Kilo verme hedefim 84' den 76'ya

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Abflex tarafından 5 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Abflex

Abflex Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    25 Kasım 2012’ de salona yazıldım, kilom 84 idi. Boyum 181. İlk amacım karnımı düzleştirmek, ikincisi ortalama bir kas kütlesi kazanmak. Haftanın 4 günü düzenli gidiyorum. 2 günü 50 dakika kardiyo yaparak, diğer 2 günü de orta düzeyde ağırlık çalışması yaparak geçiriyorum.

İnternet sayfalarında yağ kaybederek kilo verme üzerine yazıları takip ediyorum.

Kilo verme konusunda yaygın kanı kalori açığı oluşturmak. Bu da vücuda ihtiyacından az kaloriyle sınırlamak.

Kendi metabolizmamdan örnek vermek gerekirse; bazal metabolizmam 1700 kkal, orta hareketli bir yaşam sürdüğüm için 600 kkal. Toplamda 2300 kkal ihtiyacım var.

Ve spor salonuna gittiğimde 300 kkal harcıyor olayım. Ayrıca 2300 kkal ihtiyacım var iken kendimi 2000 kkal veren besin girişiyle sınırlı tutayım. Gün sonunda ihtiyacımın 600 kkal altında beslendiğim sonucuna varıyoruz. (Her gün 600 kkal açığı yakaladığımı varsayalım.)

Bu ihtiyacım olan 600 kkal, vücudumda daha önceden depolanmış yağ rezervlerimden karşılanacak. Çoğu karın ve bel bölgesinde olduğuna inanıyorum (Yanlışsam düzeltin.)

Sorum şu; bu egzersiz ve besin diyetimi mesela 6 ay sürdürdükten sonra vücudumun yağ rezervlerinden karşılanamayacak evreye geldiğinde (uç nokta olarak söylüyorum esansiyel yağ oranına % 6' ya düşerse) ihtiyacım olan 2600 kkal karşılanamadığı için vücudum zarar görmeye mi başlayacak?
    Bu zararın önünü almak için daha önceden kısıtladığım kalori alımını kaldırmam mı gerekecek? Doğru olan nedir?

Okuma zahmetine katlandığınız için teşekkür ederim.

Yorum ve yanıtlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş