Kilo Vermek İstemek Ama Motivasyonu Olmamak

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Part-Time tarafından 13 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Part-Time

Part-Time Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    1.60 Boyundayım. 47 kilodan 68 e uzanan bir öyküm var. Kısa zamanda değil bu ama 15 kg yi 3 yıl içerisinde aldım. Şimdi ne kadar vermek istesem de ne spor ne yiyecekten kısma motivasyonunu kendimde bulamıyorum bir türlü. Göbekli oldum çıktım. Sürekli öyle böyle diyerek bir şeyleri erteliyorum. Sınav dönemim ama öyle böyle demeyip en azından yemeğime dikkat etmeye karar verdim. Hatta günde bir 30 dakika da yürüyebilirim sınavlarım olsa da en azından diyorum. Aynı zamanda çalışıyorum da. İş yerimde sürekli "adana" "pide" "mantı" vs gibi yüksek kalorili beslenme düzenimi bırakıp evden bir şeyler götüreyim diyorum. Bir kaba yoğurt koyabilirim mesela. Domates, salatalık, peynir gibi şeyler götürebilirim. Başka ne götürebilirim? Yeme düzenini en azından dışardan yemeyerek nasıl değiştirebilirim? Ekmek yemiyorum zaten çok nadir yerim o da ekmek arası olunca. Yani herhangi bir yemeğin yanında ekmek alışkanlığım yok. Şeker kullanmıyorum. Ton Balığı falan da götürebilirim ama sanki beni daha fazla acıktırıyor ekmek arası olmadığında ton balığı. Neyse tavsiyelerinizi bekliyorum. Forumu yeterince okudum. Ama biraz da motivasyon amaçlı açtım bu başlığı belki ben de bir şeyleri başarırım. Amacım sadece kilo vermek değil eskiden hissettiğim sağlıklı görüntü ve "artık" yapamadığım hareketleri yapabilmek. Şimdiden teşekkür ederim.

2. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Sağlıklı beslenmek için yemekleri daha çok kendiniz hazırlamanız gerekiyor, dışarıda tavuklu, ton balıklı salata seçebilirsiniz, iş yerinde aylık yemek listesi çıkıyorsa, yazıcıdan çıkarın ve hangi günler et yoksa, üstüne çizin ve evden getirin, ben öyle yapıyorum, bu hafta mesela 2 gün et vardı, diğer günler evden getirdim, 150-200 gr et, tavuk evden getiriyorum, yemekhaneden salata alıyorum, kalori sayarak kendinizi kontrol altında tutabilirsiniz. Daha çok protein ağırlıklı beslenmeye dikkat edin, mesela adana kebabı yiyecekseniz bile, sadece etini yiyebilirsiniz, yanında pide, bulgur yemeyin, bol yeşillikli salata (çok az zeytin yağıyla) yiyebilirsiniz. Motivasyon için facebook'ta spor grupları da var, ben bir gruba üyeyim, her gün yediğiniz yemeğin fotoğrafını paylaşıyorsunuz, yaptığınız sporu yazıyorsunuz.
    Gençsiniz galiba, şimdiden kilolu olmak iyi değil, yaş ilerledikçe metabolizma da yavaşlıyor, sonra bu kilolu eritmek çok daha zor oluyor.

3. burjuvaes

burjuvaes Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    spor yöneticisi
    Yer:
    istanbul
    zayıflamak istiyorsun adım atmak istiyorsun ama kendini erteliyorsun bunu çok yaşadım bir dönem sakatlık geçirdim ve kullandığım ilaçların etkisiyle aşırı kilo aldım ki boyum kısa oldugudan 1 57 boyum 48 kiloya sahipken 56 57 kiloyu gördüm ve inan bana çok zorlandım .. fıt olmak eski halime gelmek için bir sürü ugraş verdim bir dünya diyet denedim hiç ekmek yemediğim yada öğünleri artırıp az yiip sık yediğim yada öğün azaltarak dengeli yediğim oldu sonra inatla başladığım bu kilo serüvenini tamamladım sana diceklerim;

fit görünmek= insanın kendisini sevmesi kendisini iyi hissetmesi aynada bakıp vucudundakı kusurları göbeğini ve kalçalarını iyi bulman yada yeterli bulman kendini iyi hissetmenle alakalı çalışan bayanlar için ben haftada 3 gunden 1 er saat step aerobik ve zumba öneriyorum gerçekten etkisini görüceksin.. zayıfladıktan sonrada pilates sıkılaşmak için..
    yediğin herşeyde kalori hesabı yapman programlı yaşamak bunlar neysede.. kendini kıstıgında verimli sonuc almak önemli bünye öyle bi yere gidiyordu kimi zaman 3 gun az ve dengeli beslenıp diyet uyguladgın 4. gün bunu bozdun fazlasıyla kılo aldıgın sonucuna bile ulaşabilirsin..

kesinlikle uygulayacagın ne diyet olursa olsun.. sporla destekle.. yarım saat yürüyüs.. hoş güzel fakat.. bilmem biliyormusun ama vucut yarım saatten sonra yağ yakımına gitmektedir.. en az1 saat yürüyüp efor harcayıp sana süt içmeni önerıyorum (süt yağ yakımını hızlandırır tam yaglı olucak ) ve tok tutucaktır..

bi arkadaşım ne kadar sağlıklıdır bilemıyorum.. bunu baştan söylüyorum milli boksör bir arkadaşım kilo düşmeye çalışıyordu.. her sabah saat 9da kahve içerdi 2. si bi aralardan yarım kupa bardağında hemde .. bende onunla içerdim saat 4 kadar acıkmıyordum tok tutuyordu..
    her neyse demem o ki yapıcağın diyet ne olursa olsun.. sen haftada bir gun kendine ödül günü koy o gun canın ne isterse ye çikolata diyetınde bulunmicaktır.. o gün yiyebilirsin.. mesela..
    ama ne olursa olsun kendini iyi hisset kendini sev..

4. Part-Time

Part-Time Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bunu yazdım ve tabiki hiç bir şey yapmadım. Son 2,5 haftadır ise (spor hariç) yediklerime dikkat etmeye başladım. Aşırı gözüken göbeğimin gitmesini izledim o kadar kısa sürede ve sadece yediklerimi kesmişken. ( bir de su içemiyordum onu halletmeye çalışıyorum) 3 kilo ( ya da su bilemiyorum) gitti 2.5 haftada sporsuz sadece yediklerimi azattığım için. Sabah kahvaltı öğünüm yok 1 adet french presste kahve içiyorum sadece. Bu hafta eti lifalif yulaf ezmesini kahvaltı olarak hayatıma sokacağım. Akşamları da 1 saat yürüyüşü. Bakalım bir şeyler değişecek mi.

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    3 kilonun muhtemelen 1-1.5 kilosu yağ, gerisi sudur ama kilo kaybı başlamış. Bundan sonra yavaşlayarak devam edecektir. Yürüyüş iyidir elbette ama ağırlık çalışsanız iyi olur çünkü bu kasları korur, hatta biraz hacim artışı da olur ve yağlar gittikçe geride sıkı bir vücut kalmasını sağlar. Yoksa istediğiniz kiloya gelince istediğiniz vücudu görememeniz olası. Veya diyelim ki eski kilonuza döndünüz ve o zamanlar gözüktüğünüz gibi gözüktünüz, daha iyi gözüküp hem de daha güçlü ve sağlıklı olmak mümkünken neden daha azıyla yetinesiniz?

Sayfayı Paylaş