Kilo vermek istiyorum. kay kasbı ve protein hakkında sorularım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve projuster tarafından 14 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. projuster

projuster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar biri bana yardım etsin. Simdi ben kilo vermek istiyorum. Fakat kilo verirken kas kaybı da oluyormuş. Ben bu kas kaybını en aza indirmek için gunde kac gr protein almam gerekiyor. Bi yerde okumuştum kg basina 1.5 - 2 gr günlük protein almak gerekiyormuş. Buna gore benim gunluk 180-200 gr protein almam gerekiyor. Ama ben bunu karşılayacak durumda değilim. Gunde alabileceğim max protein miktari 20-50 gr arasi. Simdi ben gunluk almam gerrken miktardan çok düşük protein aldığım için bi faydası olmayacakmi ? Kas protein ihtiyacini karsilayamayacak mi ?

Diğer sorunumda kilo vermek için ağırlık + kardiyo yapacağım . Nasil bir ağırlık prograni izlemem gerekiyor. Kilo verirken kas kutle almak cok zor olduğu için sadece kas kutlemi koruyarak kilo vermek istiyorum. Bunun icin düşük ağırlık yüksek tekrar mi çalışacağım. Yüksek ağırlık düşük tekrarmi

2. mtbowded2

mtbowded2 Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
  3. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    kardeş maddi durumun çok kötüyse hiç başlama

4. İronik

İronik Guest

neden başlamasın canım, insanların motivasyonunu kırmayalım :) her şeyin bir yolu vardır. protein ağırlıklı bir diyet yaparsan, yavaş yavaş aldığın protein miktarı da artar zamanla. kilo verirken ağırlık çalışırsan, kas kaybını minimuma indirirsin. düşük ağırlık çok tekrar ile daha fazla yağ yakabilirsin. yüksek ağırlık, az tekrar hacim kazanmak içindir. az da olsa kardiyo da şart tabi yağları eritmek için.

BLAST bunu beğendi.
  5. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    maximum 50 gram protein alabilirim diyor ama farkındaysan :)

6. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kimse BB yapmasın o zaman yeteri kadar protein alamıyor diye. Arkadaşa katılıyorum, bir yerden başlaması gerek. Zamanla çoğalır o

İronik bunu beğendi.
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç kilosun, boyun kaç?

8. projuster

projuster Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    103 kilo boy183
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Ocak 2015 ---
    Arkadaslar bikac arastirma yaptim ve kafamdaki birkac sonuclara ulastim. Kg basina 1.5-2 gram protein almak kas kütlesi artircagimiz zamanmis. Kas kutlemizi korumak icin kg basina 0.8 - 1 gram protein almamiz gerekiyormus gunluk. Gunluk 80-100 gram i peynir sut tavuk yulaf ezmesi makarna bikac yiyecek ile saglayabilirim sanirim. Boyum 183 kilom 103 . Vucut tipim endo-mezo veya endo. Kas kutlemu koruyarak kilo vermeye calisacagim kafamdaki prpgram boyle

3-4 gun kardiyo
    2-3 gun dusuk agirlik yuksek tekrar superset antrenmani
    1-2 gun de esneklik icin yoga yapmayi planliyorum. Sizce program uygun mudur

Son düzenleme: 15 Ocak 2015
  9. syn_ddş

syn_ddş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yavv birisi banada yardımcı olsun
    siteye üye olduk yardımcı olurlar diyee konuşma başlattım kimse yazmıyor arkadaş

10. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    E tamam da bir şey sormamışsın ki arkadaşım, bu ilk mesajınmış. Sen sor, biz cevaplarız merak etme :)

Sayfayı Paylaş