Kilo Vermede Tıkanıklık

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Sainted tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba Arkadaşlar;

1 Nisan'dan itibaren kilo verme kararı aldım ve diyetle beraber spora başladım. Yaklaşık 3 aylık bir süreç geçti 130 kiloydum şuan 107 kiloyum. Fakat son 15 gündür kilo vermede bir tıkanıklık oldu, diyet ve spora devam etmeme rağmen kilo veremiyorum. Sizlerden yardım almak istedim.

Çalışma Programım:

Haftada 5 gün salona gidiyorum. 4 gün 1 saat boyunca kardiyo yapıyorum. Kalan bir günde ağırlık çalışıyorum. Kardiyo antremanlarından önce Multipower 1800 mg tüp l-carnitine kullanıyorum.

Beslenme günlüğü

Sabahları

1 adet yumurta
    yağsız peynir
    domates-salatalık
    yeşil çay
    3-4 zeytin

Öğlen:
    bir posiyon ızgara tavuk
    Salata
    Ayran yada yoğurt

Akşam

Tavuk-et yada balık
    Bol Salata
    Yoğurt - Ayran

günde 3 lt civarında sıvı tüketiyorum.

Kilo vermemdeki duraklamanın nedeni ne olabilir , yorum ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkürler.

2. emrahozsahin

emrahozsahin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kocaeli-Körfez
    bende 2 ayda 14 kilo verdim aynen spor yapmama devam etmeme rağmen kilo verme durdu insanın moralini bozuyor ama uzmanlar aynen devam edin bir süre sonra tekrar başlayacaktır kilo verme.. Vucüt bir kiloda daha fazla direnç gösteriyor o kiloda kalmak istiyor diyor ondan sonra devam edince tekrar kilo verme başlıyor diye söylüyorlar.

Sainted bunu beğendi.
  3. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Emrah'ın dediği gibi kilo verirken çoğu zaman merdiven usulü düşme oluyor, belli kilolarda duraksama doluyor, ancak irade ile devam edilince vücut direncini bırakıyor o kiloda daha aşağıda dirence devam ediyor. Bir de kilo verdikçe kalori ihtiyacın düşüyor, 110 kiloda daha az kalori ihtiyacın oluyor 130 kiloya göre. İvme düsse de düşüş devam eder azimle devam edince.

Düşük k.hidratlı ve düşük G.İ. beslenme en garantili ve aç bırakmıyan yöntem. Sizde buna göre besleniyorsunuz, gördüm. Listenizi kim yazmıssa doğru bir iş yapmış. Sabahları aradabir iki yumurta az tereyağında da yiyebilirsiniz ekmeksiz, tok tutar.

Sainted bunu beğendi.
  4. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. Diyeti ve sporu bırakmaya niyetim yok yaşam tarzıma işledi resmen. Ara vermeden devam edelim dediğiniz gibi elbet vücut direnci kırılacaktır. Sabahları 2 yumurta tavsiyenizi deneyeceğim. Teşekkürler.

5. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    sebebi çok basit;
    vücut dışardan gelen zorluklara sürekli strateji geliştirmek üzere programlanmıştır.yağlarını yakmak istemez besinsiz kaldığında kullanmak için.
    senin sorunun şu vücudun yaptığın sporun rutinine alışmış ve kendi yağlarını koruyor.
    1 saat yaptığın kardiyoda,koşu yapıyorsan sürekli yaptığın tempodan farklı yap,ya aynı sürede daha hızlı koş veya daha uzun sürede daha yavaş,mesela arasıra sprinte kalk vücud şaşırsın...
    spor programında her ay değişiklikler yap vücudu rutine alıştırma,ama kesinlikle yorul ve zorlan tabi...

Sainted bunu beğendi.
  6. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Bu ay vücudun dayanabildiği kadar kardiyo süresini arttırıp vücudun tepkisini ölçeyim. Evet uzun zamandır kardiyo süresi aynı ve çalıştığım aletler standarttı. Yorum için teşekkürler.

7. Reginard

Reginard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yukarıda arkadaşların dedikleri gibi vücut kendini korumak adına direnç gösteriyor veya spor rutinine alışmış olmalı. Yılmadan devam etmelisin. Programını değiştirebilirsin veya kardiyo günleriyle ağırlık günlerinin yerlerini değiştirebilirsin. Öyle dene.

Ben de kilo veriyorum bir aralar 87'de takılmıştım. Sonra 82'ye düştüm 82'de takıldım. Şu anda 78 kiloyum.

Sainted bunu beğendi.
  8. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    normal, gücün ne durumda ? ağırlık antrenmanları yapıyo musun ? kaldırdığın ağırlıklar artıyor mu ?

aldığın kalori düşük gibi geldi, tam gramajı yazmamışsın gerçi

sabah ve öğlen yemeğine 150 şer gram tam buğday ekmeği ekle korkma, korkmazsan akşamada ekle ağırlığa ver kendini, tartıda düşme yok demek ki yağ yakmıyorum diye düşünme, kas yapıyosundur farkedemezsin.

ayrıca nedir bu yumurtadan korkma olayı ? 1 yumurta ? 3er 4 er yiyorum, sende ye 107 kilo adamsın

Sainted bunu beğendi.
  9. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Normal güç olarak kendimi güçsüz hissetmiyorum gayet iyiyim. Ağırlık antremanları hafta 1-2 gün yapıyorum. Evet kaldırdığım ağırlıklar başladığım güne göre arttı tabi.

Gün içerisinde açlık hissetmiyorum. Çok fazla yiyen bir adam değildim çok düzensiz abur cuburdan dolayı kilo almıştım. Aradaki farkı görmek için tam buğday ekmeğini kahvaltıya eklemeyi deniyeyim.

Kas yaptığımın kesinlikle farkındayım özellikle bacaklar çok gevşekti şuan çok sert , şayet arka kollarda öyle.

Gün içinde acıkmadığım ve zorlanmadığım için beslenmemin yettiğini düşünüyorum.

10. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    ketojenik diyette açlık hissetmezsin, bende hissetmiyordum. hem tatlı isteğini kesiyor hemde tok tutuyor (sırf proteinle beslenmek)

imkanın varsa her gün antrenman yap, antrenmandan 1,5 saat önce filan pilav ye , sert gir (kaldırabildiğin en ağır ağırlıklar) yardımlı filan yap icabında, mesela bench press yaparken, rajevden aldım bu taktiği bundan sonra bende böyle uygulayacağım gerçi kendimde gözlemlemiştim faydasını ama bi başkasından da duyunca emin oluyosun :)

+
    meyve ve sebze de ye, meyve hadi şeker meker var içerisinde ama yinede yemen lazım çünkü meyve şekeri beynin enerji kaynağı sebze ise düşük karbonhidratlı yüksek vitaminli besleyici şey :)

Sainted bunu beğendi.
  11. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Ağırlıktan ziyade kardiyo ağırlıklı çalışıyorum. Pilav olarak sadece iri bulgur tüketiyorum bazen oda öğlen yemeklerinde. Meyve ile aram pek iyi değil ama sebze tüketmeye özen gösteriyorum. Bir daha ki tartılmada bakalım vücut direncini kaybedecek mi

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Azi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş