Kilo verme ve kardiyo konusunda yardım.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve akrep03 tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. akrep03

akrep03 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese merhabalar.yaklaşık 3 hafta önce diyetle birlikte kardiyo çalışmalarına başladım.boyum 1,73 kilom spora başladığımda 85 civarıydı dün itibariyle 79 kiloyum.kalça baldır bel ğöğüs bölgelerimden gitti kilolar.göbek çok az eridi :)) beklediğimden fazla kilo verdim diyebilirim.gün aşırı olarak ortalama 30 dakika koşu bandında tempolu yürüyüş daha sonrasında ise şınav mekik egzersiz ve dambıl çalışmaları yapıyorum.öncelikli amacım kilo vermek.diyet ve antrenmana ek olarakta hadrline cla ve whey l carnitine kullanıyorum.sanırım kilo vermemde diyet +antermanla birlikte bu ürünlerin çok faydası oldu.şimdi kafama takılan bazı sorular var ve hocalarımızdan yardım bekliyorum.
    her ne kadar diyet yapsamda bu konuda gereken protein takviyesini aldığımı düşünmüyorum.malesef imkanlar kısıtlı olduğu için tam bir sporcu diyeti uygulayamıyorum.ve sanırım bununla alakalı olarakta kendimi çok güçsüz hissediyorum.çok fazla zorlamadığım halde 3*10 set dambıl çalışmaları ölüm gibi geliyor.(dambıllar 5 er kilo olduğu halde)
    sizce bu sıkıntıyı aşabilmem için protein tozu yada creatin kullanmam fayda sağlarmı ?
    bu suplementleri kullanmak bana kilo aldırırmı? öncelikli amacım kilo ve yağ oranımı düşürmek olduğu için bu önemli.
    kardiyo çalışmalarından sonra ağırlık çalışması yapmak kilo verme evresinde olan birisi için uygunmu?
    kendimce belirlediğim hedefimde aslında şu ilk 3 ay boyunca kardiyo çalışarak yaklaşık 70 kiloya kadar düşmek ve sonrasında tekrar kilo almaya başlarken antremanlarla birlikte alacağım kiloların kas kütlesine dönüşmesini sağlamak.size bu doğru bir uygulamamıdır.işin aslı şuan ağırlık çalışmak tekrar kilo almak endişesiyle beni baya bi korkutuyor.forumda okuduğum bir yazıda yeni başlayanların ilk 3 ay suplementleri kullanmasının pek doğru olmadığı yazıyordu.buradaki sorular için yardımcı olursanız çok seviinirim küçük bir ilçede yaşadığım için bu tarz soruları sprup cevap alabileceğim yada atremanlarıma destek olacak bir profosyonel yok.zaten bende bu çalışmalarımı ev ortamında yapıyorum.birde uyguladığım diyetimi yazayım bilgi vermek açısından.

sabahları daha doğrusu öğlen kalktığım için(işim gereği)
    2 dilim tam buğday ekmeği 1 adet haşlanmış yumurta bir miktar peynir ve zeytin domates salatalık
    ara öğünler olarak 1 avuç kadar fındık fıstık badem ceviz, 1 adet yeşil elma,ara sıra eti form.
    akşamları ise genel olarak sebze salata o an için pişmiş ne varsa.(makarna pilav kızartma yemiyorum)
    bir bardak ayran.
    birde haşlanmış patatesi baya çok tüketiyorum diyebilirim.yeteri kadarda su içiyorum yaklaşık 3 lt falan.
    bu arada beyaz ekmek şeker ayçiçek yağı tuz sıfır hiç kullanmıyorum.abur cubur ve tatlıda yok.

Sayfayı Paylaş