Kilo verme+Vücut geliştirme Hakkında birkaç Soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve humanistyamyam tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. humanistyamyam

humanistyamyam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi akşamlar bodyforumtr ailesi...

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürü borç bilirim,
    Aslında sormak istediğim çok şey var ama şu anda bana lazım olanı sormakla yetineceğim.
    Öncelikle kendimden bahsedeyim:
    Eylül 1992 Doğumlu,1.75 Boyunda ,88 Kilo bir gencim(3 Hafta önce 91).
    Gerek antremansızlıktan gerekse çevre şartlarından dolayı bundan 3 hafta öncesine kadar 'hantal' diye tabir edebileceğimiz gençlerden biriydim.Çabuk yorulan , koşamayan,zıplayamayan biriydim ve gün geçtikçe kilo alıyordum.
    Ama bodyforumtr ile tanıştım ve nereden geldiğini kestiremediğim , bir çalışma isteği, kilo verme gücü doğdu içimde.
    O gündür de kendimce evde birtakım şeyler yapıyorum.
    Sizden isteğim yaptıklarıma isteklerim doğrultusunda neler ekleyeceğim,ve beslenme planında neleri eksik yapıyorum bunları söylemeniz.
    Spora başladıktan sonraki herhangi bir günümde kendimce şunları yapıyorum.

Spordaki ilk günümde 1 tane bile şınav çekemezken şimdi '18' tane çekebiliyorum.Bunun yanında aerobik(20 dakika),mekik(45 adet),dambıl,koşu yapıyorum evde.Amacım ise hem kilo verip hemde biraz daha güçlü olmak.
    Yazdıklarımı günün belli saatlerinde olmasa da genelde gece yatarken 1 er set olarak yapıyorum(Şınav bazen 2-3X(15) oluyor.)Yemek ise kahvaltı yok,öğlen yemeği yok,akşam yemeği 1-2 tabak genelde evde ne olursa genelde tencere yemekleri olur.Suda günde 1 litreyi geçmez.Evet yediğim sadece bu ,Çikolata,gofret,cips,kola ve bilumum zararlı yiyecekten uzağım.Evet daha yeni başladım ama eksiğim varmı,yanlışım varmı sizden bunu tahlilini rica ediyorum.
    Ve daha güçlü olmak için,amacım kas değil
    Şu anda güçsüz değilim ama daha güçlenmek güzel olabilir.
    Bana hakkımda aklınıza gelen herşeyi yazın,yazılan her harf faydalı olacaktır eminim buna.

Teşekkür ederim,

2. gencbarmen1

gencbarmen1 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    humanistyamyam beslenme konusunda yaptığın doğru bişey yok, sabah kahvaltıda yağsız peynir (lor peyniri),domates salatalık gibi hafif kahvaltılıklar 1 dilim kepek ekmeği ve süt içmeni tavsiye ederim En Azından. öğlende aynı şekilde hafif yiyeceklerle beslenmeni tavsiye ederim, yağ tuz un şeker bunları minimum seviyeye indirmen gerekli. şeker ihtiyacını meyvelerden tuz ihtiyacını haftada yarım avuç yiyeceğin tuzlu fıstıktan alabilirsin, yağlı yemeklerden kesinlikle uzak dur ağzına bile koyma, çikolata kola cips gibi şeyleri tanımaman lazım hem kilon için hem sağlığın için. bisküvi gibi şeyler şahsen tavsiye etmiyorum.akşam yemeğini akşam 5:30 gibi yemeni ve saat 6 dan sonra hiçbirşey yememeni tavsiye ediyorum günde en az 1 litre su içsen iyi olur ve akşam 6 dan sonra acıktığın taktirde su içmeni tavsiye ederim. ilk 1 ay kesinlikle zorlanırsın ama ilk 1 ayı atlatırsan sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsin.spor konusunda bol bol koş ve koşmaya başlayınca en az 15-20 dk koş , göğüsünde ağrı fln olursa koşuyu bırakıp aerobik yap . bunları sabah başlayıp akşama kadar aralıklı olarak yapma. spora başladığında 1-2 saat çalış bol bol ter at ve fazla mola verip terini soğutma.su içerken bile kalkıp sürahiden suyunu doldur ve bardağı alıp bir koltuğa otur suyunu iç ve tekrar bardağı götür mutfakta çalkala ve tekrar yerine koy , bu tip şeylerde kilo vermene yardımcı olacaktır,

tnraksy ve humanistyamyam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş