kilo verme vaktim gelmiş =) şu an ki halim....

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve buyuxoy tarafından 19 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. buyuxoy

buyuxoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    23 yaşındayım
    Boyum: 184
    Kilom:93
    Forumda biraz gezindikten sonra bende bir şeyler yapmaya karar verdim. Ama kesinlikle şişmek istemiyorum çünkü body buildingci olmayacağım. fit bir vucuda sahip olmak istiyorum. Fotoğraflarıma bakılacak olursa bu pek de mümkün değil gibi duruyorduh Tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şu andan itibaren sıfırdan başlayıp neler yaparsam en kısa sürede etkili olur yardımcı olur musunuz. Forumda o kadar çok yazı var ki insan ne yapacağını şaşıyor. Aman göğüs kaslarım şişsin, karında bi tepsi baklava olsun gibi bir beklentim yok. sadece omuzlar büyüsün (yada küçülmesin. bel incelince geniş durur zaten) ve yağlar gitsin yeter bana ŞİMDİLİK. Ama ilerleyen sürelerde christiano Ronaldo yada beckham gibi bir fiziğe sahip olmak için ilk önce yağlardan kurtulup sonramı kas yapmak daha kısa sürede sonuç verir yoksa yağ yakarken fit şekilli bir vucuda sahip olmaya calışmak mı. Sıfırım bilgi olarak. Lütfen yardım. Olumlu olumsuz her türlü yoruma açığım yeter ki isteğime ulaşayım. Şimdiden herkese teşekkürler.dumbelllls

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 19 Haziran 2011
  2. crysisis

crysisis Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kilolardan kurtulmak istiyorsan spordan daha onemli birsey var.Yediklerine dikkat etmen.Ögünlerini azaltmana gerek yok.Ne kadar yediğin degil, ne yediğin önemlidir.Öncelikle Hayvansal (doymuş) yağlardan kaçınmalısın, çikolatadan uzak durmalısın.Bir önemli konuda şu yemeğini yavaş yavaş yemelisin, hem sindirim açısından hemde toklu hissini gerekli zamanda alabilmek için.Tokluk hissi öğün sırasından ortalama 15-20 dk sonra gelir, bu nedenle de yavaş yemelisin.Sebze meyve tüketimini artırabilirsin.
    Yemek konusunda sıkıntımız yoksa geldik diğer önemli husus olan spora.Evet evet bildiğin basit şeyler, bir sabah koşusu çok iyi gelir mesel****endine ip satın alıp hemen ip atlamaya başlayabilirsin.Ya da imkanın varsa yüzme sporunu yapabilirsin.Vücudun her yerini çalıştıran ender sporlardan biridir.
    15-20 kilo verdikten sonra artık şekillenmeye başlayabilirsin.İmkanın yoksa Flexor hocamızın verdiği programı uygulayarak kısa sürede başarı sağlayabilirsin.https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html?
    İmkanın var ise salona yazılmanı tercih ederim.Kilo verdikten 6 ay sonra fit bir vücudunun olmaması için hiçbir neden yok.

3. buyuxoy

buyuxoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salona gitme imkanım yok. evimin arka sokağında koşu pisti var oraya çıkıp koşu yapabilirim. ip atlayabilirim. ekmeği tamamıyla hayatımdan çıkartıp çikolata abur cubur ve kolayı bırakabilirim. bunları yapmam yeterli olurmu yani???

4. crysisis

crysisis Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ekmeği listenden tamamen çıkarmana gerek yok.Yeterli kadar yemelisin, aşırıya kaçmamalısın.Yani şöyle düşün günde 1000 kalori alıp, 800 kalorilik spor yapıyorsan eger kilo veremezsin.Beyaz ekmek yemeni kesinlikle önermem.Kepek veya çavdar tercih edebilirsin.Hem doyurucudurlar hem de daha sağlıklı.Kahvaltıda hamur işlerinden uzak durmalısın.Yemek konusunda isekızartmalardan.
    Şunları tercih edebilirisin : Tavuk (mümkünse derisini yeme), balık , mercimek fasulye gibi baklagiller
    Kısacası şöyle zayıflamayı aklında çok büyütmemelisin.Kendine bir hedef koy.Spor seviyeni belirle.Koşarken nabzın hızlı atsın, yavaş koş yorulduğunu hisset yeter.
    Evet yeterli olur, kısa sürede verimli sonuçlar alabilirsin..

buyuxoy bunu beğendi.
  5. sherchie

sherchie Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    salona gitmezsen biraz zor fit olursun

6. crysisis

crysisis Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    @sherchie arkadaşımızda açıklamış, fit olursun demiş, tabiki imkan kısıtlığından dolayı biraz daha fazla emek ister.

Başarılar..

7. buyuxoy

buyuxoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başka diyeceği olan varmı =)

8. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Evde fit olmaman için hiç bir sebep yok. forumda ev için çalışma programları var ayrıca kendi ağırlığınla yapabilecegin bir çok hareket mevcuttur. Sıkı bir diyet ve cardio agırlıklı çalışma ile bana göre ilk göze çarpan göbek bölgen ve belinin çevresinde mutlaka değişiklik yakalayacaksındır.

ilgini çekeğini düşündüğüm başlık lar:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-beslenme-tekni-t8692.html

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    salona gıdemıyorsan dısarıda kos mekık cek ve bolgesel hareketler yap

ekmegı cıkarman zaten hata ekmegın glısemıks ındeksı cok dusuk tok tutar lıf acısından zengındır ekmegı cıakrıcagına tam tahıl ekmek veya kempeklı ekmek tüket yanlız bu dedıgım ekmeklerın beyaz ekmek ıle arasında kalorı farkı yok ondan abartmadan tuket

abur cuburu yagı sekerı cıkartırsan ve spor yaparsan zayıflarsın

10. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Gerekli diyet ve koşu ile vucut yapın el verdiğine gayet fit olabilirsin. Tabi fitten kastın geniş omuz ve kesik göğüsler ise biraz zor ancak.

Zayıf ince belli ve göbeksiz olabilirsin.

Başarılar dilerim.

11. buyuxoy

buyuxoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynen zayıf ince belli göbeksiz olmak istiyorum. zaten yağları eritsem altında cevher var =)

12. alpbodrum

alpbodrum Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sigorta
    Yer:
    Mugla
    Kolay gelsin. Başlamak bitirmenin yarısıdır unutmayın.

13. buyuxoy

buyuxoy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben burayı unutmustum yahu =) baya bi değişiklik oldu :p

14. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    amacın sadece zayıflamaksa koşman ve yemeklere dikkat etmen yeterlidir.salona gitme imkanın olmasa bile 1 çift dambıl alıp evde bazı egzersizleri yapmanı öneririm.bu arada karın kası için sana bi video önereyim ben kullandım ve gayet memnunum.bunu uygula bunun 5. seviyene kadar mevcut sonra üst basamaklara geçersin.

https://www.youtube.com/watch?v=9tDZRogSbbU

15. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Resimlerini eklersen değişikliği gözlemleyebiliriz...

Azi bunu beğendi.
  16. mfs14

mfs14 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba dostum ben 1.85 boyunda 95 idim her gün düzenli koşumu yapıp yemek yediğimde doyduğumu hissettiğim anda sofradan kalkarak ve herşeyden önce zayıflamanın benim için getireceği avantajları her aç kaldığımda düşünerek 3 buçuk 4 ayda toplam 20 kilo verdim.Belki dersin bu kadar kısa sürede 20 kilo vermek fazla ama benim maksadım kırılmış özgüvenini tamir etmek yapabileceğini bir örnek göstererek anlatmak.(şınav ve mekik çekiyordum hergün ter içinde kalıyordum) kolay gelsin sana

17. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    mekik, vücud ağrlıgıyla yapılan hareketlerle destekliyebilirsin. 2 tanede dummbell al yeteeğini sanıyorum yediklerine dikkat et.

18. eashock

eashock Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    araya kaçmıs

19. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Günde 1000 kalori alıp 800 kalori yakacak şekilde spor yaparsan kilo verirsin.Senin bazal metobilizma hızın 1500 civarıdır.

Bazal metobolizma hızı=Gündelik hayatta bişey yapmadan vücudunun yaktığı kaloridir.

1500+800=2300 kalori yakıyosun 1000 kalori alırsan 1300 kalori yakmış olursun.

Kalori hesabına fazla takılmadan içersinde şeker(fruktoz,glikoz vs.) olan Çöplerden(yiyecek demiyorum) uzak durmalısın.

Protein ağırlıklı beslenme(tavuk,yumurta,beyaz peynir,kırmızı et,hindi,kefir) uygulamalısın.

Karbonhidrat olarak (Tam tahıl içeren rafine edilmemiş makarna,pirinç ve ekmek) Günün erken saatlerinde makul oranlarda tüketebilirsin. Tabi bu ürünlerin işlenmemişini bulmak vakit ve nakittir.Barillanın %100 durum buğday irmiğinden olan makarnası var 500 gramı 4,5 lira olması lazım migrost****ullanabilirsin günde 100 gram yesen 5 gün gider.

Yeşil çay poşet değil dökme olsun günde 3 bardak kadar tüketebilirsin.Çok işe yarar bizzat üstümde defalarca denedim diyet dönemlerinde.Etkili sonuç.

Doymuş yağlardan uzak durmalısına katılımıyorum artık.Testeron için oldukça gerekli ancak diyet döneminde olduğun için oranını az tutabilirsin.

Bu kaynakların dışına çıkmassan yağ yakımını gerçekleştirirsin.Nabzını yükselticek şekilde spor yapmalısın tabiki.Kendini herhangi bir listeyle sınırlandırma yukarıdaki bilgiler sana geniş bir beslenme yelpazesi sunuyor.Öğüne göre , zamana göre istediklerini seç uygula.

Bozo-Baku ve Azi bunu beğendi.
  20. TeKiller

TeKiller Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    şişmek istemiyorumdan sonra okumadım

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş