kilo verme zayıflama yaş 17 boy 1.86 ilk kilo 117.7 şuanki kilo 108

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Emreryılmaz tarafından 18 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Emreryılmaz

Emreryılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler 1.5 aydır spor yapaıyorum 1 sene önce de heves etmiştim 2 ay çalıştıktan sonra pes ettim 5 kilo civarında vermiştim tekrar başladığımdan beri yaklaşık 9 kilo verdim aslında 10 ama 1 kilo geri aldım ilk ay beslenmeme çok dikkat ettim sabah kahvaltısında ekmek olmadan peynir yumurta az miktarda ev yapımı reçel öğlen salata akşam üstü mandalina ve 1 saat sonra falan 1 elma okulum bittikten hemen sonrada spora gidiyorum 30 dk koşu bandı 20 dk bisiklet pazar hariç hergün gidiyorum fakat 2 haftadır çok halsizim ayaklarım tutmuyor 3 4 gün dinlendim fakat beslenmem eskiye döndü yavaş yavaş ekmek yemeye ve fazla yemeye başladım mesela bugün bile 4 tane ev yapımı poğaça yedim dün kas çalışmaya başlama kararı aldım çünkü 2. aya yaklaştı ve çok hafif sarkma hissettim bacak ve kalça kısmı fazla kalın simit şeklinde göbek var 2 günde bir vücut çalışacağım sürekli yaptığım kardionun üzerine 2 günde bir yani haftada 3 kere kas gelişim programı ekledim daha yeni uygulamaya başladım fakat kilo vermemin durması morelimi ciddi anlamda bozdu ve gittiğim spor salonunda hoca yok sadece sahibi var onunda bilgisi yok bana mantıklı geleni yapıyorum ve 2 gün önce aldığım bir fitness dergisinde kardio programının 20 dk dan 3 set koşu bandı aralarında 20 şer dakika mola ve mola sırasındada üst vücut çalışımının verimli olduğunu okudum ve günlük greyfurt önerisi vardı onları uygulamaya başlayacağım haftada 1 kere fln da hardline carnifit takviyesi yapıyorum duyduğum kadarıyla bodyforumtr yıllardır var olan ve profösyonellerin olduğu bir forum olduğunu öğrendim ciddi anlamda bu işi yapan insanlardan yardım almak istiyorum body salonunda çoğu alet var fakat hoca olmadığı için biraz ucuz asıl fiyatı 70 lira fakat ben 60 dan gidiyorum abinin söylediği kadarıyla 80 liraya hoca tutabilirmişim ama o kadar bütçem yok 80 lirayı beslenmeme harcamamın daha doğru olduğunu düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum vede kilo vermemin durması normalmi. ayrıca bu yorgunluk olayı olduğunda takviye bişeyler önerirmisiniz sabah az miktarda elma sirkesi içilmesinin yararlı olabileceğini duymuştum deneyen varsa yazabilirmi

yaş 17,
    spora ilk başlangıç kilom 117.7
    şuanki aşşağı yukarı kilo 108
    boy 1.86

2. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    kardeşim ilk önce hergün için kalori hesabı yapacaksın ne yediğini not edip kaç kalori olduğunu yazacaksın günlük 1000 - 1500 kalori alacaksın ki kilo verebilesin ;)

vicudun yağ oranı azalıp yavaş yavaş normale gelince kilo vermen yavaşlar sık cardio antremanı ve protein-sebze ağırlıklı beslenmelisin (hamur işi-şeker ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalısın) günlük max 1200 kalori alarak kilo verebilirsin .

kilon çok fazla 108 ve haftada en az 3 gün spor yapmalısın.belki çok yüklendiğin için halsiz olabilirsin sporu 1 gün arlıklı yapmayı dene

aç karnına sirke yi bilmem ama yeşil çay içebilirsin :) kenzo ve birçok hoca yağ yakımına yardımcı olmak için yeşil çay günde 2-3 kere içilmesini öneriyor ;)

İYİ SPORLAR [​IMG];)

3. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    108 kiloluk biri için 1000 kaloriden bahsediyoruz ? Şaka mı bu.

