Kilo vermek için bir beslenme listesi ve spor programı arıyorum...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve onr190797 tarafından 4 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. onr190797

onr190797 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Merhabalar abilerim ablalarım, yaşım 15.Boyum 1.73 kilomda 81. Yaklaşık 2 ay önce kilolarımdan gerçekten çok sıkıldım ve bir diyetisyene gittim.Bana bir liste verdi ve dedi ki senin kilo vermeni değil kilonu korumanı istiyorum, uzadıkça kitleendeksin düşecektir. Bende iyidir hoştur dedim verdiği listeyi aynen uygulamaya başladım ancak sonuç vermiyordu, sadece yemekle olmaz sporda yapayım dedim ve fitness başladım.Yaklaşık bir ay oldu.Fitness hocam çok ilgisiz biri.Kilomu boyumu falan ölçüp kafasından 1 liste yaptı. 30 dakika yürü 20 dakika bisiklet 10 dakika glidex 50 kere sağ&sol sopa 50 tane yarım mekik verdi. 1 aydır aynı listeyi uyguluyorum.Yememede dikkat ediyorum sayılır ama bende hiç bir değişiklik yok. Başladığımda 81 kiloydum, hala 81 kiloyum. Boyumda hala aynı sayılır.Bense 2 ayda kilo verememden dolayı çok üzülüyorum.Diyetisyenime göre kilom vücuduma dağılmış durumda ve bu iyi bir şey ama göğüs bölgemde çok kilo var.Bunu sorduğumda artık tavuklar hormonlu olduğu için böyle şişiriyor dedi ve tavuk yemememi söyledi.
    Lise öğrencisiyim. sabah 7.10 gibi kahvaltı ediyorum. Kahvaltı olarak kepek ekmeğine kaşarlı tost ve yanında bir küçük kutu süt. Sonra okulumuz başlıyor ve bir sonra ki tenefüsümüz saat 9:32 de oluyor. O tenefüste hiç bir şey yemiyorum.Tekrar ders ve 11.15 te büyük tenefüsümüz oluyor. Okul kantinine bir çok yemek geliyor. Her gün farklı şeyler olduğundan ne çıkacağını bilmiyoruz ama fix yemeklerimiz var. Lavache sarılı tavuk&et döner. Soslu tavuk sandviç, ton balıklı sandviç, tostlar, salata (içinde tavuk veya peynir veya ton balığı) ve tavukburger(cordon bleue) . Aynı zamanda her gün pilav yanında tavuk veya makarna yanında et vs. çıkıyor. Bu tenefüsümüz bittiğinde yine derse giriyoruz ve saat 13:27 de tenefüse çıkıyoruz. Yine bu tenefüstede bir şey yemiyorum ve son derslerimize giriyoruz.Okuldan çıkıp spora gidiyorum. Verilen cardio programına harfiyen uyuyorum ve çıkıyorum senelerdir fitt'e giden bir abim bu programın yanlış olduğunu, az da olsa ağırlık çalışmam gerektiğini ve göğüsü yok etmek için boş bar ı yatıp kaldırmam gerektiğini söylüyor.Ayrıca bir kaç minder hareketide gösterdi. Fittnes tan çıktığımda 1 paket form biscuitlerden yiyorum.Eve geçtiğimdeyse evde ne yemek varsa onu yiyorum. Daha sonra 1 bardak süt ve uyuyorum.Bu programa göre kilo vermem gerekiyor bencede ancak kolayı çok seviyorum.Diyete gittiğimden beri içmiyorum ama son zamanlarda arada bir içmeye başladım.Çok zor doyuyorum.Öğle tenefüslerinde 1 sandviç yerine 2 tane yiyorum.Akşam yemeklerindeki porsiyonlarım büyük oluyor.
    Bugün tekrar fitness taki hocayla konuştuğumda (boş bar için), 73-74 kilo ol başlarsın ağırlığa şimdi şişersin olmaz dedi. Bende sizlere sormak istedim. Hem fitnessta yapabiliceğim bir program hemde buna uygun beslenme tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Kilo vermek için aşık olmayı beklemek istemiyorum :) . Çok uzun bir yazı oldu farkındayım ama bu genç kardeşinize zaman ayırıp okuyan herkese teşekkürler, cevap veren abilerime ablalarıma veya yaşıtlarımada teşekkür ediyorum şimdiden. :)

annen bunu beğendi.
  2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Sıfırdan beslenme ve program istemek hem uygun olmadığı için hemde forum kurallarınca yasak olduğu için başlığını kilitliyorum. Ancak söylemeden geçemeyeceğim fitness hocanın söyledikleri, beslenme programın, salondaki abinin söyledikleri, bunların hepsini unut forumu bol bol oku, sana söylenenlerde çok fazla hata var demek istemiyorum okuyup kendin karar ver.

Bilgilerini ve antrenman ve beslenme programını paylaşarak, diğer üyelere de yorumlatabilirsin, tabi önce kuralları oku ki başlığın tekrar kilitlenmesin.

onr190797 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş