Kilo Verme ve Kuvvetlenme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Avelin3 tarafından 12 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Avelin3

Avelin3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kasımın 19 unda 17 oldum.
    1.85 boyunda 95 kiloyum.
    100 kiloydum, üç haftada 15 gün 20-30 dk. koşu yaparak 95 oldum. 2 aydır spor yapmıyorum.3 yıl önce bir sezon u17 lerle futbol oynadım.Tek spor geçmişim bu.
    Şimdi şansımı futbolda denemek istiyorum.Herkesin bildiği gibi kolay bir iş değil.Bu yüzden olabildiğince çalışmak istiyorum.
    Günde 2 program yapmak var kafamda.
    Önce Insanity Workout, sonrasında ise dambıllar ve halterle (öncelik sırama göre yazıyorum) bacaklar, göğüs ve omuzlar, kollar ve karın kası yapmak istiyorum.Aslında kastan ziyade kuvvetlenmek istiyorum.Görüntü hiç ama hiç umrumda değil.

Sizce yapmayı planladığım bu şey ne kadar doğru?
    Planlarıma uygun (bacak kuvvetlendirme) dambıl ve halter program önerileriniz var mı?
    Ayrıca önerilerinize açığım.

Bu arada araya bir soru daha sıkıştırayım ; Mekik çekmeyi bir türlü beceremedim.Yere dümdüz uzanıyorum.Bacaklarım biraz katlı.Ellerim kafamın arkasında parmarla kenetlenmiş ve kollarım hep açık.Çekerken karnımıda içe doğru sıkıyorum fakat 9-10. mekikte bel hizamdaki omurgam ağrıyor hemen bırakıyorum.Bu sorun hakkındada önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleme: 12 Ocak 2015
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Starting Strength. http://www.gucsporlari.com/mark-rippetoe-ve-starting-strength-ss.html
    Power Clean yerine Barbell Row kullanabilirsin ama form çok sıkı olmalı. Deadlifti military press gününe, barbell rowu bench press gününe koyarak yaparsan daha iyi olur. Bu yazı kitabın ilk baskılarına göre yapılmış, sonraki baskılarda yerlerini değiştirdiler. Ek olarak bench press gününe barfiks, military press gününe triceps dips ekleyebilirsin ama başlangıçta ekleme yapmadan birkaç ay yapman daha iyi olur.
    Mekik hakkında yorum yapamadım. Nasıl yaptığını görmeden yorum yapmak zor.

3. Avelin3

Avelin3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabınız için teşekkürler.Bir göz atıp araştırmaya devam edicem.
    Mekik çektiğim pozisyon resimdeki gibi.

Ekli Dosyalar:

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    O pozisyon bende boyun ağrısı yaratıyor. Elimi göğsüme koyarak daha rahat ediyorum. Bir de öyle dene istersen. Hareketi yaparken yukarı bak ve öne doğru değil yukarı doğru kalkmaya çalış. O zaman da ağrı olursa bir süre üzerine gitme derim. Squat, deadlift, military press, barfiks gibi hareketler de karın kaslarını epey çalıştırır.

Sayfayı Paylaş