4. Emreryılmaz

Emreryılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    o konuda dikkat ediyorum dediğim gibi 118 kiloya yakındım 1.5 ayda 10 kilo verdim şeker hamurişi vesayre kullanmadım salata yumurtayla beslendim fakat son 1 haftadır kilo verme durdu dün spordan geldiğimde tartıldım 106.5 yemek yedim su içtim şuan 108 1 haftadır böyle kilo verme durdu resmen. vicuttaki su oranına göre ağarlık değişiyor artık, ve haftanın 6 günü kardio yapıyorum günlük 40 dk koşu bandı 20 şer dakika yapıyorum yani 20 dakikanın 10-12 dakikasını koşu sonra hızlı yürüme 10 dakika dinleniyorum tekrar aynısını yapıyorum bisiklettede aynı şekilde çalışıyorum ve vicut alt yapısı oluşsun diye bu 6 günün 1 gününe de ağarlık çalışması ekliyorum ama hiç kalori yazma gibi bi gereksinim duymadım yavaş yavaş yiyorum yani 10 dakikada yediğim yemeği 30 hatta 40 dakikaya yayıyorum ne zaman doyarsam o zaman kalkıyorum ufak yediğim için pek yedirmiyor ama abimin üniversiteden gelmesi evde hamur işleri tatlılar vesayre derken ufaktan ufaktan hamur işleri yeme başladı galiba kendimi tutamamın bir sebebide kilo kaybımın yavaşlaması oldu hiç ekmek yemeyen ben dün 4 tane poğaça ve bu sabah tost yedi üzerimdeki halsizlikte kalktı galiba vicüt karbonhidrat gereksinimi duyuyor eski enerjime döndüm sayılır bu çok iyi bişey aslında spor hevesimi tekrar kazandım fakat birdaha bu halsizliği yaşamamamak için ne yapabilirim

ve uyku düzeninin bu işin en kritik noktası olduğunu biliyorum akşam 9-11 arası yatıyorum sabah 7-9 arası uyanıyorum

5. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Çok az beslendiğinden vücut büyük ihtimalle kendini korumaya aldı. 1-2 gün kalori yüklemesi yapıp (hile) sonra tekrar diyete devam etmeni öneririm. Ama diyetin muhakkak ki karbonhidrat düşük protein yüksek bir diyet olsun. Yağ yakmaya çalışırken düşük kalori ile kaslarından olma. 60 kilo %20 yağ oranıyla gezmeyesin :)

6. Emreryılmaz

Emreryılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kas kütlesi abartılacak kadar yok geçen yıl da heves etmiştim 2013 yazıydı galiba 3 ay spor yaptım ama diyet bilincim yoktu yani yeme aynı devam etti 6 7 kilo civarında vermiştim ama o zamanlar hergün ağarlık çalışması yapıyordum ordan kalan alt yapı var kalça ve bacaklarda çoğu ağarlık gögüs kol kısmının yarısı kas denebilir belki daha fazla hani benim boy ve kilomda olan insanlar hatta daha hafiflerinin bile gögüsleri çok şekilsiz ve sarkık hafif kasıldığım zaman kas kütlesi gibi duruyor 2 günde bir 3 4 tane yumurta yiyorum zaten haftada en az 2 3 kere et balık tavuk pişer evde ve zeytinyağıyla yapılır margarin pek kullanılmaz ama 2 3 gündür kek poğaça var onlarla beslendim biraz karbonhidrat girişi oldu vicüda şuan iyi hissediyorum eskiye dönerim 1 2 gün içersinde :)

7. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Ağırlık antrenmanı yaptığında kardiodan daha fazla kalori yakarsın ve günboyu kalori yakmaya devam edersin. Hem kas kütlen artar, hem de yağ oranın azalır. Ben illaki kardio yapıcam dersen ağırlık antrenmanlarının arkasından 20-30 dk Hııt kardio yapmanı öneririm, güzel sonuçları aldığında bizimle paylaşmayı unutma.

8. Emreryılmaz

Emreryılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    almam gereken kalori ne kadar ?
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ocak 2015 ---
    haftada 6 gün spor salonuna gidiyorum ve bunların 1 gününe ağarlık çalışmasıda ekliyorum

hııt kardio yapıyorum zaten 40 dakika koşu bandı yapıyorum 2 set 20 şer dakikadan 20 dakika içersindede 3 dakikadan 4 set dayanabildiğim en hızlı hız sınırı yani 13. seviyede koşuyorum aralarında 2 şer dakika dinlenme arası var set bitince 10 ila 20 dakika arası o günkü enerjime bağlı dinleniyorum gene aynı uygulamayı yapıyorum bisiklettede aynı tekniği uyguluyorum doğrumudur

vede ağarlık çalışmamı 2-3 güne çıkarmam lazımmı 2 aya yakın oldu son 2 haftadır yani 2 gün ağarlık çalıştım. ilk ay kendi vicut ağarlığımla lunch, yarım (diz üzerinde) şınav, squat, mekik gibi hareketler yapıyordum fakat çok yoğun geldiği için 1. ayın sonunda bırakmıştım okul tatile girdiği için kendimi toparlarım diye düşünüyorum ve bugün tekrar başlıyacağım

Son düzenleme: 20 Ocak 2015
  9. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Bence ağırlık antrenmanları için 2 gün çok az 4 güne çıkar, 3 gün de cardio yap. Daha fazla fayda sağlayacaktır.

10. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Kolay gelsin ben de 18 yaşındayım boyum 1.87 hemen hemen aynı. Ben de 105 kilodan 87 kiloya düştüm yaklaşık 6 ayda. Nasıl verdin diyorsan geniş kampüslü bir üniversite kazandım. Okul içinde ring kullanmamaya çalıştım. Önceden günümün yarısını sandalyede geçiriyordum şimdi ise günlük 3-4 km yürümek enerji kullanımımı yükseltti ve kilo vermeme yardımcı oldu. Buna ekstra olarak aksamalar olsa da spor salonuna gittim sürekli. 80 Kiloya düştükden sonra kilomu koruyup yağ yakmayı planlıyorum. Profesyonel bir vg değilim fakat seni kendime yakın gördüğüm için nacizene tavsiyeler vericem.
    1- Günlük hayatındaki üşengeçliğini yenmeye çalış(Asansör kullanma, zamanın varsa biryere gitmek için otobüse binme, dışarı çıkıp çöpü at, bakkala sen git mesela) Bu tarz şeyler bile günlük kalori ihtiyacını 3000 lerden 3500 lere çıkarabilir.
    2- Kilo vermek istiyorsan koşmam lazım gibi bir mantık söz konusu değil. Ağırlık çalışmalarına da önem ver hem metabolizman hızlanır hem de sarkmaların önüne geçersin. Fakat bu çalışmaları az kilo çok tekrar şeklinde yaparsan yağ yakımı konusunda daha yardımcı olur.
    3- Deliler gibi her yediğinin içtiğinin kalorisinin hesabını yapma. Genel sporcu beslenmesine uygun hareket etmen yeterli. Protein ağırlıklı beslenip karbonhidratı şekeri azalt mesela.
    4- Gençsin büyük ihtimal uyku düzenine çok önem vermiyorsun fakat bu spor için dinlenme oldukça önemli. En az 8 saat uyumaya çalış.
    5- Sürekli forumda gezin birşeyler oku. Bilinç gerçekten çok önemli bir şey. Vücudunu tanıyarak kendi fikirlerin doğrultusunda çalışmak senin için en iyisi olacaktır. En iyi hoca, diyetisyen bile seni senden iyi tanıyamaz. Bilgilen ve bilgini kullan.

İlk aylarda sporu bırakmassan daha da bırakamassın zaten biraz dişini sık. Ondan sonra aynaya baktığında daha yakışıklı bir sen görüceksin ve emin ol devam ediceksin. Kolay gelsin...

Mesut AK bunu beğendi.
  11. Emreryılmaz

Emreryılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salata ve yumurtayla besleniyorum o kadarını kaldırabileceğimi düşünmüyorum şu an bile güçsüz düşüyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ocak 2015 ---
    şimdiye kadar yaptıklarımı yazmışsın teşekkür ederim :) 2 aya yakın oldu uyku düzenimin düzenli olduğunu yazmıştım alttaki cevaplara :) akşam 10 sabah 7 tabi 1 saat aşşa 1 saat yukarı hep aynı olmuyor bünyem zayıf düştü hergün hergün çalışmaktan beslenmemde dediğin tarzda sebze ve protein ağarlıklı ekmek şeker tuz hamur işleri hiçbirşey yok fakat 2 - 3 gündür yemeye başladım vicudum eski enerjisine döndü 10 kilo verdim sağlıklısınında o olduğu söyleniyor spor salonunda bir hocamız yok sadece kasaya bakan birisi var o da birkaç düzgün hareket biliyor pek bir bilgisi yok aklında kalanlarla yardımcı oluyor ben kardio yapıyorum sadece ama 2 haftadır haftanın 1 gününe ağarlık çalışması ekliyorum 6 gün spor yapıyorum pazar tatil yaptım kendime fakat enerji kaybım çok oluyor ekmek hamur işi tatlı yemeden enerjimi nasıl kazanabilirim onu merak ediyorum vede yaptıklarımın ne kadar doğru olduğunu öğrenmek için açtım başlığı hepinize teşekkür ederim

bir ricam olacak ciddi anlamda bu işte bilgili insanlar var eğitimini almış ve 10 15 senelik spor geçmişi olan hocalar benim ricam tanıdığınız yada forumda başlığımı gören bana yardımcı olacak üstte yazdıklarımdan yanlışım veyahut eksiğim varsa bilinçlendirebilecek birisi ayrıca sanada teşekkür ederim :)

Son düzenleme: 20 Ocak 2015
  12. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Enerji ihtiyacını karşılamak için makarna tüketebilirsin. Sanılanın aksine oldukça besleyici yağ oranı %3 gibi düşük bir rakamdı sanırım. Antremandan önce alırsan performansını arttırır halsiz düşmeni engeller.

13. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    kardeşim sonuçta arkadaş vücut geliştirmiyor bu 1000 kaloriyi sebze ve protein den alırsa asla acıkmaz halsiz düşmez ....
    1000-1500 arası dedim sonuçta buda demek oluyor en az 1000 en fazla 1500

14. Emreryılmaz

Emreryılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat değeri olarak en çok tüketilmesi gerekenler arasında olduğunu biliyorum fakat kilo verimini yavaşlatmazmı karbonhidrat sonuçta ve kilo almak hacim kazanmak isteyenler bolca yiyor diye biliyorum

15. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    İyi de arkadaş dinlelik şekilde en az 1700 kcal yakıyor zaten . ekstra buna gün içerisinde yaptığı işler kardioları eklersen 800 900 da o gelse 2500 2600 kcal demek . 1 günde 1500 ckal açık ne demektir ?

16. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    sende haklısın benim tavsiyem kısa sürede fazla kilo yakması için di çünkü arkadaşın kilo vermesi durmuş :)

17. Emreryılmaz

Emreryılmaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zamanım bol sporu ömür boyu sürdürmeyi düşünüyorum seneye ygs aksaklığı olur belki 1 - 2 ay ama üniversite iş hayatı vesayre spor hayatımdan çıkmaz en sağlıklı şekilde kilo vermek istiyorum sahile yakın oturuyorum bahçeli evimiz var nisana doğru barınaktan köpek sahiplenip sabah sporu yapabileceğim bi arkadaş beslemeyi düşünüyorum 3 4 ayda sarkıkları olan zayıflamış biri olmak deil tercihim benim olayım enerjim çok düştü karbonhidratsız enerji kazanmamı sağlamak

18. ulscnkrdmn

ulscnkrdmn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Karbonhidrat=Enerji=Daha güçlü antremanlar ve daha büyük kaslar=Daha fazla enerji yakımı Bu yüzden dozunda alırsan yararlı olur. Karbonhidrat almassam enerjiyi yağlardan alırım yağ yakarım tarzı bir mantık doğru değil kanımca

19. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Pardonda adamı öldürmeye mi çalışıyoruz ya yorum yazmicaktım ama içim rahat etmedi gerçekten, diyet dediğin günlük alman gereken kalori miktarının ortalama 400-500 daha az alınması ile olur 1500 kalori ben 50 kiloyum bana bile yetmiyor bu 1500 kalori lütfen abartmayalım organların kaloriye enerjiye ihtiyacı var diyet yapmak demek gün boyunca aç kalmak demek değildir aşalım bunları artık..

20. mert16

mert16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    evet benim önerim çok aşırı olmuş arkadaşın boy kilo oranına göre 2500 kalori üstünde alması gerekiyor :) ben bu kilo verme olayını aç kalarak değilde yemekleri doyana kadar değil açlık hissi gidene kadar yenmesi tarafındayım . Bir arkadaşım spor+günlük 1000 kalori alarak fit bir görünüme sahip oldu ve hiç acıkmadığını söylüyordu bende bu yüzden bu rakamı söyledim

Sayfayı Paylaş