Kilo verme Kas kütlesi kazanma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Homez1907 tarafından 9 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Homez1907

Homez1907 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Uploaded with ImageShack.us

Arkadaşlar selamlar ,

Yukarıdaki resimdeki ben ve 1,5 aylık değişimim. Bunu aslında burada kilo verme ile ilgili kafasında soru işareti olan ve veremeyeceğini düşünüp bu yüzden de hiç bunu denemeyen insanlar için koyuyorum.

Düzenli bir hayat , iyi bir uyku , iyi uygulanan çok sıkı olmayan bir diyet ve en önemlisi yüksek motivasyon ile kısa zamanda ciddi yol almak mümkün bu yüzden bu forumun en acemilerinden biri olarak size sadece deneyimimi anlatmak istiyorum, umarım herkes için faydalı olur

Öncelikle bence herşeyden önemlisi motivasyon. Motivasyon kaynağınızı keşfedin bu kız arkadaşını karınız arkadaşlarınız çocuğunuz olabilir. Ben açıkçası çocuğum ve çevredeki tepkileren dolayı başladım , çünkü çocuğuma bu şekilde örnek olmak istemiyordum ve fazla kilolarımdan dolayı çocuğumun erken babasız kalma riskinede giremezdim. Ayrıca her kilolu insanın olduğu gibi bende mutsuzdum. Hem endorfin hormonumu harekete geçirecek bir aktivitem yoktu hem de vucudumun şekilsizliğinden dolayı istediğim kıyafeti giyemiyor hiç bir yere gitmek istemiyor ve kendime güvenimi kaybediyordum.

Ama bunların hepsini atlatmak sadece kısa süre kendini dedike etmeyle çözülüyor sadece buna inanın. Bu kadar sohbetten sonra ne yaptığımı ve sonuçların nasıl olduğunu anlatayim isteseniz.

Öncelikle hiç bir fiziksel aktivite yapmadan diyetisyene gitmeniz , eğer buna bütçe ayıramıyorsanız forumda ve nette araştırma yaparak kendi diyet menunuzu oluşturmanız gerekiyor. Eğer kilo vermek için yola çıkıyorsanız öncelikle vücut geliştirmeyi değil yağ yakımını hedefinize koymanız gerekiyor , bu yüzden de diyetiniz de protein ağırlıklı beslenip karbonhidratı azaltmanız gerekmektedir. Alacağınız karbonhidratı yoğurt , peynir gibi süt ürünlerinden almanız gerekiyor. Özellikle 1 ay makarna pilav gibi ürünlerden uzak duruyoruz. günde 6 öğün yemek yiyoruz ve en az 2 bardak yeşil çay içiyoruz. en geç yemeğimizi saat 7-8 arası yiyoruz. aşağıda size bana verilmiş olan diyetin resmini de gösteriyor olacağım.Bu arada yağ yakımını hızlandırmak için l-carnitine kullanmanızı tavsiye ediyorum ben çok faydasını gördüm)

diyetimizi uygun hazırladıktan sonra ilk 1 ay sadece kardio yapacağız eğer sizde benim gibi uzun süredir spor yapmıyorsanız ilk başlarda yüksek tempolu yürüyeşleri yapamayıp bu yüzden motivasyonunuz bozulabilir. bunu kafanıza takmanız için hiçbir sebep yok çünkü çok kısa bir aman içinde hedeflenen tempoya ulaşacaksınız sadece biraz sabır. benim uyguladığım yöntem 1 saat 6 hızda yürümek oldu. bunun haricinde antreman olarak tek yaptığım şey yürüyüş sonrası 10-20 dk arası karın çalışmak oldu.( karın çalışmasını evde yapacaksanız bütün yük belinize biniyor o yüzden dikkatli olun özellikle kilonuz fazla kas kütleniz zayıf olduğu için bel e binen yük daha da fazla oluyor). Bu yaptıklarınız size çok kısa zaman içinde yüksek verimlilikle geri dönüyor. Çünkü ;

- Günde 6 öğün yiyerek metabolizmayı hızlandırıyorsunuz ve vücut gün içinde çok çalışıyor yani dha fazla kalori tüketimi oluyor
    - Yürüyüş yaparak yağ yakımını hızlandırıyorsunuz aynı zamanda da vücutta birikmiş sudan kurtulmaya başlıyorsunuz
    - Sporun verdiği yorgunlukla gece uykularınız sorunsuz geçiyor buda kilo vermek için kilit bir rol oynuyor çünkü vücut gece biz uyurken çok çalışıyor. aynı zamanda uykusuz vücut mutsuz oluyor bu mutsuzluğunu yenmek için ödül olarak beyin tatlı ve hamur işlerine yönleniyor. bir diğer sebep ise uykusuzluktan strese giren vücut bir hormon salgılıyor ve bu hormon bel ve karın çevresinde yağlanmaya neden oluyor.

bu programı 1 ay uyguladıktan sonra ben 7 kilo vermiştim ve bunun tamamı yağdan idi. Yağ oranım 26% dan 20% ye indir. Kasda ise hiç kayıp veya artış yaşamadım. 1 ay düzenli egzersiz yaptığım için artık kondisyonumun yeterli olduğunu düşündüm salona yazıldım. şu anda haftada 3 gün kickboks ve 2 gün vücut geliştirme yapıyorum. Tabii ki spora başlayınca diyetimde değişiklik yaptım ve protein seviyesini yükselttim.

Özellikle bu dönemde antreman performansımı yükseltmek için antreman öncesi ve sonrası protein alımı yapıyorum aynı zamanda da peformans için mp assault performans arttırıcı kullanıyorum , ciddi anlamda basamayacağım kiloları basmama antreman performansımı arttırmada ciddi yardımı oluyor. tek sorun gece uykusuzluğu yapıyor bende.

ilk hedefime ulaştım bundan sonraki dönemde ki hedefim 6 packs çıkarma bu yüzden hala her antreman sonrası 15dk yüzüyorum ve antreman sonrlarında karın egzersizlerime devam ediyorum.

Hayatta herşey bizim için ve kusursuz bir vücudumuz var ayni bir makina gibi işliyor bu yüzden siz ona nasıl davrnırsanız o da size öyle tepki veriyor.
    Herkese bol şans

Bu arada 1 ve 3 resimdeki pantolon aynı duruş farkına dikkatiniz çekerim :)

NEBUKADNEZAR bunu beğendi.
  2. Homez1907

Homez1907 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    en azından bir eline sağlık yazsaydınız

3. Bootex

Bootex Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Usta vallaha ne diyeyim daha ne olsun , adam anlatmışdan başka aklıma bir şey gelmiyor :lol: Bu yazının bana ve benim gibi yeni başlayan arkadaşlara çok faydalı olacağını düşünüyorum , ilerki aylarda paylaşımlarını tekrar bekliyorum :)

İyi forumlar thums:

Homez1907 bunu beğendi.
  4. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Daha okuyamadım ama reçetede bazı kısımları anlayamadım.Reçetedeki yazıyı da mesaj olarak yazsanız çok çok iyi olur.Teşekkürler,en kısa zamanda tamamını okuyacağım.

5. sbowe1

sbowe1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Helal olsun hepsini soluksuz okudum 1 ay gibi kısa sürede büyük başarı sorması ayıp diyetisyene ne kadar ücret ödediniz

6. Homez1907

Homez1907 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Günde 2-2,5 litre su

Sabah uyanınca oda ısısında 2 bardak su

9:00 (en geç) kahvaltı :
    1 yumurta(haşlanmış)
    60 gr diyet beyaz peynir ya da keçi peyniri (az yağlı)
    1 dilim çavdar ekmeği
    Domates+salatalık

11:00 yeşil çay - şekersiz

13:00
    3-4 kuru kayısı yada 2 incir
    1 kutu light yoğurt 150 gr

16:00
    yeşil çay
    15/20 çiğ badem

20:00
    3 gün
    ton balıklı salata (poşet light ton balığı 125 grm)
    4 gün
    200 gr ev köftesi veya 1 büyük bonfile ızgara
    1 kase light yogurt

22:00
    1 kase süt veya yoğurt + 5-6 kaşık müsli
    veya 60 gr peynir ve 4 kepeli grissini

Bu arada bu 1700 kalorilik bir diyet bu yüzden kendi almanız gereken kalori mikatarını bulup ona göre bu diyete ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz

Son düzenleme: 9 Eylül 2013
  7. sbowe1

sbowe1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Her gün bunlarımı yiyiyorsunuz yoksa diğer günler değişik mi

8. Homez1907

Homez1907 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu benim ilk 15 gün yaptığım diyetti bu diyeti 15 gün uyguladıktan sonra başka bir diyet menusu oluşturduk. spora başladıktan sonra tekrar değişti. yani 1,5 ayda 3 tane farklı diyet programı oluşturdum farklı ihtiyaçlara göre ve vücudun verdiği tepkiye göre , çünkü uzun süre aynı diyet uygulandığında vücut tepki vermeyi yavaşlatıyor aynı zamanda kabızlık vs gibi problem çıkabiliyor.

9. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    bu ne ya akşam 20.00 a kadar yemek yok gibi bişey ben bu diyeti yapsam açlıktan ölürüm herhalde

10. Homez1907

Homez1907 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Senelerin biriktirdiği yağ var bedende :) yani rahat ol yeterince enerjin var depolanmış

Sayfayı Paylaş