Kilo Vermek İçin Öğün Sayısını Mı Azaltmak gerek ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AtknUludag tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Programcılığı
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Bugün sporda vücudu çok iyi olmayan bi abi bana nasihatlar verdi. 3 yıldır yapıyormuş bu sporu ama bence az gelişmiş.
    Bana diyorki karbonhidratı azalt protein arttır. Mesela makarna yiyorsun bir oturuşta yeme öğünlere böl felan dedi. Bu doğrumudur ? Kilom 71 boyum .1,72
    Boyuma göre kilom biraz fazla ancak şişko değilim vücudum iyi. 1 yıldır yapıyorum bu sporu.

Yani karbonhidrat almadan büyüyemeyiz ki ?
    Bide protein tozlarıda kilo yapar dedi ben optimum gold whey kullanıyorum. Glutamin al felan dedi.

2. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Programcılığı
    Yer:
    İstanbul
    Cevap bekliyorum arkadaşlar

3. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    kısmen doğru eksik bilgi. evet protein ağırlıklı beslenmek kilo kaybına yol açar ama sağlıklıdır kesinlikle değil. öğünlerde özellikle sabah ve öğlen mutlaka sağlıklı yağ ve karbonhidrat olmalı. karbonhidratlara öcü gözüyle bakılması yanlış zira karbo lar vücudun enerji kaynaklarıdır. karbonhidrat olmadan bırakın bu sporu yapmayı mutlu dahi olamazsınız. karbo ların mutluluk hormonu seratonini salgılama gibi bir özellikleride vardır. protein tozları kilo aldırır ... yanlış bir ifade daha. kesinlikle böyle birşey yok zaten scoopunda 25 gr protein 0.6 gr yağ ve 2.0 gr karbonhidrat var benim kullandığım protein tozunun nesi kilo aldıracakmış ? size her söylenene inanmadan akıl süzgecinden geçirip araştırma yapın.

AtknUludag bunu beğendi.
  4. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Programcılığı
    Yer:
    İstanbul
    Hocam zaten bana dedi 3 yıldır yapıyorum bu sporu. Vücuduna baktım dandik yani kalıplı ama yağlı

Hemen hemen bende sizin dediklerini biliyordum önceden bu adam gelip kafamı karıştırdı acaba ben mi yanlış biliyorum dedim.
    Anladığım kadarı ile sabah ve öğlen kaliteli k.hidrat ve protein ile beslenip akşam öğününde karbo miktarını daha az alacağım.
    Bu arada kullandığınız protein markası nedir. Ben optimum gold whey kullanıyorum çok memnunum tat bakımından.

Ayrıca geceye doğru midem boşalıyor sanki birşeyler istiyor vücut yağ almadan ne yiyebilirim. Casein protein mi alsam diye düşünüyorum

5. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    benim aldığım protein tozu dymatize iso 100. satın almadım salonda var çalışmadan sonra keyfime göre tüketiyorum tadı harika çünkü ve isolate proteinler yani şuan üretim teknolojisi olarak son teknoloji. ha soya proteinleri kullanılıyor içinde diyende var ama dediğim gibi ben keyfine idmandan sonra alıyorum zaten supplement olarak tek kullandığım bu o da haftanın max 4 günü idmandan sonra 1 kaşık. gece ne yiyebilirsin çok acıkırsan biraz kuruyemiş keser yanına muz da yiyebilirsin süt de içebilirsin bunlar pek bir sıkıntı olmaz. ama anahtar metabolizma hızındır örneğin ben 2 haftadır ciddi kalorili besleniyorum ve işimden dolayı idmanda pek yapamadım ama hiçbişey olmadı çünkü metabolizmamı ağır idmanlarla hızlandırmıştım. bunun gibi çok takılma ne yediğine .

AtknUludag bunu beğendi.
  6. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Bilgisayar Programcılığı
    Yer:
    İstanbul
    Alt göbekde kaç aydır yağ var orayı veremedim çok da azdırmak istemiyorum orayı tekrar 2 gün 1 saat cardio yapıyorum vereceğim inşallah orayı. Peki hocam teşekkürler bilgiler için

7. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    rica ederim bende ağırlığa başlamadan evvel 35 kilo verdim şimdi de 2.5 ay dolacak konum var zaten 2 aylık çalışma ve 35 kilo verdikten sonra diye. oradada birtakım şeyleri açıkladım. bakalım bizde devam ediyoruz yolculuğa yardımcı olabildiysek ne mutlu.

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.157
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yukarda yazilanlara ilave yaziyim aklinin bir kösesinde Dursun,kilo alip vermen tamamen gün icinde almis oldugun kalori miktariyla alakalidir,gün icersinde ihtiyacindan az kalori alirsan Kilo kaybedersin fazla alirsan Kilo alirsin makro böyle isler ve bu olurkende bu kalorinin yagdanmi proteindenmi yoksa KH danmi geldiginin bir önemi yoktur kalori kaloridir.Fakat biz bu sporu icra ederken bu oranlari dengede tutarak belli miktarlarda KH Protein ve yag aliriz,fakat Kilo almayida vermeyide sonuc olarak etkileyen gün icinde aldigimiz toplam kaloridir.

Balboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş