kilo vermek mi kas yapmak mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Misericord tarafından 7 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Misericord

Misericord Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar selamlar herşeyden önce burada emeği olan herkese çook teşekkür ediyorum. benim bir kaç sorum olacak.

öncelile kendimi tanıtıyım yaşım 28 erkeğim boyum 175 kilom 93
    arkadşlar yaklaşık 15 senedir obez olarak hayatını geçrimiş bir insanım zaman zaman spor yapsam kilo alıp versemde ideal kiloma hic ulasacak vaktim olmadı daha dogrusu dikkat edecek zamanım olmadı. okuldu universiteydi derken koşturmaca vs. şu anda düzenli bir hayat yaşayabilecek konumdayım . herneyse uzatmıyorum. bir sene icinde diyetisyen kontrolunde ortalama 125 kilodan 98 kiloya indim. genel manada kontrollu kilo vermeye calistim ama arada kontrolsuz verdigim de oldu.

kilo verirken spor yapmaya vaktim yoktu sadece diyet yapabildim.
    simdi 1 aydır vg ye basladim daha onceden de ortaokulda ilgilenmistim fakat uzun sureedir hic bir spor aktivitem yok.

olculerimi veriyorum

omuz 127
    gogus 110
    bel 110
    kol 37

şimdi sorunlarım şunlar bütün bilgili hocalarımdan ve arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum.

PROGRM: şu anda yaptıgım egzersiz haftada 3 ila 4 gün hergün aynı şeyi çalisiyorum.
    15 dakika bisikletle ısınma
    daha sonra tam isimlerini bilmiyorum şu anda aletlerin faakat enseye pres, goguse press, butterfly, karına press ve bir kac serbest dambil hareketi. genel manada hareketler 20 tekra ve dusuk agirlikla yapmami soyledi hocam, yakalsik hareketine gore 25 kilo civari calisiyorum.
    bu hareketlerin sonrasinda da 30 dakika kardiyo yapiyorum bunu bisklet ve kosu bandi olarak paylastirdim ortalama 1.5 saat suruyor toplamda.

1***simdi arkadaslar oncelikle sormak istedigim seylerden birincisi
    kilo verirken insanin ayni anda kas yapmasida mumkunmudur yani yag yakmak ve ayni anda kas gelistirmek mumkunmudur yoksa kademeli olarak once bir programla yag yakilmali sonra kas gelistirmeye mi baslanmalidir.?

2***benim su anda yaptigim program sanirim daha cok yag yakmaya ve kondisyona yoneik bir program dogrumu?

3*** kilo hizli vermemis olmama ragmn uzun suredir bu kiloyu tasiyr olmamdan oturu vucudumun karin ve kol ve kalca bolgelerinde deride sarkmalar oldu belli olcude, bu konuda neler yapilabilir.?

4***uzun vadede (ornein 2-3 sene) izlemem gereken yol nedir benimde duzgun ve SIKI bir vucuda sahip olma ihtimalim varmidir arkadaslar.?

simdiden cok tesekkur ediyorum vereceginiz bilgiler icin..

Sayfayı Paylaş