Kilo Vermek için değiştirmem gerekenler?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Delpieroalk tarafından 30 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Delpieroalk

Delpieroalk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar merhaba iki aydır düzenli bir beslenme programı uygulamaktaydım, ancak sonuçlar beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Bu nedenle size beslenme programımı paylaşmak ve hangi kısımlarını değiştirmem gerektiğini sormak istiyorum.

Öncelikle sabah saat 6.30-7.00 arası (4-5 yumurta beyazı 1 dilim beyaz peynir 1 dilim kaşar peynir 1er dilim hindi füme ve dana jambon salam ve yarım salatalık ile yarım domates)
    saat 10.00 gibi (1 ölçek protein tozu ile 4-5 yemek kaşığı yulaf( içinde ceviz ve kuru üzüm var) (Bayram Sonrası yarıya indireceğim)
    saat 12.00de işyerinde yemekhanede (bol salatalar eşliğinde etli yemek(çorba pilav ve makarna almıyorum, patates ve havuç da almıyorum)
    saat 17.00 civarı (muz ve protein bar yiyorum)
    saat 18.00 civarı (vişne suyu + 1er ölçek arjinin, kreatin, glutamin)
    spor esnasında 1 ölçek bcaa'yı su ile tüketiyorum
    spordan sonra 1 ölçek protein ve glutamin
    saat 21.30-22.00 gibi bir parça et ve bir miktar salata
    saat 23.00 civarı ise ananas ve kivi yiyorum
    saat 00.00 yatmadan kasein + arjinin içiyorum ve öyle uyuyorum

Sanırım gereğinden fazla besleniyorum. Bu öğünlerden hangileri yanlış? Çok fazla mı öğün alıyorum? Son 2 ayda 1.6kg yağ almışım ve yanlış giden bir şeyler var bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Kırmızı ile yazdıklarımı bayram sonrası beslenme programımdan çıkaracağım.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Supplementlerle ilgili bir sey demeyecegim cunku hem fazla bilgim yok hemde cok tuketmeyi sevmiyorum. Bana gore cok tuketiyorsunuz. Neredeyse dogal kaynaklarinin onune gecmis.

Surasi yuzdeyuz kesin. Kahvaltidan sosis jambon falan bunlari cikartin. Islenmis et cok tehlikeli. Hem kalitesiz et kullaniliyor hemde yag orani cok yuksek.

Bence 1000daki ara ogun 4-5 kasik yulaf ezmesi fazla. Icinde ceviz de var ustelik. Bence yulafa gerek yok.

Sabah kahvaltisindaki kasar peynir de iyi fikir degil.

Aksam yemegini gec yiyorsunuz. Sanirim is/okuldan dolayi zorunlu oluyor.

Meyveyi gun icinde metabolizma hizliyken tuketmek daha iyi olur. Cok gec saatte yiyorsunuz.

Gece bir daha kazein geliyor. Antreman bu kadar proteini tuketebiliyor mu onu da sinamak lazim. Karaciger testi yaptirabilirsiniz.

Meyve sulariniz islenmis degildir umarim? Dogalsa (ki oylr olmali) ben direkt meyve olarak tuketiyorum. Hem meyve suyu olarak cok yuksek miktarda tuketilmis oluyor, hemde suzulurken butun posasi ve lifleri gidiyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Delpieroalk bunu beğendi.
  3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    -jambon ve salam ( içeriğine bakın, nişasta, soya vs içeriyorsa yemeyin.muhtemelen içeriyordur)
    -muz (protein bar varken gerek yok, o kadar yükselmesin kan şekeri.)
    -vişne suyu (Sırf şeker. Hem antrenman sonrası yağ yakımına yardımcı hormonlara hem de aldığınız arginine'e yazık, tam ters etki.)
    -ananas ve kivi (gece alacağınız verimi maaf ediyorsunuz.)

İnsülin hassasiyetiniz ne durumda bilmiyorum, ancak bahsettiklerim kesinlikle çıkarılmalı, yapacaksanız işi tam yapın.

Gerisi güzel, ama eklemek lazım; protein için supplementlere yükleniyorsunuz çok belli oluyor, normal gıdalara ağırlık vermeye çalışın. Size asıl kilo verdirecek olan yiyeceğiniz etler, sırf onları sindirmek için terleyeceksiniz. Kolay gelsin.

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    63
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    simdi adini hatirlayamayacagim yabanci bir sitede protein barlari hakkinda olumsuz seyler okudum.
    sebep muhtemelen yuksek seker icerigi ve kalori degeri.
    google'da hizli bir search yapinca su linklere rastladim
    http://greatist.com/health/dangerfood-protein-bars (ozet olarak yuksek protein, yuksek kalori ve seker ile geliyor diyor. protein bar kullanan VBciler kullanmayanlara gore daha iyi kas gelistirdigine dair arastirma da varmis. lakin bu arastirmalarin bagimsizligi cok onemli. ticari dunyada satilan her urunu hakli cikarmak icin yapilan bir "test" mutlaka mevcut. bir de bu supplementleri supplement satan sitelerden okumamak lazim. onlara kalsa hersey gerekli)
    http://www.fitekran.com/protein-bar-vs-ton-baligi-hangisi-ustun/ (turkce)
    bence biraz ozveride bulunup oglen yemegini protein icerigi yuksek dogal besinlerle takviye etmek, protein barini cikarip muz tuketmek daha iyi olur. sabah ara ogun olarak da protein tozu aliyorsunuz zaten. ben olsam protein barini cikartirdim.

5. Delpieroalk

Delpieroalk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yorumlarınızı okudum ve çok teşekkür ediyorum, dediklerinizd dikkat edeceğim jambon salam proetin barı besin programımdan çıkardım

Meyve yediğim saatleri de öğleden sonra spor öncesi olarak değiştireceğim ve çok tüketmeyeceğim.

Yulaf konusunda 2 yemem kaşığına denk gelecek şekilde 10.30 gibi tüketeceğim

Sabah öğünü olarak da 4 tane yumurta beyazı tüketeceğim.

Muz tüketimini de haftada 2-3e indireceğim ayrıca meyve suyu arjinin glutamin ve kreatin karışımını içmek için alıyorum biraz acı tatları :)

Tekrardan teşekkürler

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    aklında bulunsun küçük bir tartı alabilirsen al derim. 20 lira - 50 lira arası kullanışlı mutfak tartıları var. ben çok fayda gördüm. ( 200-300 gram yediğimi sanarken yarım kilo yiyormuşum mesela..)

glutamin acı mı? sen bir de saf bcaa nın kokusunu ve tadını gör daha kötü bir şey olamaz :D

Sayfayı Paylaş