Kilo vermeden göbeği kasa dönüştürmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deniz10 tarafından 23 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Değerli bodyforumtr üyelerine birkaç sorum olacaktı cevap verirseniz çok sevinirim

1. Bacaklarım ve kollarım aşırı ince kilo alınca direk göğüs yada omuza alıyorum

2. ben 4 ay boyunca bb sporu ile kilo almaya çalıştım 50 kilo idim ve 58 e yükseldim(arada 57 falan değişken) benim sorunum şu göbeğim var ve zayıf olduğum için çok kötü duruyor ancak karnımı sıkınca baya bi düzelme oluyor acaba bu göbeği kilo vermeden düzeltebilirmiyim kasa dönüştürebilirmiyim

Not: Bacaklarım baya ince olduğu için kiloyu komple üst tarafa aldım ve 5 ay oldu bb yi bırakalı kilom hala aynı ancak sporla uğraşırkende aynıydı bu bırakınca göbek oluşmadı yani..Ayrıca söylediklerim dışında vücudumda herhangi bi oransızlık eksiklik olduğunu görürseniz söylerseniz sevinirim..

Vücut ölçülerim şöyle:

Boy: 1.74
    Kilo: 58
    Omuz: 116
    Göğüs: 93
    Bel: 79
    Kol: 31
    Bacak: 46

Bunlarda resimlerim

Önden: http://yfrog.com/48img1018xj
    Arkadan: http://i1011.hizliresim.com/2010/11/23/3666.jpg
    Yandan karnımı sıkınca: http://i1011.hizliresim.com/2010/11/23/3610.jpg
    Yandan normal: http://i1011.hizliresim.com/2010/11/23/3618.jpg

Şimdiden teşekkür ederim :D

Son düzenleme: 23 Kasım 2010
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    deniz10 ve gameover bunu beğendi.
  3. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci

Peki despo adminim sıkı bi çalışma ile bu yağları yaksam ne kadar bir kilo kaybım olur ve bu kiloda sizde bu yağ yakımını yapmalımıyım veya bu yağı vucuda dağıtabilirmiyim??

Edit: Ek olarak bu vucut çok şekilsiz orantısız bir vucut mu bu konuda çok takıntılıyımdır da?

Son düzenleme: 23 Kasım 2010
  4. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    aaah yeni başlayan dostlarımız. biraz forumu araştırsanız. çok değerli bilgiler var. önce sitenin suyunu çıkarıp sonra hakikaten edinemediğimiz bilgiler ile ilgili başlık açsak.

sevgiler.

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bir kac ay BB ile ugrasıp bırakmıssın. Bu isin temeli bile en az 1 sene, o da cok iyi beslenen adam icin.

Sana tavsiyem;

1- BB'ye yeniden basla,
    2- Forumun beslenme bolumunun her satırını oku,
    3- Beslenme alıskanlıklarını buna gore degistir,
    4- Saglam antrenman yap.
    5- İyi dinlen...

Bir kac ay BB yapıp, hafif gobeklendikten sonra sorulacak sorular olmamalı senin durumun.
    bacakların zayıfsa, bacak antrenmanlarına agırlık ver, kollar ince ise onları da calıs. Senin durumunda birinin haliyle her yanı eksik olur.

Sen ciddi calıs, bilincli sorular sor, o zaman ustalar da eksiklerini degerlendirir, aksi halde cevap bile vermez hic biri...

keremkerem bunu beğendi.
  6. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci

Öyle olmadığını nerden biliyorsun , ben kilo yakımı falan sormadım dikkat edersen daha çok kişisel bişey sordum kendi vucudumla ilgili ve forumdada benimkine benzer bi konu bulamadım bu yüzden açtım konuyu hem konuyu admin bile kilitlemezken sana ne oluyor anlamıyorum..

Forumdaki yeniliğimle alakası yok hayatımda üye olduğum ilk forum değil bu yani arama yapmayı biliyorum canını sıkma arkadaşım öyle artistleneceğine benzer konuları koyda bakalım dimi?

Saygılar..

7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Yatmadan önce göbeğinize protein tozu sürün sabah kas olur :D:D

timucin ve gameover bunu beğendi.
  8. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    sevgili deniz10, niye kızdın yahu. kusura bakma yanlış bişey söylemişsem.

sevgili jimraynor, dehşetsin :D

9. timucin

timucin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

konuyla hıc alakası yok ama bunu begendım arkadaslarımla paylasıcam :D :D :D :D

10. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Toz olarak mı sürücez yoksa sütle karıştıralım mı :D:D

11. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    sütle karıştırın gece casein görevi görüp sabaha kadar anabolic süreci desteklersiniz =)

Şaka bir yana ufak bir paylaşım yapalım gerçi desponun verdiği link zaten senin tam ilacındır.

Bölgesel kilo alımı yada yine aynı şekilde bölgesel yağ yakımı(kilo verimi) mümkün değildir.Bunu hem yazılardan bilgilerden hemde kendi üzerimde deniyerek anladım.

Kas inşa etmek istiyorsan yani senin deyiminle kilo almak istiyorsan protein ağırlıklı , dengeli karbonhidratlı ve yağları ihmal etmiyecek bir beslenme planı içerisine girmen gerekir ve bu planı egzersiz programıyla desteklemelisin.

Yağ yakmak istiyorsan yine protein oranını yüksek tutup,karbonhidratı azaltıp yola devam etmelisin.Harcadığın enerji aldığın enerjiden daha fazla olmalı kısaca ancak aradaki dengeyi çok iyi kurman gerekiyor.

Örnek 1000 alıp 2000 harcıyorsan(bazal metobolizma dahil) ne yaptığını ve nasıl felaketlere yol açtığını bilmiyorsun demektir.

Genelde yağ oranını güzel bir noktaya çekip daha sonra yapılaşmaya başlamak daha mantıklı bana göre.Fazla yağlanmadan büyümek mümkün.

Size önerim egzersiz programınıza geri dönmeniz ve amacınıza göre beslenmenizi belirleyip ona göre haraket etmenizdir.Bu spor ve beslenmeyi sadece şekil ve estetik olarak görmeyip sadece sağlığınız için yaparsanız estetik ve şekilinde sizi takip edeceğinden emin olabilirsiniz.

Estetik ve şekil derken eski halinize kıyasla diyorum tabiki yoksa herkesin genetiği süper atletik durmaz birisine daha çok yakışır birisine daha az.Ancak şundan emin olabilirsiniz kimse size ESKİDEN DAHA İYİYDİN demez...

deniz10 bunu beğendi.
  12. deniz10

deniz10 Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Teşekkürler yorumun için boş yorumlardan daha çok yardımcı oldun..

ugurguven bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş