kilo verme dietim ve programım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve orhan44 tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. orhan44

orhan44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1.77
    kılo 90
    yas 21

kahvaltı : 3 tam yumurta+light süt ile eti lifalif

kahvaltıdan 1-1.5 saat sonra antreman

ogle yemegı : bır tabak ton balıklı makarna

ara ogun : kepeklı ekmek arası lıght peynır

aksam : pılav ve 200 gr cıvarı tavuk göğsü

antremanda;20 dakıka hızlı sekılde yurume ve az agırlıkla calısma

gobek bolgemde ve bacaklarımın ıc bolgelerınde yaglanma var
    ve bu yagları yakmak ıstıyorum
    yukarda uyguladıgım dıet ve antremanın eksıklerı neler sızce???

2. eskobar

eskobar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kahvaltıda 3 tam yumurta yemen bence doğru değil. 4 yumurta kullanarak omlet yapmayı deneyebilirsin. 4 yumurtanın 1'i tam, diğer 3'ünün sadece beyazlarıyla. cok az sıvı ya ve içine domates rendelersen lezzetlide olacaktır, yanında 1-1.5 dilim kepek ekmeği ile. zaten bunu yersen yanında yulaf yemene gerek kalmaz. bir sabah böyle bir sabahta light süt + yulaf ezmesiyle (lifalif) kahvaltı edebilirsin. hatta bunun içine 1 - 2 tane küçük parcalara ayrılmıs kuru kayısıda katarsan hem daha lezzetli olacaktır hemde uykudan sonra düşmüş kan şekerini dengelemeye yardımcı olacaktır. bu iki kahvaltı türevide uzun bir süre tok tutar zaten.
    öglen yemeginde ton balıgı+makarnanın diyet yemegi oldugunu düsünmüyorum, tabi amacın kilo vermekse. makarna vb. şeyleri az ye mümkünse antrenmandan once ye derim. öğlen bence light ton balıgı (makarnasız) yemen daha dogru olacaktır, yanında marul vb. ile.
    ara ogun olarak ekmek ici peynir de pek ideal bir secim degil bence. her ne kadar light ekmekte olsa ekmek ekmek, mümkün oldugu kadar uzak durmak gerek ki sabah kahvaltısı için yazdım. ara ogunde ufak bir kase light yogurt iyidir, hem yogurt dogal bir ilac zaten.
    her ne kadar aksamları pilav makarna vb. tavsiye edilmesede ben bunun dezavantajlarınıda kabullenerek yeme taraftarıyım. sonucta cok az doyurucu olan veya doyurmayan seyler yiyip uyuyana kadar psikolojimizle-irademizle savasacagımıza az yaglı tuzsuz ve az miktarda makarna-pilav yenebilir, sos, ketcap vb kesinlikle yok tabi.. yanında da 200 degilde 100-150gr yagsız tavuk gogsu ideal diyebilirim..

antrenmana gelirsek, amacın yag atmaksa bence yetersiz bir program. hızlı yürümek, yürümekten daha cok kalori harcatsa da bence yetersiz. en az 40 dakika kosu-bisiklet yap derim. 40 dk kosu cok yorar tabi ara ara seviyeyi düsürmek yürümek olarak ayarlayabilirsin. antrenmana boyle basladıktan sonra tüm kas bölgelerini birer hareket ile, cok tekrar az kilo olarak calıstırman faydalı olacaktır. bacakları sona bırakıp aynı sekil setlerle fakat her bolge icin 1 degilde 2 hareket kullanarak akabinde sıkı bir karın egzersiziyle antrenmanı bitirebilirsin, enerjin kalırsa bi 15 dk da antrenmandan sonra kardio yap derim...

bunları yaparken l-carnitine kullanmanı tavsiye ederim.. arastırabilirsin bu konuyuda..

kolay gelsin bol sanslar..

3. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    3 tam yumurtayı 1 tam yumurta 2 yumurta beyazı şeklinde almalısın. Sarısı yağ bakımından zengindir. 200 gr tavuk göğsünü de 150 gr düşür. Cardio en az yarım saat yap. Tempolu yürüyüş şeklinde. Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş