Kilo verme ve vucüt u şekle sokmak?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve squeld tarafından 26 Mart 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. squeld

squeld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar herkeze merhaba ben size derdimi anlatmak istiyorum.admin konu varmı yok mu tam bilmiyorum ama benım derdim carem insallah burdan cıkıcak.

Arkdaşlar yaş 18 1.70 boy 80 kilom. (göbek basen baldır göğüs kılolu olan yerler :)
    ben 3 sene ıcınde bu hale geldim. Ve artık bu gidişe son vermek istiyorum ama düzenli spor yapamıyorum düzenli beslenemiyorum. Ben havuz a yazılmayı düşünüyorum spor için ama ondan önce yapmam gereken bir şey varmı?
    kısacası:
    kilo verip vucüt umu şekle sokmak istiyorum.
    yardımlarınızı bkelıyorum.
    diyet programı spor programı ve benzeri bilgiler verirseniz sevinirim ve bunları denemıs , etkisini gören kişiler cevaplarsa sevinirim. Teşekkürler..

2. karakartal3052

karakartal3052 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, bende aynı sorunlar va. Bende son 2 yılda sınavlara hazırlanırken yaklaşık 20 25 kg aldım bende bundan bir ay önce senin gibi bi yol arıyodum ilk önce diyetisyene gittim güzelce program yaptı bana daha sonra iki hafta sonra spor salonuna başldım şimdi gidiyorum 111 kiloydum boy 1.80 şimdi 103 kiloya düştüm. Burdan sana eminim yol gösterecek hocalarımız olucaktır ama ilk önce bi kan değerlerine filan baktırıp kendine göre bi diyet programı olurştırmanı öneririm sana.
    Örnek olur belki diye yazıyorum kolay gelsin şimdiden.

3. squeld

squeld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm. Teşekkürler sınav stresi bu sene bendede var o stres ama tabi ondan önce aldım alcağım kadar. Aslında bir nevi kendim mahvettim vücut'umu cok zayıftım bıraz kılo alsam ıyı felan dusuncesınden yola cıkmısıtm ama onunu alamadım. Bilgiler için teşekkürler ama en son tercihim diyetisyen olcagını düşünüyorum.

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yağları yoketmek için , sıkı bir diyet ve cardio programı.Ve ilk ay böyle 2. ay Cardio + Ağırlık antremanı ile devam..Ve fit vücud.

5. squeld

squeld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hmm. e bu diyet programı ve kardiyo programı varmı bildiğin iyi güzel? (bu arada kardio nedir?)
    Zaten bu ayın 15 16 sı gibi havuzada başlamayı düşünüyorum..

6. karakartal3052

karakartal3052 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Rica ederim. Arkadaşlar doğru söylülo; sıkı diyet + kardio diye tabiki bilinçli yapmak gerekir.

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Diyet için senin beslenmeni bilmiyorum dostum bunu kendin yapmalısın veya forumda beslenme bölümünde bir kaç beslenme tarzları var Karatay Beslenmesi gibi.Cardio koşu , yürüyüş , ip atlama , merdiven çıkmak vbz vücudu hareket ettiren yoran egzersizlerdir vücud kalori yakımı yapar böylece.İstediğin yerde koşabilirsin yürüye bilirsin bunu kilo vermene büyük yararı olucaktır.

8. squeld

squeld Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hmm teşekkürler.

9. cdrit

cdrit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, bende yeni üyeyim konu açamıyorum hazır bu konunun altına yazayım dedim. Yardımcı olursa bilgili arkadaşlarımız çok memnun olurum. Kısaca, yemek yemiyorum denebilir günde 1.5 öğün dersek yeridir. yaşım 19 1.73 boya sahibim kilomu ölçtürmedim ama 70-72 civarı diye tahmin ediyorum biraz daha fazlada olabilir. Lâkin göbeğim ve bel kısmımda yağ var fazlasıyla haricinde diğer göğüs bacak kol gibi kısımlar fit duruyor. Bir ara body sporuna başlamıştım 2 ay kadar sonra vakitsizlikten bırakmak zorunda kaldım. Aylardır işimden dolayı evden çıkmadım dolayısıyla bacaklarım ve özellikle kollarım acayip derecede güçsüzleşti. Genetik olarak fit bir yapım var yani göbeği erittikten sonra hemen netice almaya başlayabilirim. Sarkma vesaire yok göğüs kısmıda iyi halde. Salona başlayacağım tekrar. Koşunun yanında göbek ve belimde ki yağları "hızlı bir şekilde" eritebileceğim ekstra bir supplement tavsiye edebilir misiniz ? Şimdiden çok teşekkürler, saygılar.

Son düzenleme: 29 Mart 2012
  10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yemek 1.5 öğün yemek dediğin senin sağlığına zararlı , az ye çok öğün ye bari öyle öğün sayısı azaltmak yerine bunu yap.Salona başlarsan antrenör sana güzel program verir çalışarak istediğin vücuda sahip olabilirsin.Suplement olarak L-carnite mi ne varmış yağ yakıcı için arkadaşım önermişti ama ben kullanmadım yorum yok ama 70 kiloysan ve 1.73 sen zaten dengeli besleneyerek ve cardio yaparak verim alabilirsin.Cardio olarak koşu yanı sıra bisiklet , ip atlama , merdiven çıkma deniyebilirsin.

cdrit bunu beğendi.
  11. cdrit

cdrit Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Yalnız bu öğün olayını zayıflamak için azaltamadım iki üç senedir bu şekilde ama uzun vadeli spor yaptığım zaman rahat bir şekilde yemek yiyebiliyorum. Normal zamanlarda istemdışı olarak yemek yiyemiyorum ve az yememe rağmen büyük bir göbeğim var hareketsizlikten olsa gerek. Carnitine haricinde de bir şey önerebilir misiniz yağ yakıcı olarak ?

12. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ben kullanmadım hiç birini dediğim gibi pek bir bilgim yok yağ yakıcı konusunda.

13. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forumda ilgili bölümler okunmadan konu açılmıştır.Aşağıdaki bölümlerdeki sabit başlıkları okumanızı rica ederiz.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-b-l-f53.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antrenman-bodybuilding-fitness-f22.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-yak-c-lar-ve-f18.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş