Kilo vermek ve fitt vucüt

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve wahset2011 tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. wahset2011

wahset2011 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba.
    Boyum 176 Kilom 98 yaşım 16 4 ayda 16.5 kilo verdim 7-8 ay kilomu korudum Tekrar diyete başladım ama dikkat etmeme rağmen eski hızımda veremiyorum. ayrıca vücutta sarkma meydana geldi.Bunun için spora başlaya karar verdim.
    Bir kaç sorum olcaktı

Göğüslerdeki sarkma için ameliyat olmayı düşünüyorum aşırı sarkma var. Ameliyat sonrası çalışmalarımın yan etkisi olur mu?

Spor yaparken diyete devam etmemin sakıncası olur mu sağlık açısından?

Haftada ideal olarak kaç gün gidilmesi gerekir?

Boyun uzamasına engeli olur mu?

Şimdiden Teşekkürler.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Vücuttaki yağ oranı düştükçe verilen kilolar zaman bazında daha az olabilir. Burada önemli olan verilen net kilodan ziyade vücut kitle indexi baz alınmalıdır.

Yaşın daha genç sarkmalar zamanla kendini toparlıyacaktır. Ameliyata ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum. Şimdi yapman gereken planlı diet ve sportif aktivite ( kardio , plates , yüzme ve hafif ağırlık çalışmaları vs. ).

Sorularına gelicek olursak;

*Dietini yaptığın spora uygun hale getirebilirsen bir porblem yaşamazsın.

*Sportif aktivitelerin boy uzamasına engel olduğunu gösteren her hangi bir çalışma bulunmuyor. Fakat yinede ağırlık çalışacaksanız iskelet sisteminize aşırı yüklenmemeniz yararınıza olacaktır.

rockybalboa7 ve Bodysoft bunu beğendi.
  3. mzokckler

mzokckler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa
    Selam Diyet'ini bi yazar mısın?

4. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut kitle endeksinin artık modasının geçmekte olduğunu düşünmekteydim. Kamu spotu reklamlarını izleyince ve bu mesajı okuyunca şaşırdım. Vücut Kitle Endeksi, genel toplum için iyi olabilir ancak ağırlık çalışanlar için olmadığı kesin. Vücut Kitle Endeksine bakacak olursak Arnold bir obezdi. VKE' yi kullanma dostum kısaca.

Çeşitli faktörler eskisi gibi hızlı kilo vermeni engelleyebilir. Örneğin, metabolizma hızının yavaşlaması. Örneğin, harcanan enerjinin azalması.

Yediklerini say, kalori miktarını az bir şekilde düşür, kilo verip vermediğini haftalık bazda kontrol et, kilo veremiyorsan aldığın enerjiyi (kalori) bir miktar daha azalt. Ya da denklemin diğer kısmıyla ilgilen, yani harcadığın enerjiyi arttır-fiziksel aktiviteni arttır. Ayda 4 kilodan fazla vermeni sağlık gerekçeleriyle önermem. Sınırdaymışsın bilgin olsun.

Sarkma ne boyutta bilmiyorum ama ağırlık çalışma + diyet , biraz süre vermek koşuluyla yardımcı olabilir.

Haftada minimum 2, maksimum 6 gün çalışabilirsin. "İdeal" değişir, seviyen ve vücudun tolare etmesiyle alakalı bir durum.

Ağırlık çalışmanın boy uzamasını engellediğine dair yapılan araştırmalar henüz bizi tatmin etmedi. İşin tuhaf yanı karşı cephedeki araştırmalar da tatmin edici değiller. Sen temkinli ol.

5. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38

*Hemen akla ameliyat gelmemeli antrenman yaparak sıkılaştırabilirsin...
    *Uygun bir diyet programı yaparsan problem yaşamazsın...
    *Haftada 3-4 gün antrenman idealdir...
    *Çok ağır çalışmadığın sürece boyu uzamasına engel olmaz...

Son düzenleme: 11 Kasım 2012
  6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Vücut kitle indeksinden kastım kilonu 3 e çarp 5 e böl gibi absürt şeyler değil tabiki :) . Detaylı vücut kitle endeksi ölçümünü kastediyorum , vücut yağ oranı , vücut kas kitlesi vs.

nitrococuk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş