyorum
    Yer:
    Ankara
    Merhaba ben de 1.77 ve 100 kiloydum, Weider L-Carnitine 500 kullanarak 5 ay gibi bir sürede 20 kilo verdim ve şu an çok iyi durumdayım. Diyet yaptığın sporun %70'dir bana sorarsan. Tempolu yürüyüşünü eksik etmeden günde yaptığın 30 dakikalık cardio yağ yakımını hızlandıracaktır. Meşrubat keser ve yağlı yiyeceklerden de arındırırsan vücudun kilo kaybedecektir. Eğer kafanı kurcalıyorsa tavuk göğsü al yağsız ızgaraya at çok kısa sürede pişiyor, doyurucu ve bir o kadar da yararlı. Kahvaltını eksik etme, protein ağırlıklı beslen ve mümkünse spor salonuna yazıl :)

11. Antipersonel

Antipersonel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    herkese merhabalar.
    forumu uzun zamandır severek takip ediyorum. Gerçekten turkiyedeki en büyük ve en doğru bilgilere ulaşabildiğim site burası netteki vaktimin çoğunu artık bodyforum.com'da geçiriyorum.
    benim sorum şöyle olacak.
    ben uzun zaman dovus sporları yaptım. Evlenince bıraktım. Epeyce Bi kilo aldım 25kg kadar.
    şimdi burdan edindiğim bilgiler ışığında 2 ay evvel tekrar spora başladım ama vg. Daha öncede 2 yıl aralıklı yapmıştım. yine burdan edindiğim bilgilerle 2 aydır diyet de yapıyorum uyguladığım diyet şöyle.
    sabah:2dilim kepekli ekmek ve lor peyniri bir bardakta sut. Veya bir kase yulaf ezmesi ve lor peyniri.
    öğlen: haşlanmış makarna yada pirinç yanında yoğurt ve tavuk göğsü haşlanmış yada ızgara.
    akşam:ızgarada 200gr kadar kırmızı et genelde antrikot. Yada balık ızgara veya fırın. Yanında yoğurt

etleri pişirmeden evvel bir yemek kaşığı zaytinyağı ve baharatla Marine ediyorum şeker ve tuz tüketmiyorum hiç
    bunların dışında aralarda midem kazınırsa bir meyve yiyorum. Haftada 3-4 gün idman yapıyorum. İdmanlardan önce multipower 1800mg l-cartinit alıyorum. İdman esnasında 500ml basit şekerli içecek tüketiyorum genelde powerade. Bolbol su tüketiyorum.

yaklaşık 7kg verdim şu ana kadar sizce diyet programım sağlıklı mı? Birşeyler eklemeli yada çıkarmalımıyım ayrıca supplement kullanmalımıyım bu durum beni sıkıntıya sokarmı herhangi bir hastalığım yok. Fikir ve önerilerinizi beklerim. Saygılarımla...

Son düzenleme: 30 Nisan 2013
  12. sunflowers83

sunflowers83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kalori yakımı için gerekli şartlar nelerdir?

Merhaba,
    10-15 kilo kadar fazlam var ve bunu çok fazla kas yapmadan vermek istiyorum.Guatr hastası olduğum için uzun süreçli bir mücadelenin içinde olduğumun farkındayım.Geçen sene 15 kilo kadar verdim ama bu sene istikrarımı koruyamıyorum.Çünkü kafamı karıştıran noktalar var.Sizlerden acilen cevap bekliyorum.

Sorum şu; " Kalori yakımı harekete başlamak ile mi başlıyor yoksa 20 dk sonra mı?Bisiklet çeviriyorum ve öğrenmek istediğim 2. konu ise hızlı çevirerek 30 dk mı yoksa 20 dk boyunca yavaş çevirip 1 saate tamamlamak mı?Gün içinde en fazla ne kadar süre bisiklet çevirirsem kas yapmadan kilo verebilirim?Şimdilik sorularım bu kadar.Bu cevapları verirken pek çok kişinin de sorusuna cevap bulacağına inanıyorum.Kısa sürede cevaplarsanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

13. eskemjenk

eskemjenk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler 16 yaşındayım 174 boy ve kilomda 64 45 gündür düzenli sporla biraz inceldim ama göbeğim küçülme olmadı ama göğüslerimde oldu acil yardım edin 3 hatfa sonra tekne turu var kızlar falan gelcek acil yardım edin şimdien teşekkürler bana güzel bi beslenme programı yollarmısınıız ?

14. Snowblind

Snowblind Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Merhaba Arkadaşlar,

Buna benzer bir çok konu ve soru olmasına rağmen beni gibi vahim boyutlarda bir vakanın olmaması sebebiyle bir soru da ben sormak istedim.İnşallah yardımlarınızı esirgemez ve bana bu durumu atlatmam için yardım edebilirsiniz.

Uzun yıllardır büyük emeklerle ve sabırla biriktirdiğim kilolarım artık fazlasıyla rahatsız etmekte.Bir çok kereler diyetisyene gitmeme rağmen bir sonuç elde edemedim.Bunda diyet programının ağırlığı (menülerdeki imkansızlıklar) ve işim gereği düzensiz beslenmeye bir de azim yoksunluğu etkilenince sonuç alamadım.Özellikle de "Sağlıklı kilo verme" adında ayda 2-3 kilo vermek bana hiç cazip gelmedi.Zira bizler sabırsız yapıda olduğumuzdan daha yüksek kilo verme peşindeyiz ve bir ayda mucize bekleriz ne yazık ki.

Şimdi arkadaşlar konumuz aslında mantık olarak basit.Boyum 1.77cm. ve kilom 146 kg. Yani aşırı obezite var.Çok şükür kilomun tam aksine zayıf insanların dahi yapamadığı hareketleri yapabilecek esnekliğim var zamanında spor ile uğraştığımdan.Şimdi bu kiloları vermek istiyorum.Büyük bir azim,irade ve sabırla bu işe yöneleceğim.İlk etap tam teşekküllü bir hastanede testler yaptırdım.Gizli şekere kadar ölçüldü.Trid bezler,kolestrol,şeker v.s hepsi normal.Bir tek şeker yüklemesiyle gizli şeker ölçüldü ve onda çok hafif bir değer tespit edildi.Diğer sonuçların hepsi de sınırın altında çıktı.Troid bezler felan hepsi iyi çok şükür.Elbette kas yapmadan önce kilo vermem gerektiğinin ve bunun da büyük bir sabır ve azim gerektirdiğinin farkındayım.Sizden ricam bana yol göstermeniz.Tecrübelerinize dayanarak bana tavsiyelerde bulunmanız.Mesela salona gideceğim ve ilk olarak sadece yürüyüş bandı,bisiklet verecekler diye tahmin ediyorum?Ancak sırf bunları yaparsam da sıkılacağımı tahmin ediyorum huyum kurusun.Biraz da aletli çalışmalara geçmek nasıl bir bir katkı veya zarar yapar?İlk dnem,belli bir kiloya ulaşana kadar sadece kardiyo mu yapmam gerekecek?Bu benim gibi obez sınıfında olan birinde sarkmaiçatlaklara sebebiyet vermez mi?Aslında bir resmimi de koyup durumu anlamanızı isterdim ama görüntü rüyalarına girip de sizi rahatsız edecek diye bunu yapmadım :) Bana izlemem ve yapmam gerekenler hakkında biraz yardımcı olup fikir verirseniz çok sevineceğim.Nasıl bir program?Hangi yardımcı katkılar?Günlük,ücretli bir çalışanın karşılayabileceği maddiyatta bir diyet listesi?Çok kesin kararlı ve azimliyim.Ancak çok bilgisiz olduğumdan,sizlerin desteği olmadan da bunu başaramam.Konu açmadım ancak umarım bu başlık altında arzu ettiğim kadar arkadaşa ulaşabilirim?Uzun zamandır bu başlıkta sorulara cevap verilmemiş ama umarım birilerine ulaşabilirim?

Sevgi ve saygılarımla,

Son düzenleme: 24 Temmuz 2013
  15. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Sevgili snowblind, daha iyi biliyorsundur ki ilk başta herşey sabırla başlıyor, 2-3 kg derken damlaya damlaya göl olur 50-60 kg a kadar verdiğinde arkana baktığın zaman minnet duyarsın..

Birden kilo kaybetmek istiyorsun lakin sakın ola yapma, geri dönüşümsüz kayıplara yol açabilirsin

Ağırlık çalışmalarını bırakma, kol bile göğüs ne varsa çalış,

Eklemlerine dikkat et, aşırı yüklemelerden kaçınmaya çalış, özellikle dizlerin tehlikede, sakatlarsan işin zor çünkü bacak kasları en fazla yağ yakmanı sağlayacak olan motor üniten.

Kademeli olarak yükleme yap, Kalbine çok yük bindirme ilk zamanlarda. İlerledikçe Karvonen yağ yakımı hedef aralığında yağ yakabilirsin.

Geç yatma, mümkünse 10 gibi yatağa gir ve 8-10 saat uyu

Meyvelerden kaçın, diyetinde varsa başka muadil koy ama meyve olmasın, sebze olabilir

Öğün atlamak gibi hata yapma, yağ yakım sürecini baltalarsın

Ödül, kaçamak gibi kelimeleri unut, hatta duysan bile inanma çünkü herhangibir insülin fırlaması seni beslenme yolundan çıkartabilir ( ayrıca sürekli düşük kan şekerinde yapacağın dalgalanma psikolojini etkiler )

Düşük kan şekeri ile gezmeye alış, daima bitkin ve yorgun hissedebilirsin ( demek ki doğru yoldasın ) Yağ yakımı eksi kaloridir. Yani Vücuttan yiyeceği için vücudun pek birşey yapmak istemez, alış buna.

"Dahili ve harici bedhahların"a dikkat et :) Sen kendin için iyi birşey yapıyorsun emin ol ki çevrenden "amaaaan ye gitsin, bi günden birşey olmaz " gibi seni yoldan çıkaracak şeyler söyleyeceklerdir. Hatta ; o kadar diyet yapıyorsun ama aynı gibisin bile diyen olur. Sakin ol ve kendine güven. İşi bitirmeden sonucu alamayacağını bil.

Beklentilerini çok yüksek tutma. Yüksek uçuş hep iyidir ama çakılmasıda yıkıcı oluyor malesef. Karadan yürümek en garanti yol bizler için. Yüksek beklenti = diyet te kararsızlık = olumsuz diyet, düşük beklenti = süreklilik = başarı

Çünkü sen hedef e vardığın zaman herkes nasıl yaptığını soracak. O uzun yollardan geriye baktığın zaman hoşuna gidecek, çektiğin çilenin karşılığını aldığını düşün.

Umudun kırıldığı, yapamayacağını düşündüğün noktada günlük aç, saygıdeğer arkadaşlarımız sana gereken desteği verecektir. Seni sıkan konularda hemen yaz, sakın pes etme.

Sporunu ihmal etme. Mümkünse güvenebileceğin bir hoca bul ve onun gözetiminde spora başla. Kan tahlilllerini ve yağ ölçümlerini yaptır. 2 ayda bir, seni motive edecektir.

Suyu ihmal etme, böbreklerinden atacaksın o kadar yağın çoğunu ve böbreğine çok yük vermek istemezsin.

