Kilo verme başarısı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve nedkelly12 tarafından 3 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nedkelly12

nedkelly12 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    İyi günler.
    İsmim hakan samsunda oturuyorum.Yaş 19.Boy 182
    22.10.2010 tarihinde spor salonuna yazıldığımda tam olarak 142 kiloydum.Başlar başlamaz günde 2 saat kadar spor yapmaya başladım bazen abartıp 3 saati bile geçiyordum bir iki kere kendimden geçmişliğimde var :D Günde 500 ile 1500 arası kalori alıyorum genelde 1000i geçmiyor ama.İlk ay 3 kilo verdim hoşuma gitti biraz kilo vermiş olmak bende devam ettim işe yaradığını görünce.2. ay 4 kilo verdim öyle öyle devam etti 5. aya geldiğimde 24 kiloyu devirmiştim.7 aya geldiğimde toplam 30 kilo vermiştim.

O zamana kadar güzeldi sorun şimdi başladı.Yemekte hiçbirşeyi değiştirmedim ya da daha az spor yapmadım pek birşey değişmedi ama bu 1 ay içinde 4 kilo geri aldım.Bayağı moralim bozuldu.Hocalara soruyorum olur öyle bazen durur diyorlar durmasına lafım yok niye geri aldım diyince yağ yakıcı su felan gösteriyorlar.Tarafsız ve bilgili kişiler bana tavsiyede bulunursa iyi olur.

İnternete bakıp BB nin daha hızlı yağ yaktığını söylediklerini gördüm o yüzden 2 haftadır cross u 20dk bisikleti 20dk yapıp BBye ağırlık verdim.Sabahları 2 ya da 3 yumurta 2 domates yerim öğlen pek yemem genelde akşam ise sadece meyve yerim.
    Kesinlikle abur cubur yok.Ekmek yok.Sadece haftada 1 2 kere en düşük kalorili dondurmadan alırım bir kaç tane (buz parmak 50 kalori :D tanesi)

Ne yapmalıyım?Hocanın dediği gibi olurmu böyle şeyler.Daha öncede durmuşluğu var ama hiç geri almamıştım.
    BB devammı ediyim yoksa bisiklete felanmı tekrar başlıyım.
    40dk hızlı adım yürüme
    40dk cross bisiklet
    40dk oturarak bisiklet yapıyordum herzaman.
    Haftada 5 gün gidiyorum.
    Haftada 4 gün saunaya giriyorum 20dk.

Biraz aptallık edip 142 kiloyken hiç resim çekmedim vücudun o yüzden hem size gösteremiyeceğim hemde kendim aradaki farkı anlayamıyorum :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 07:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 06:37 ----------

130 kilo

125 olması lazım

buda 120

daha sonra resim çekinmedim.

Son düzenleme: 3 Haziran 2011
    joker23 bunu beğendi.
  2. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Merhaba Hakan, öncelikle beslenmende çok çok büyük hatalar var. Yanlış besleniyorsun hem de çok, üzüldüm. Günde aldığın 1500 kaloriyi muhtemelen spor salonunda kaybediyorsun. Geri kalan metobolizma hızınıda düşürmüş ve bence kas kaybı da yaşamışsın. Ama daha çok gençsin hatalarını telafi etme şansın var. Öncelikle sağlığını düşün beslenme bilgisi edin. Ya da bir hekimden yardım al. Hırs spor süresinin içindedir, dışında değil. Derhal bir diyestisyene danışmanı tavsiye ederim. Bi de beslenmen düzene girdikten sonra alacagın kiloları en az 3-5 ay umursama. Kal sağlıcakla.

3. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Diyetisyen iyi bir tercih olur ancak bu forumda uzun saatler takılarak da hemen hemen her konuda yeterli bilgiye sahip olabilirsin. Sana tavsiyem mutlaka günde en az 5 öğün yemek ye. Yani 2-3 saat arayla mutlaka vücudunu besle ancak tabiki öğünlerin çok küçük olacak özellikle ara öğünlerin. Sebze ve et alımını mutlaka arttır. Özellikle yağsız tavuk ve balık. Kolay gelsin

4. nedkelly12

nedkelly12 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Haşlanmış tavuk ve fırında yağsız balık bol bol yiyorum aslında ama hergün değil tabiki.Genelde spora gitmeden önce 1 tabakda yoğurt yiyorum.Ama ne bilm günde 5 öğün yersem kilo almazmıyımki?

5. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    az ve sık ye......

bol su tüket....(kg/30 en az tabi)

protein ağırlıklı beslen.....kgX 2 gr

düzenli uyu ( 23.30 dan sonra mutlaka yatakta ol).....

un,tuz,şekeri azalt.....

Tartıya fazla takılma.....

Aynada kendini mutlu hisset.....

Haftada en az 4 gün 45-60 arası kardiyo çalış.....

C vitamini takviyesi alabilirsen günde 2000 mg olur.....

kahvaltıda muhakkak yumurta ye (suda kaynat)....

Ağırlık çalışmandan sonra kardiyo çalışması yap daha etkili yağ yakarsın.....

Yağ yakıcı tavsiye eden hocalara fazla itimat etme....(sonuçta yarışmaya katılmayacan)

4 gün ağırlık ve bu günlerde antrenmandan hemen sonra yap kardiyoyu....

p.tesi-salı......perşembe-cuma....hafta sonu off geç...

3 günlük dinlenmen enerji toplamana yardımcı olacaktır......

bir idol seç kendine......

motivasyon kaynağı video,film vs izle......

geceleri yatmadan 2 tane sarımsağı su ile yut....

(ağız kokusu olmaması için.....idrr söktürücü ve toksin atıcı etkisi vardır.....seni dinç tutar....)

sabah uyanır uyanmaz 2 büyük su bardağı soğuk su iç metabolizmanı hızlandırır....

salona gitmeden kahve iç 3ü bir arada biraz koyu olsun....en az 3-4 tane kahve

kafeinin etkisini göstermesi için 1 saat yeterlidir....

ve son olarak şunu unutma arnoldun dediği gibi ''STAY HUNGRY''......aç kal ama miden için geçerli değil bu....salonda ayrıldığın vakit içinde halen çalışabileceğin bir ant. açlığı hisset.....arada bir 3 saati buluyo dediğin antrenmanın seni bıktırır bu spordan....gerilersin....Allah yardımcın olsun başarılar....

nedkelly12 bunu beğendi.
  6. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    tebrikler çok başarılı , bende 120 deyim şuan ek besin kullanma bence 3 ara 3 ana öğün yemeye çalış .antremanıda çok abartma bence arkadaşın dediği gibi bıkarsın bir süre sonra genelde hareketli ol. kendine iyi bak .:)

7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    antreman sonrası kardiyo olmamış kardeş

Sayfayı Paylaş