Kilo Verme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Tuvaletci tarafından 22 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Tuvaletci

Tuvaletci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkeze merhaba, Spor ile ilgili böyle kapsamlı bir forum olduğunu görünce üye oldum. Ve ilk konumda tabiki sporla ilgili olacak. İlk olarak ben 16 yaşındyım ve boyum 1.82 kilom ise -işte sorun burda- 140. Evet çok fazla, fakat sanırım boydan kazanarak bu kilo gerçekten 140 oldugunu bana hissettirmiyor. Fakat yinede çok fazla. Ve artık geçen sene göbeğimde çatlaklar oluştu ve dur demeye karar verdim. 1 hafta kadar önce fittness kulubüne yazıldım. Ve 5 gündür gidiyorum. Fakat size sorularım var.

İlk olarak gittiğim fittnes kulubünde a'dan zye herşey var. Sauna dahi var. O yandan sıkıntım yok fakat. NE yapmamı önerirsiiniz ? Ben kas'dan önce ciddi bir kilo vermek istiyorum. Artık şu göbekten kurtulmak istiyorum vede fil hortumu gibi bacaklardan. :) Gittiğim hergün, 30dk koşu 6.5km/s 20 bisiklet ve 20 dk'da başka bir bisiklet yapıyorum. Yemek olarak ise artık tatlı bitti benim için spora başlamadan 1 hafta önce kestim 2 haftadır ağzıma 1 tane kurabiye girdi o kadar, Hocalar yağ oranı testi yaptlar %40 yağ varmış. Eğer 6-7 ay gelirsen 40 kilo verirsin dediler. Sizce doğrumu ne gibi bir program uygulamalıyım ?

Şimdiden ilgilenen herekze teşekkürler.

2. ciko

ciko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    isveç diyeti uygularsan inan bana 13 gunde 30-20 kılo bıle verebilirsin.neden mi_ yagın cok cunku ısvec dıyetını yaparak baya bi zayıflayabilirsin.benımde ço kaz yagım var onalrı isveç diyeti ile 3 gündür yakmaya calısıorm k, nerden baksan 3 gunde 1 kılo 1.5 kılo verdim.

3. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Öncelikle başlayacağın zorlu yolda Allah yardımcın olsun.Asla yılmamanı tavsiye ediyorum.Bende 47 kilo verdim.13 kilom kaldı .. Sana benim açtığım başlığı okumanı tavsiye ederim belki işine yarayacak birkaç şey bulur ve motive olursun :)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yepyeni-bir-hayat-t60652.html

letsev ve sthammer bunu beğendi.
  4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    siteyi bol bol okumanı tavsiye ediyorum bu sana ve spora yeni başlayacak herkese en az fiziksel aktivite kadar gerekli bence. iyi sporlar ..

1 kişi bunu beğeniyor.
  5. Tuvaletci

Tuvaletci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ilgi için sağolun, kendimden emin şekilde fittnes'a kilo verene gitmeyi kafaya koydum. Fakat aklıma takılan bir soru oldu.
    Bu isveç diyeti hakkında ne dersiniz ? Yani ne olduğunu değil araştırdım okudum ama sizce zararlımı ? Bana 2 haftada 7-20 kilo arası vermek zararlı gibi geldi. Hocalar hep yavaş kilo vermen senin için daha iyi diyorlar. Lütfen beni aydınlatın.

6. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    Şu diyeti bu diyeti bırak bence.2 haftada 7-20 kilo verirsin sonra bir bakmışsın heryerin sarkmış.Hiç gerek yok böyle risklere girmene.Sağlıklı bir şekilde karbonhidratı , yağı , şekeri , tuzu hayatından çıkarıp protein ağırlıklı sağlıklı beslenerek kilo vermelisin.Ben böyle yaptım , yapmaya da devam ediyorum.Diyet döneminde olduğum için kas kaybını minimum düzeyde tutmanın tek yolu protein ağırlıklı beslenmek.

7. Tuvaletci

Tuvaletci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya esasında, benim aklımdaki tek soru şu ne kadarda kaç kilo veririm ? Bunu bilmediğim için boş gidip boş geliyorumuş gibi geliyor bana.

8. Hknn

Hknn Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Mersin
    1 yıla kilo verip vücudunu toparlamış olursun büyük ihtimal.

9. ciko

ciko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    zaten ısvec dıyetı proteın ağırlıklı

10. sthammer

sthammer Guest

kilo vermek için mucize bir diyet söz konusu değil, ayrıca bu tip diyetler metabolizmayı yavaşlatır, yine neredeyse karbonhidrat sıfırlanıyor son derece sağlıksız, kastan kaybedersiniz.

Kursat38, rockybalboa7 ve Hknn bunu beğendi.
  11. Tuvaletci

Tuvaletci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar ben konuyu açtığım tarihten beri haftada 4-5 gün düzenli gidiyorum fakat hağla bir diyet listem yok, zaten ekmek yemiyorum tatlı yemiyorum sebze meyve yiyorum ama şimdi liste olmayınca arada farkına varmadan büskiviyi felan hapurt atıyorum. Varmı düzenli bir diyet bildiğiniz ? Şok diyet felan olmasın lütfen ben ayda 20 kilo vermek istemiyorum. 4-7 kilo çokmu bilmem ama aklımdaki rakam o. Gerekirse çok sıkarım kendimi.

12. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Liste istiyorsan ya diyetisyene gidiceksin yada forumda beslenme bölümünü oku öğün sayını 5-6 öğüne çıkar ara öğünlerde meyve yoğurt gibi sindirimi hafif şeyleri ye ama meyveyi abartma 4 kilodan fazla verilmesi önerilmiyor onun üstü kas kaybı oluyor metabolizma hızına öğren ona göre beslen altına inmeni önermem üstünede aktivite ile yağlarından kurturursun

NOT:İsveç diyeti vb. şeylere inanma 1 ayda 4 kilo yerine 20 kiloda verilir ama giden kastan olur diyet insana özel yazılır adam senin metabolizma hızını bilmeden sana nasıl diyet yazsın ve sakın tek yönlü beslenme bütün her şeyden al ama yeteri kadar...

13. Tuvaletci

Tuvaletci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki teşekkürler. En yakın zamanda diyetisyene gideceğim fakat ayda 4-7 kilo arası vermek çokmu ?

Sayfayı Paylaş