Glisemik indeksi yüksek herşeyi hayatından çıkar ve akşam 7 den sonra yemek yeme, uyurken aç yat, Proteinli yüyecekleri ihmal etme, yağ olarak uygun miktarda salataya zeytin yağı tercih eebilirsin, ancak kızartmalardan kaçın, doymuş yağlardan kaçın, yoğurt yiyeceksen ligth al. Yapacaksan herşeyin tam teşekküllü olsun.

Diyetisyenler genelde haftada bir ödül falan yazıyorlar, bunu yapma. süt tatlısı vs uzak dur. Sporcu diyeti farklı olur. Sadece diyet yapacaksan sen bilirsin ama sporu şiddtle tavsiye ederim.

Tuzu sakın kesme, vücuttaki ödemi aniden sökmen deri çatlakları sarkma vs yaratabilir, bu riski göze almamak için tuzu kesme.

YAzdıklarımdan herhangibir anlamadığın terim veya uygulama varsa, googlaya yazarsan hemen öğrenebilirsin, Bodyforum sayfasında hepsinin açıklaması mevcut. Gene de anlamadığın birşey olursa çekinmeden yazabilirsin.

Umarım seni her basamak atlayışında zirveye çıkarken görürürz.

VeciiPanda ve Snowblind bunu beğendi.
  16. Snowblind

Snowblind Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Sevgili Supernatural984,

Öncelikle konu ile ilgilendiğin ve bu kadar zaman ve emek ayırarak cevap yazdığın için gerçekten de çok çok teşekkür ederim.Satır aralarında bana çok faydalı olacak bilgiler buldum ki bunları bilmiyordum.Beslenme alışkanlığını elbette ki baştan aşağı değiştireceğim.Şimdi bir spor merkezine gittim.Oradaki hocadan bilgi aldım.Bana ne istediğimi sordu.Ben de kendisine "Obezlikten kurtulmak,zayıflamak,bunun yanında da plaj vücudu denen yapıya ulaşmak istediğimi,uzun vadede de daha hacimli bir form yakalamak istediğimi" söyledim.

Bana ilk ay sadece kardiyo yapacağımı,sonra ikinci veya üçüncü ay çok hafif ağırlıklara gireceğimi söyledi."İlk etap kilolardan kurtulmalısın.Kilo vermeden kas da olmaz.Zayıfladığını anlayamaz ve moral bozulur bırakırsın direk ağırlık çalışırsan" dedi.Forumlarda okuduğum kadar bir çok insan aksine,zayıflarken de ağırlık yapılması gerektiğini savunuyor ki yukarıdaki cevabnda sen de bunu belirtmişsin.Buradaki hocalar gerçekten de çok iyi niyetliler.Ancak Büyükşehirlerimiz deki gibi bilinçli ve eğitimli değiller.Daha amatörce yapılıyor burada tüm bu işler.Hata yapmak ve sonra da belirttiğin gibi "Geri dönüşümsüz kayıplar" yaşamak ve sonra pişman olmak istemiyorum.

Sizler benden daha bilgili olmanızdan dolayı yardımınız burada önem kazanıyor benim için.Uzaktan elbette ki kesin bir şeyler söylemek zor olur.Ancak şu an içinde bulunduğum duruma göre beraberce bir program yapsak,günlük yaşayışımı kapsayacak bir çizelge oluşturamayız mı?Diyet konusu zaten malum.Cola,cips,patates kızartması gibi unlu ve şekerli yiyeceklerden uzak durmam gerektiğini biliyorum.

Supernatural984 bunu beğendi.
  17. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Her hocaya saygım var, her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ancak ağırlık çalışma, önce yağları yak demek biraz basit e kaçmak gibi geldi. Buradaki amacın tüm vücut fonksiyonlarını çalışıp kanı diğer bölgelere pompolayabilmen yoksa sadece bisikletle optimum başarı olmuyor. Minimum başarı hedeflersen evet bisikletle olr.

Program olarak birşey demem inan bana çok yanlış olur, en güzeli birebir güvenebileceğin bir antrenör bulman. şayet bulamazsan, ayrı bir günlük açıp fotoğraf eklemen gerekir bir çok açıdan. Bu şekilde sana yardımcı olunabilir. İlk önceliğin bir hoca olsun, olmazsa günlüğünü bekliyoruz. Hatta hoca bulsan dahi gene günlük aç istersen. Seni motive eder. Hemde örnek olursun

Snowblind bunu beğendi.
  18. Snowblind

Snowblind Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Teşekkür ederim.Ancak burada 2-3 tane salon var ve gerçekten de bilgi olarak yeterli düzeyde eğitmen,hoca yok.Elbette ki ben bunu sahip olduğum tecrübe ile belirleyemem.Ancak gidip görüştüğümde aldığım cevaplar,yaptıkları yorumlar beni hiç tatmin etmeyip,güvensizlik yaşamama neden oldu.Bir salonda Türkiye ikincisi olmuş bir hoca var.Oraya gittiğimde beni 14-15 yaşındaki,bir deri bir kemik çocukla görüştürdüler.Ben çocuğa "Oğlum burada hocan yok mu?Çağır gelsinler.Soracak ve ona göre yazılacağım" diyorum,o bana "Ben de yardımcı olabilirim.Bana da sor.Ben de her şeyi sana anlatabilirim" diyor :)) Hoca da orada oturduğu yerden bizi seyrediyor.Bu arkadaş çok iyi olsa da ben artık ona itimat edemem.İşine saygı duymayan biri nasıl bana saygı duyup yardımcı olabilir ki???

Günlük açma işi olur.Ancak resim eklemek de pek işime gelmiyor zira vücudum şu an çok deforma olmuş durumd****ilodan dolayı göbek,göğüs aldı başını gidiyor.Ama yardımı olacaksa ve başkalarına da dolaylı da olsa faydam olacaksa yaparım.

19. gokhan b

gokhan b Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Biraz zaman geçmiş sede snow blind arkadaşım aynı dertten muzdarip biri olarak forumu okurken merak ettim neler yaptın? bende 38 yaşında 198 boy 140 kg eski bir turizm sektörü çalışanıyım.Ben olacak çocuğumun büyüdüğünü görebilmek,onunla yorulup tık nefes kalmadan oynayabilmek,arkadaşlarının önünde baban koca göbek dedirtmemek motivasyonunu buldum ve 2 aydır diyet demeyelim de sağlıklı beslenme uyguluyorum ağır olmadan 1 saat tempolu yürüyorum,1 saat de şınav,mekik,bacak kaldırma,squad,twist ve revoflex denen aletle hareketler yapıyorum ve 10 kilo verdim.ekmek-un-şeker-kola(ah ah o kola yok mu)abur cubur kestim. Eşim şaşırıp kalıyor. Umarım sende motivasyonunu bulmuş ve ufak ufak sağlıklı insanların arasına katılma planında başarıya doğru ilerliyorsundur. Şişmanı şişman anlar. sakın umudunuve inancını yitirme..Sağlıkla ve sporla kal...

betteringmyself bunu beğendi.
  20. Oğuzhan ÖZYURT

Oğuzhan ÖZYURT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Boyum 1.71 kilom 80.. Evet fazla farkındayım. 2 Yıl öncesi 92 kilodan 62 kiloya düştüm ve tekrar 80 kiloya çıktım beslenmem düzensiz. Beslenmemi bi düzene sokmak istiyorum fit bir vücut istiyorum. Spor yapma imkanım spor salonuna gitme imkanım gereken besin diyetini yapma imkanım ve gerektiğinde burner gibi ilaçlar kullanabileceğimi söylesem bana en güzel tavsiyeleriniz nasıl olur. Nasıl besinler mesela ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun özgüvenimi tekrar kazanabilmem için bu şart ne gerekiyorsa yapıcam. Şimdiden teşekkürler..

Sayfayı Paylaş