Kilo vermek için boks mu fitness mi ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Ranoncy tarafından 24 Mart 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ranoncy

Ranoncy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar yaşım 17 boyum 179. Bundan 1 sene kadar önce 110 kiloydum şuan 94 kiloyum. Arkadaşlarla boks a başlamayı düşünüyoruz. Benim hedefim kilo vermek 75-80 kilo olmak var hedefimde. Sizce boks'a mı gideyim fitness e mi ? en yararlı hangisi olur ?

2. atahan224

atahan224 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Amacın kilo vermekse boksa değil fitness a gitmen lazım. fitness zaten kilo alma kilo verme ideal kiloya gelme gibi şeylerle ilgilidir genel olarak. Boks lada verirsin ama amacın kilo vermekse boksta ekstradan fazla yorulursun :)

Gra0ff bunu beğendi.
  3. Gra0ff

Gra0ff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Antalya
    Fitness ile daha kolay bir sekilde kilonu verebilirsin tabiki beslenmeye de dikkat etmek lazim :)

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    Ben şöyle önerirdim. Boks fitnes a göre her zaman daha kardiyovasküler olacaktır. Yani daha çok kalori yaktırır ama bildiğimiz bazı gerçekler kas geliştirme kas kütlesi artırma kriterleri var. Vücudundaki kaslar büyüdüğünde onların kendi yerinde dururken hareket ederken vs. harcadığı kaloriler artar. Kısacası günlük bazal harcadığın kalori artar. Fazla kas kütlesinin fazla testosteron hormonu demek olduğunuda çoğu kişi bilir. Kas kütleni artırmak sana yüksek ölçüde yardım edicektir. Yani fitnes diyebilirim. Bu boksa başlama demek değildir. Boksla yakacağın kaloriyi fitnesle yakamayacağınıda düşünüyorum çünkü. ben diyorum ki 2 side olur. Ama Atahan arkadaşında dediği gibi konu kiloysa fitnes ideal kiloya gelebilme sporudur.

5. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Ama fitnessında getirileri kadar götürüleri olacaktır. Fitness hayatının bi parçası olması lazım yemek yemek, su içmek gibi. Ki kaslanacaksin bıraktıktan sonra yağlanacaksın ve çirkin bi görüntüye sahip olacaksın. O yüzden spor sever biri değilsen boşver ikisini de. Yemene dikkat et diyetisyene başvur. Birazda yürüyüş ekle. Öyle yavaş yavaş zayifla.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Kilo verme bölümünü inceleyiniz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş