Kilo Vermek (Zayiflamak)

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Guest tarafından 18 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 128 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumdan kendiniz araştırıp dilediğiniz kas grubu için program derlemeli ve bilgileriniz ile beraber programınızı sormalısınız..kimse hazır program yazma riskine giremez..bunu anlayışla karşılamalısınız..

tüm sorularınız için bu linki incelemenizde fayda var..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

2. meren

meren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo veremiyorum

Arkdaşlar bir süredir bu formu takip ediyorum gerçekten güzel yorumlar var.
    Sanırım spor ve diet her bünyede zamana yayılan değişik etkiler göstermektedir.

Benim sorunuma gelince;
    Boyum 183 cm , kilom ise 84 kg.
    Fakat karın ve bel bölgesi bayağı şiş durumda.
    Kollar, bacaklar ve kalçam ise incedir.

Spor yapmak icin caba sarfediyorum,genelde yuruyuz olarak yapabiliyorum(20dk). fakat haftada 2 yi gecemiyorum.
    Diet ise yapmiyorum cunku gercekten az ve düzenli yemek alıskanligin var.

Ornek olarak sabahlari haslanmış yumurta, 1-2 dilim kepek ekmegi biraz peynir ve domates.
    Oglenleri sirkette diet bolumunden, aksamlari ise cok cok az yiyorum genelde bir kepekli tost ile gecistiriyorum.

Forumda ilaclar ve spor ile dokumanlari okudum?

Sizce ne yapmaliyim arkadaslar?Yardim ederseniz cok sevinirim...

3. kelebekkk

kelebekkk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bende bu siteye yeni üye oldum.Size b,r sorum var umarım cevaplarsınız.Ben 1,60 boyunda 70 kiloda bir bayanım.haftada 3 gün step 2 gün aletli olarak spor yapıyorum.ve 15 kilo vermek istiyorum.Bu siteden ve başkka sitelerden yağ yakmaya yardımcı Lipo 6x ve hydroxy ile ürünleri araştırmaya başladım.Açıkcası ikisi arasından seçim yapaöamdım ve spor hocama sordum oda bana Lipo 6 x i önerdi ve aldım bugün ilkdefa kullanıyorum.Ama bunların yanında ben L carnitin ve cromium haplarınıda kullanmak istiyorum özellikle cromium (tatlı ihtiyacını bastırmak için özellikle) bunun çin gnc firmasıyla görüştüm ve birde bana CLA eklersem daha iyi sonuç alıcağım ı söylediler.Bir bayan olarak bana ağır gelebilirmi kullanmam uygunmu bu 4 hapı birden.Lütfen bana yardımcı olun çok acil lütfennnn....

4. muroist

muroist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Sistem Yöneticisi
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar.

forumda yeniyim hemen bu konuya dalış yapıyorum. Kilolarımın artışı beni rahatsız etmeye başladı ve bununla ilgili olarak yaklaşık 1.5 aydır fitness ve diyet(tam diyet değil ama yediklerime kalorilerine dikkat etmeye çalışıyorum.) 102 kilo ile başladım boy 1.73 şuanki kilom 94
    Ölçülerim: tam 2 ay olunca yeni ölçileri vereceğim
    bel 109
    göğüs 112
    omuz 128
    kol 39
    1 aydır GNC CLA ve multivitamin kullanıyorum
    15 gündür GNC L-Carnitine kullanıyorum
    Asprin ve Kahve takviyesi yapıyorum
    Haftanın 3 günü fitness
    20 dk. cardio
    2 saat karın ve ağırlık çalışması (aralarda boşluklar var...)
    20 dk. cardio
    haftanın 2 günü basketbol (2-3 saat)

İşte bu haldeyim yaptığım çalışmalarda bir eksiklik veya yanlışlık var mı önerileriniz nelerdir.....

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    yukarıdaki makaleyi ve forumdaki yağ yakımı ile ilgili diğer başlıklara göz attığınızda gerekli cevabınızı alabilirsiniz.vücudunuzu en iyi siz tanıdığınız için burada sizi tanımayan forumcular tarafından yapılabilecek yorumlardan daha iyi sonuç alacaksınızıdır muhtemelen.

muroist bunu beğendi.
  6. muroist

muroist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Sistem Yöneticisi
    Yer:
    Ankara

yorumunuz için teşekkürler zaten formun altını üstüne getiriyorum çok faydalı bilgiler deindim.

7. WebRoc

WebRoc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Burda hazır böyle konu açılmışken bende biraz sorunlarımı yazmak istiyorum.

Ağustos'un sonunda sinama çekimleri var.Çılgın dershane filminde oyuncu olarak bodruma gitcem.Ama fazla olan kilolarım yüzünden sorun çekiyorum.Aslında göbek var o göbeği yok etsem rahatlıyacağım ve 1 senedir bu kilo problemi ile uğraşıyorum.

Boy:1.80
    Kilo:94

Yaşım gereğinçe ve boyum gereğince kilom fazla.Ben çekimler öncesi diyetisyene gittim ve ona sorumlarımı aktardım.Diyetisyene 1 bucuk ayda bu fazla kilolarımı verebilirmiyim diye soru sordum.O da sağlıklı bir şekilde benim listeme uyarsan verebilirsin.Bide haftada 3 gün spora gidersen disiplinli olursan verebilirsin dedi.Ağustosa kadar fazla olan kilolarımı verebilirmiyim.Normal yaşantımda disiplinli birisiyim.Yardım ve cevaplar için şimdiden teşekkürler.

8. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    WebRoc 1.5 ayda sağlıklı verebileceğin kilo maksimum 10 kilo olabilir. (Ama bu %90 kişinin bünyesine bağlıdır. Bazal metabolizma vs çok ince işler.) Ama varolan kaslarını da vücut geliştirme hareketleri ve dengeli beslenerek koruyabilirsin. İşin ucundan başla gerisi gelir. Haftada 4 gün öneririm sporu :)

9. Piasca

Piasca Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Bana kullanabilirsiniz gibi geliyor içerik olarak çakışmadığı sürece (Aynı materyalden içeren kombine ürünler almadıkça sorun yok)

Bu takviyelerin "takviye" olduğunu unutmayın spora ağırlık verip diyetinize özen gösterirseniz mutlaka sonuca ulaşırsınız ;)

10. teco1497

teco1497 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar yaş 23 boyum 1.76 kilom 86 yaklaşık 5 senedir hiç bir spor yapmıyorum bu 5 sene içerisinde kilom 68 den 86 ya çıktı ve işin en ilginç tarafı vücudumun göbek ve yan yağlar haricinde hiç bi kısımında gözüken bir artış yok göbek genişliğim 100 cm oldu kesinlikle eritmek istiyorum sıfırdan başlıcam bi kaç önerisi olan varmı?

Sarperdemir bunu beğendi.
  11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    önerim yukardaki mesajları okuman..başlık bunun için zaten..
    ayrıca https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-yak-c-lar-ve-f18.html bakınız..

12. quarisma_10

quarisma_10 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dnp

Selam Arkadaşlar,

Yağ yakımıyla alakalı bir çok şey yazılmış, bizleri bilgilendiren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Benim sorum, piyasada en iyi yağ yakıcı olarak adı dolaşan DNP ile ilgili olacak. 2,4 dinitrophenol olarak da adlandırılan bu kimyasalın yağ yakma özelliğinin çok fazla olduğundan bahsediliyor. Lakin bakmayın yukarıda ''piyasada'' dediğime, bu ürün öyle eczanede falan satılmıyor. Ama kendiniz istediğiniz takdirde kimyasal madde satan firmalardan, 25grlık şişelerde olan baz DNP'yi satın alabiliyorsunuz. Ama burada da bunun nasıl kullanılabilinir mamül olacağı noktasında bir takım sıkıntılar doğuyor. Acaba aranızda abz DNP'nin nasıl kullanılabilir toz (kapsül) haline getirilebileceğini bilen var mı?

13. atita

atita Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    atilla
    Yer:
    izmir
    slm beyler veya abiler , kareşler ben 1,76 boy 80 kilo civarlarında falanım 2 aydır bb yapıyorum hocam protein tozu kullanabilirisin dedi.Ben sizede danışmak istedim protein tozu kullanırdam kilo vere bilirmiyim.yardımcı olursanız sevinirim...

14. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Bey, abi, kardeş gibi sıfatlar kullanmayınız..
    Ayrıca mesaj atmış olduğunuz başlığın 3 sayfasını da okudunuz mu?

Eğer okumadıysanız, okuyunuz.
    Eğer okuduysanız, "beslenme" ve "yağ yakımı" forumlarındaki ilgili başlıkları da okuyunuz.
    Hepsinden önce de forum kurallarını okuyunuz.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/forum-kurallar-g-ncellendi-t1581.html

saydam bunu beğendi.
  15. Ortalama İnsan

Ortalama İnsan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

3 yıldır göbekliyim.Sebebi düzensiz beslenme,çok ekmek yeme falan.Mart ayından beri body yapıyorum,cardio yapıyorum.Vücudum Allah'a şükür iyi ANCAK öyle bir göbeğim var ki kollarım ve bacaklarımla uyumsuz.Kısacası görüntümü bozuyor.Ben kas yapımı için protein ve no-xplode almıştım onları bitirdim yararlarını da gördüm.Ancak cardio ve bolca twist ve mekik yapmama rağmen göbeğim erimedi !!! ERİMİYOR !!! =(

Şimdi hocam beni çağırdı ve bunu mutlaka almamı söyledi;

http://www.nutricionsport.com/image/Muscletech_hydroxycut_hardcore.jpg

Ancak ben araştırdım.Kafeine duyarlı insanlara iyi gelmiyormuş. =( Ne yazık ki benim cildim de,vücudum da çok ama çok hassas.Ne yapacağım şimdi ?

Zayıflama kemeri gibi saçmalıklara inanmıyorum.Bunun başka çaresi olmalı.Artık kas,mas falan da istemiyorum.Tek istediğim vücudum bir düzene girsin.Bir tek göbeğim sorunlu zaten.Lütfen YARDIM ! =(

Teşekkür ederim.

edit: Ayrıca Milk Thistle Plus kullanıyorum şu an.Sindirim sistemimi temizlesin diye.Bir sürü tahlil yaptırdım,filmler çektirdim birşey yok dediler.Evet hasta değilim ama feci feci göbek var öyle böyle değil.

saydam bunu beğendi.
  16. tuach

tuach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadasım
    ben body building e 4 yıl ara verdim arkasından 2 ay once göbek ve yanları eritmek amaçlı spora başladım. bu sırada l-carnitin kullanmaya başladım(liquid olması daha iyi daha çabuk etki ediyor) antremanlardan 15 dk önce ve antrenmandan sonra kullandım 20mg kadar. 2 ayda baya etkisini gösterdi. ben haftada 5 gün gidiyorum spora. hergün 20 dk 4derece rampada hızlı yürüme (bel bandı takarak) arkasından mekik (alt,üst mide ve kasık) daha sonra en azz 15 dk ara verip hangi bölgeyi çalışıcaksan sadece o bölgeyi çalışıcaksın.

17. eternalsun

eternalsun Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    20 mg karnitin mi? bir yanlışınız var sanırım 2gram yada 2000mg demek istediniz sanırım

18. tuach

tuach Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    20 ml olucaktı pardon likit l-carnitin kullanıyorum daha çabuk etki edio 15 dk gibi bi süre sonra etkisini görüyorum

19. Franticc

Franticc Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sağlıklı Kilo Vermek..

Öncelikle ne doktorum nede beslenme üzerine özel bir eğitim aldım fakat diyetisyen abimden ögrendigim ve kitaplardan ögrendigim bilgilerle sizleri aydınlatmak istiyorum. Kilo vermek kolaydır fakat düzgün ve sağlıklı kilo vermek biraz daha zorlayıcı olabilir. Bir çok kişi bu yuzden işin kolayına kaçar. Az yemek hiç bir zaman çözüm değildir. Az yemek güçsüz düşmenize metabolizmanızın yavaşlamasına, immune sistemin çökmesine sebep olacaktır. Tabi diyetteyseniz her zamankine göre biraz daha az yemeniz gerekicektir ancak bu demek degilki sürekli aç gezicekiniz.

Diyete başlamak:
    1-) Öncelikle kendi beyninize kilo verceginizi inandırın ve diyette oldugunuzu düşünmeyin, sağlıklı beslendiginiz ve bu beslenmenin size ömür boyu sağlık açısından ve fiziksel açıdan yardımcı olacagını unutmayın.
    2-) Unutmayın ki diyetin ilk haftaları alıştıgınızdan az yediginiz için açlık duygusu çekebilirsiniz ama azmedin çünkü bir süreden sonra açlık duygusu geçicek ve yeni beslenme programınıza adapte olacaksınız.
    3-) Unutmayın ki kilo vermek sadece fizikel güzelliginizi değiştirmiyecek. Kalp-damar hastalıklları, gut , vitaminsizlik , halsizlik gibi bir konuda iyi gelecek.
    4-) Özellikle body forumu oldugu için söylüyorum bir çok bodybuilding yapan arkadaş 0 yağ 0 şeker 0 karbonhidrat alıyor. Unutmayın ki vücudun bunlarada ihtiyacı var.
    5-) Ve en önemli şey aslında kilo aldıran şey yemek degildir yemegin porsiyonudur. Herşeyi kararında yerseniz size fazla kilo olarak dönmeyecektir. Kendinizi zaman zaman ödüllendirin gidin hamburger pizza tatlı yiyin ( Haftada 1-2 )
    6-) Internette gezinen tek besine dayaları diyetlerin çogu sizi ve metabolizmanızı rahatsız edecek diyetlerdir. Sağlıksızdır uygulamanızı tavsiye etmiyorum.
    7-) Kilo vermek için diyet yapmaktansa beslenme tarzınızı değiştirin ömür boyu öyle beslenin. Sürekli kilo alıp vermek vücudunuzu yoracaktır.
    :cool: Bu diyet yapmakta zorlanan insanlar için ideal bir yöntemdir, Küçük bir not defteri alın ve bu deftere bir süreligine gün içinde yediklerinizi yazın akşam deftere yazdıklarınıza bakın ve o gün doğru bir beslenme mi uygulamışsınız kendinizle tartışın.
    9-) Kısa sürede fazla kilo vermeyin. Büyük Prof.ların tavsiye ettigi değer haftada max 2 kilo. Ancak bir çok diyetisyene göreyse haftalık kilo verimi max 3.5 kg kadar olmalıdır.
    10-) Azmedin, başarın kendinizde o iradeyi görün kilolarınızı verdikçe daha mutlu olacak ve en önemlisi daha sağlıklı olacaksınız.

badi ve motig bunu beğendi.
  20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Franticc,

Başlığınızı ilgili konuya taşıdım.
    Bundan sonra yeni başlık açmadan önce uygun konuları araştırmanızı ve oralardan devam etmenizi rica ederim.

saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş