Kilo vermek yağ yakımını hızlandırmak için ne yapmalı ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve FEDERAL42 tarafından 17 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. FEDERAL42

FEDERAL42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boyum 182 Kilom 160 ( enim daha uzun biliyorum :D ) bunu kimseden saklamam, saklaya saklaya nereye kadar artık zamanı geldi, kilo verip sağlığıma kavuşmak istiyorum, buna dün gece karar verdim ve gece saat 3 sıralarında ciddi bir kalp sıkışmam oldu kilomdan dolayı bu. Genellikle sol tarafıma yatamıyorum kalbe baskı yapıyor diye hep sağıma yatarım.
    Artık bu eziyetten bıktım.

Size şöyle kendimi şöyle tanıtıyım, yiyerek kilo olan biri değilim, hamburger denen şeyi ağzıma sürmüşlüğüm yok, ekmek günde ortalama 1 ekmek.
    Sadece ciddi derecede bir hareketsizlik söz konusu. Az yiyorum ama metabolizma yavaş olduğu için birde hareketsizlik eklenince kilo alıyorum. Tüm günün bilgisayar başında geçiyor buna dur diyeceğim artık.
    Hiç spor yapmamış biriyim sadece 10 yıl önce gittiğim bir karate salonu vardı 2-3 yıl kadar gittim onun haricinde başka spor yapmadım o günden bugüne kadar da kilom git gide arttı.

Aralarınızda tecrübeli insanlar var o yüzden bu foruma konu açma gereği duydum, çelik gibi bir vücuda sahip olmak şuan 2. planda, ilk planım şuan kilo vermeye yağ yakımını hızlandırmaya yönelik.
    Bana nasıl bir yol tavsiye ediyorsunuz, beslenme, günlük spor egzersiz antrenman her konuda nasıl bir yol izlemeliyim ?

2. ufukko

ufukko Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Gunluk haraketliliginizi arttirarak ise baslayin ilk etapta yuruyusler sizin icin faydali olacaktir. Yüruyuse basladiginizda dikkat etmeniz gerekenler;
    1)yuruyusleriniz en az 15 dk. olmali cunku ilk 12 dakika sadece o gun yediklerinizi yakarsiniz.
    2)yuruyuslerinizi mutlaka bos mide ile yapin.
    3)yuruyus temponuzu sizi terletecek kadar ayarlayin kosu bandinda en az 6 hizda olmali.
    Bunlarin disinda beslenmenizi mutlaka duzene sokmalisiniz. Gunluk ogunlerinizi arttirip kalori dusumune gitmelisiniz. Seker ve sagliksiz yaglardan uzak durmalisiniz.
    Forumda beslenme bolumune bakabilirsiniz. Gunde 1 saat yuruyus ve gunluk yaklasik 350kcal eksik almak bile size ayda 4 kg kaybettirir. Direk calisma programi yada beslenme programi yazamam tabiki ama elimden geldigince size yardimci olmaya calisacagim eminim forumdaki diger hocalarimizda yardimci olacaktir. Bende 97kg basladim diyete 1.73 boyundayim. 2 ay oldu su an 85 kiloyum belli bir rutin oturtabildim ilk zamanlar zor oliyor ama dirayetli olursaniz amaciniza ulasabilirsiniz.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. FEDERAL42

FEDERAL42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    2-3 Ay önce dışarı çıkıp yürüyüş yapıyım dedim 1 hafta boyunca tam 70-80 dk yürüyüş yaptım zorlamadı, epey ter atıyordum. Ama 1 haftanın sonunda bu yürüyüşü devam ettiremedim, devamını getirebilsem beslenmeye de dikkat edeceğim fakat, bir isteksizlik, halsizlik, oluyor genel anlamda gündelik hayatta da böyleyim, açıkçası üşengecimdir biraz, enerjim yokmuş gibi hissediyorum sürekli. Bunun için ne yapmalıyım ? İnternet üzerinde biraz araştırma yaptım bendeki tüm belirtiler B12 eksikliği ile uyuşuyor acaba bu B12yi kafama göre eczaneden alıp kullanabilir miyim yani doktora gidip test yaptırmak gerekli midir ?
    Ek olarak evde bir koşu bandım yok, spor salonununa da yazılmak istiyorum lakin haberlerde görmüştüm, koşu bandının dize olumsuz etkileri oluyormuş, bu konuda biraz tereddütteyim.

Edit: Wikipedia da okuduğuma göre eksikleri:
    Bu vitaminin eksikliğinde yürüme bozukluğu, kronik yorgunluk, depresyon, sindirim bozuklukları,bayılmalar.mide bulantısı .kusma.fazla gaz çıkarma baş dönmesi, uyku hali, karaciğer büyümesi, göz bozuklukları, halüsinasyonlar, baş ağrıları, dilenfeksiyonu, huzursuzluk, zor nefes alma, hafıza kaybı, sinirsel bozulmalar, kalpçarpıntısı, kansızlık, kulaklarda çınlama, omurilik yıpranması gibi rahatsızlıklar görülebilir. B12 vitamini eksikliği çoğu kez kalın sinir liflerinin miyelin kaybıdır. Bunun bir sonucu olarak birçok insanda dış duyu kaybı fazladır ve şiddetli vakalarda felç olması bile olasıdır.

Kırmızı ve bolt olarak işaretlediklerimin hepsi bende mevcut.

Son düzenleme: 17 Haziran 2014
  4. ufukko

ufukko Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    B12 vitamini halsizliginize iyi gelebilir kullanmaktan korkmayin bende kullaniyorum bilinen herhangi bir yanetkisi yok. Ancak halsizliginiz beslenmenizden de kaunakli olabilir. Siz once spor rutinini oturtup sonra beslenmeyi duzeltecegim demissiniz fakat bu isin %70i beslenme egzersizden once beslenmeyi duzene koyun bence.

5. FEDERAL42

FEDERAL42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haklısınız, peki nasıl düzene sokabilirim beslenmemi, beyaz ekmek, yağ, şeker yasaklar listesinde.
    Nasıl sağlıklı ve düzenli bir yemek programı hazırlamalıyım, bana program hazırlaması için bir diyetisyene mi gitmeliyim yoksa forumda bu konuda bilgili tecrübeli kişiler var mı ?

6. ufukko

ufukko Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Beyaz ekmek yag seker yasak demek yanlis olur.
    Gunluk 50-60gr saglikli yag almaliyiz mesela. Basit sekeri sifira indirirseniz insulin seviyesi fazla duser halsizlik olur. Mesela ben sabah kalkar kalkmaz 1 cay kasigi pekmez yiyorum baska seker almiyorum gun icinde
    Yani bu isler biraz karisik bi diyetisyene gitmeniz tabiiki faydali olacaktir. Ama diyetisyeninde her dedigi dogru degildir unutmayin. Ben 2 yil once gittim verdigi beslenme listesini tam 3 ay harfiuen uyguladim ama kilo veremedim. Buna benzer seyler yani.

7. FEDERAL42

FEDERAL42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım, o zaman forumda tecrübeli kişiler muhakkak vardır, beslenme bölümünde konu açmalıyım sanırım.

8. ufukko

ufukko Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenme bolumunu dikkatlice okuyun derim. Gelismeleri paylasirsaniz sevinirim.

FEDERAL42 bunu beğendi.
  9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle kendini kandırmayı bırakman senin yararına olur.
    Hayır, sen yiyerek kilo alan birisin.
    Az veya çok objektif ölçüler değil. Günde 2000 kalori ihtiyacı olan insan için 2500 kalori çoktur, günlük ihtiyacı 3000 kalori olan için azdır. Sen şu ana kadar çok yediğin için kilo aldın. Bunun çok olmasının sebebi günlük ihtiyacından çok olması.
    İnternetten kendi kendine teşhis koyamazsın, bunlar ancak kan tahliliyle ortaya çıkar.
    Önce doktora gitmen ve kalp-tansiyon, metabolizma sorunun var mı öğrenmen, sonra da diyetisyene gitmen gerekiyor. O kiloda sağllık sorunların olabilir ve bilinçsiz diyet seni daha kötü duruma sokabilir.

Balboa7 ve Bekci bunu beğendi.
  10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu vermis oldugun bilgiler bana bir beden büyük,yani demek istedigim durumun gayet ciddi ve hic vakit kaybetmeden profesyonel bir yardim almani tavsiye ederim.Burda ögreniceklerinle yada duyucaklarinla yapacagin seyler sagligin konusunda problem yaratabilir ki kimse burda zan altinda kalmak istemez.Burda hic vakit kaybetme ve yine dedigim gibi profesyonel bir yardim al.

Balboa7 ve ufukko bunu beğendi.
  11. mirposs

mirposs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    C vitamini tuket.iki cay kasigi kahveyi turk kahvesini sicak suya at karistir iç sabahlari.yesillik tuket.metabolizmani hizli tutmaya calis.maden suyu yuket.cardio çalış

12. FEDERAL42

FEDERAL42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    O kadar kötü değil durumum, kiloluyum dedim ama sıkı bir vücuda sahibim, Ara vermeden 80-90dk yürüyebiliyorum denemedim ama zorlarsam 2 saati geçerim diye düşünüyorum. Ek olarak 10-15dk aralıksız koşu yapabiliyorum, tabi bunları günlük olarak yapabilsem çok şey kazanıcam ama devam ettiremiyorum tek sorunum bu bence. Doktora 2-3 ay önce gittim hiçbir sorunun yok dedi kalp grafiği falan hepsini test ettirdim, kan testide yaptılar, benden sağlamsın diyorlar. Kalp sıkışmasının sebebi de sol tarafıma yatmamdan kaynaklanıyor tüm yük kalbe biniyor. Hiçbir şekilde sağlık sorunum yok şeker, tansiyon vs bi sıkıntım yok.

13. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Kilo verme bölümünü inceleyiniz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş