Kilo vermek yağ yakmak isteyenlere tavsiyelerim var

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Profarashan tarafından 4 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Profarashan

Profarashan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar sağlıklı bir şekilde kilo vermek için öncelikle bunun yolunun %80 i beslenmedir. Eğer beslenmenize dikkat ediyorsanız haftanın 3 günü spinning e gitmeniz tamamen kilo verip yağ yakmanıza neden olacaktır spinninge girerek 7 ayda verdiğim kiloyu 1 ay içerisinde verdim . Saygılar

2. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

merhabalar hocam ben kilodan cok yağlardan muzdaripim uygun bir vücuda sahibim ama bel ve kalca bölgesinde oluşan yağlar baya cok 1.70 boya en son tartıldığımda 80 kilo idim 93 de bel cevresi vardı tam sınırda bir yağ oranım cıktı bende bu yüzde 1 ay filan koştum ama netice tam alamadım incelme yaşadım ama tartılamadım işten gücten ( ne kadar verdim bilmiyorum)
    1 haftadır iş güc nedeni ile bırakmak zorunda kaldım sporu bana önerebilicekleriniz nedir bir 70 kiloya düşmem için ???

NOT: spor salonu gibi bir olanağım yok yaşadığım bölege nedeni ile bu yüzden sahil bandı koşusu yapıyordum hegün 5 km civarı ...

3. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Spinning gerçekten çok etkili oluyor. Gittiğiniz spor salonunda spinning dersi varsa mutlaka katılmalısınız.

4. Profarashan

Profarashan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bana sorucak olursanız kızartma tatlı beyaz ekmeği hayatından çıkardığı halde Zayıflayamayanlar ve spor salonuna gitme şansı olmayanlar sabahları (işe gitmeden önce) en az 30 dk hit yaparak (aralıklı zamanlarla depar ve yürüyüşlerle yapılan koşu) istedikleri vucüt ölçülerine girme şansları yüksek. Yanlız altını çizmek istediğim nokta bunun için sabır cevherimizdir bu sürede kişiden kişiye değişir en az 6 aylık zaman dilimini unutmayın ayrıca 15 günde bir istediğinizi Yiyerekte hile yapıp yağ yakmayı ve en az 2'3 lt arası su içmeyi unutmayınız saygılar

5. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    öncelikle cevapladığınız için teşekkürler
    acıkcası sabahları koşamak nedense zor geliyor ama akşamları 3-5 arası uygun olduğum saatlerde koşabiliyorum hit yapmayı denedim ama nedense belirli bir tempodan düşünce koşma isteğim birden yok oluyor ben genelde müziğimi dinleyerek orta seviyede uzun koşuları seviyorum cok hoşuma gidiyor bu sanki bir hobi gibi
    yemek konusunda ise sabah kahvaltımı yapıyorum beyaz ekmek yerine 1-2 dilim kepke ekmeği ve standart kahvaltı öğlen bişiler yemiyorum ara öğünlerde ise aklıma gelirse meyve tüketmeye calışıyorum akşam yemeyide evde önüme ne korlarsa yerim ama genelde salata ağırlıklı oluyor ama şu konu var evde pc başına oturduğumda hergün 1lt meyve suyu tüketiyorum sanırsam koladan kalma bir bağımlılık yani abur cubur konusunda problemler yaşıyorum abur cuburu ketima am tam anlamı ile kesemedim buda cok kötü bişi :(

6. Profarashan

Profarashan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu iş biraz fazla fedakarlık ister düşündüğünüz gibi sizin yaptıklarınızla hayalinizdeki vucüd ölçülerine sahib malesef olamazsınız . Meyvesularını biz tavsiye etmiyoruz sadece %100 meyve sularından 1 bardak portakal suyu şeker ilavesiz ve sabah tüketiyoruz kahvaltı ile birlikte son olarakta spordan hemen sonra elma yada üzüm suyu olmak şartıyla tekrar %100 ve şeker ilavesiz. Günde 2 bardak limitli nedeni ise şeker = yağ anlattığınız gibi günde 1 lt vs kilo ve yağdan başka bir şey sağlamaz . Kısacası bu iş prensip gerektirir alışkanlık değil saygılar

7. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Amaç yağ yakımı ise şeker ne alaka ? İnsülin seviyesini tavan yapar şeker buda yağ yakımını engeller. Tamamen şekeri kesmek lazım amaç yağ yakımı ise

8. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    anlıyorum cevaplarınız için teşekkürle ozmn meyve suyunu kesiyorum umarım başarırım :D

9. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    meyve suyuyu değil şeker olan herşeyi kes glisemik indeksi düşük olan yiyecekler tüket amacın yağ yakımı ise

10. sino_0

sino_0 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    evet genel anlamda şekrli ürün tüketmemeye özen gösteriyorum üstad ama malesef meyve suyu gibi böle içiyorum bide sabah cayıma atıyorum o kdr bundan başka bir şeker tüketimim yok zaten arda gofret gibi şeyler tüketirsem tüketiyorum oda nadir oluyor ....

Sayfayı Paylaş