Kilo Verme Ve Kas Yapımı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve £rMaN tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben 92 doğumlu öğrenci bir gencim.Sorunum kilolarım aslında şişman denecek kadar kilom yok bazı kıyafetlerde normal zayıf gözüküyorum fakat çıplak dışarda dolaşamıyorum ( plaj vs. ) çünkü ğöğüs ve karın bölgemde kilo yada yağdan dolayı şişlik var.Özelikle ğöğüslerin altında sanırım mide olan yer şiş.Adam akıllı v.g nerdeyse hiç çalışmadım her haftasonu sahilde 20 30 dk yürümeye çalışıyorum hergün zıplama ısınma fitness hareketleri ve 10 şınav 30 45 mekik çekiyorum.Geçen yıldan bu zamana iyi bir kilo kaybım olmasına rağmen genede vücudum kötü ve ben normale çevirmeyi ve azda olsa v.g çalışıp kas yapmayı istiyorum.Dumbell ve barfiks ile evde ve yazında salonda kas çalışmak istiyorum özellikle göğüs ve kol.
    Kilo vermek için elimden geldiğince dikkat ediyorum okula giderken gelırken enaz 4-5 km yürüyorum su içip yağsız şeyler yemeye çalışıyorum fakat genede sizden bilgi almak istedim.

Kilo vermek yada yağları eritmek için tavsiyeleriniz nelerdir ?
    Dumbell ve o tarz vg - fitness hareketleri çalışmalı mıyım yoksa kilo verip öylemi v.g çalışayım ? yoksa dumbell tarzı şeyler göğüs yağlarımın erimesinde yardımcı olur mu ?

Boyum 1.76 1.78 arası kilom 84-89 arası sanırım.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    ağırlık kaldırmaktan vazgeçmemelisin. yağ yakmak için özellikle büyük kas gruplarını(sırt,bacak) çalıştırmalısın.barfiks,şınav çekmeye devam et. Forumda evde çalışma programı var:
    [​IMG]https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showthread.php?t=12907&highlight=evde+bacak
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t8567.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-s-rt-al-ma-t12392.html
    burada hareketleri nasıl yapacağın açıklanmış
    bir de kendine bir diet programı hazırla

3. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yani dumbell alıp çalışmalıyım diyorsunuz , peki yağlar orda durup ustunu kas bağlar diyorlar öyle birşey olmaz sanırım ordaki yağlar erir değil mi ?

4. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    kim dediyse beni çok güldürdü:D olmaz tabiki de öyle birşey. imkanın varsa bir fitness salonuna yazıl derim,eğer yoksa ayarlanabilir 1 çift dumbell al,hareketlerin resimli anlatımları da var zaten onlara göre yaparsın. forumda bu konu ile ilgili çok faydalı bilgiler var,ben pek ilgilenmiyorum kilo almaya çalıştığım için:) ama biraz bak,hem yeni şeyler öğreneceksin(ufkun açılacak):) hem de merak ettiğin soruların yanıtlarını bulacaksınthums:şimdiden başarılar...

5. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim haftasonuna 2x dumbell geliyor onlarla çalışmayı düşünüyorum.1-2 haftasonları boşum mayısta hafta içide butun gunler elverdiğince koşu - yürüyüş tarzı şeyler ve spor ağırlıga vericem.Bedava gittiğim bir salonda mayısta açılırsa orayada gidebilirim fakat hoası olmadıgından sadece aletleri kullanabiliyorum.Yememede çok dikkat etmeye başlıycam.

6. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    herşeyi araştır hızlı yağ yakmak için koşu teknikleri var,programa gelince konu açabilirsin ya da programla ilgili açılmış konulara bir gözat,uzman hocalarımız var onlar senin boyuna kilona göre bi program hazırlayabilirler sana sen de salonda uygularsın,kolay gelsin

7. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Buraya yazabilirler fazla konu açıp kirlilik yaratmıyayım yararlı her bilgiye açığım :)

8. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Agır kg calısma yoksa kg vermen durur,vücut büyümeye baslar o yüzden az agırlık cok tekrar yap.beslenmeye gelınce ogle ve aksam yemegınden sonra metabolızmayı hızlandırmak ve tokluk hıssi ıçin karısık bıtkı cayı ıc.yemene dıkkat et başarırsın emın ol

9. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim 6 kg 2x dumbell alıp çalışmak istiyorum 6 kg iyi midir düşük mü almalıyım ?

10. £rMaN

£rMaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Vede besinlerle ilgili bir bilgim yok neler yemeli neler yememeliyim acaba ?

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş