kilo vermek için az kg çok tekrar doğrumu ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yunus54 tarafından 12 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yunus54

yunus54 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar başladığım 2 hafta oluyor daha öncedende bu sporu yaptım şimdik ben 85 kiloyum boy 1.83 ideal kilom ise 83 yarım saat kardiıo yapıyorum ve Az kg çok tekrar ile kaslarımı yorarak çalışıyorum vücudumda 13 kilo yağ var.. ve benim amacım kütle yapmak değil Fit durmak ve 0 yağ olmak Bu yaz (2 ay boyunca diyim) 75 e düşeceğim tüm yağlarımı yakmak istiyorum kış geldiğinde ise kütle yapıp 85 e çıkacağım ve sonra iyi bi kas kütlesinden sonra tekrar kardio yapıp 83 e ineceğim eğer bi yanlışım varsa önerilenirinizi bekliyorum

gelelim asıl soruya
    Yağ yakımı için az kg çok tekrara ne diyorsunuz hocalarım daha çok sıkılaşır vücudun 3 aya kadar demişlerdi yağ yakarsın demişlerdi fakat bazı forumlarda yalan diyorlar. Cevaplayacağınız için şimdiden teşekkür ederim Allah razı olsun..

thums:

2. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    yani mantığı o
    bazı yerlerde görüyorum ağır kilo az tekrarda yağ yakımında etkiliymiş.mesela bench 4x10 20kg yapıyorsan 3x8 25-30kg gibi.ne kadar doğru bilemem

3. Feyom45

Feyom45 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı soruyu 1 kişi daha sordu bana. mesela göğüs bölgende yağ var eğer o yağı eritip kas oluşturmak , şişmemek istiyorsan hafif kilo çok tekrar yapcaksın.

4. BODYBULDER

BODYBULDER Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Muğla
    bak kilo verceksin tamam ama tekrar bulk yapcaksın o zaman muhakkak yağ alırsın. yağ almadan kas yapmak zaten zor. o zaman ilk biraz kas yap sonra cardiyo ile yağ ver.
    tabi bu benim okuduklarıma dayanarak ki görüşüm arkadaşlar daha detaylı açıklar.

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    kilo vermek yağ yakmak için benim önerim 40 dkyı aşmayan kardiyodur, sonrasında yağ değil kaslarda gidebilir, bu konu çok tartışmalıdır ama benim kanaatim şimdilik böyle
    sen hem sıkılaşmak hem kaslanmak istiyorsan ilk başlarda kardiyo ağırlıklı sonraları da body ağırlıklı girebilirsin
    çok şişmek istemezsen hafif ağırlıklarla bi yerlere gelebilirsin tercih meselesi

6. yunus54

yunus54 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar okudum çok mutlu oldum hepinize çok teşekkür ediyorum çok saolun....

Sayfayı Paylaş