Kilo verirken yağ yakımı ilk nerden başlar en son nerelerde devam eder ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve juniorlife tarafından 4 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 77 üye.
  1. jale

jale Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ist
    Ben 3 aya yakın zamandır spor yapıyorum 1 saat cardio
    1,5 saat ağırlık fitness şeklinde,,
    yınız anormal olan benim basenler eriyor sürekli başka da bir değişim yok ..aman kafayı yememek elde değil cidden moralim çok bozuluyor..sanırım yağ birikimi en çok nerde varsa ordan gidiyormuş..hocalar öyle diyor..bir başkası başka bir şey diyor.. Herkez başka bir şey diyor işte..11.5 kilo verdim ama açıkçası kalçalarımda o kadar yağ var mıydı anlamadim gitti :D

2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    vücut tipiyle alakalı bir durumdur bu herkesin yapısı farklıdır mesela bende en son giden yer göbek bölgesi oldu genetikle de alaklı bir durum

2157 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    evet dogru tespit mesela bende ilginçtir ust karın da yag kalmadı neredeyse alt karın masallah aldı basını gıdıyor:D ancak genelde erkelerde göbek bayanlarda ıse gögus ve göbekte toplanıyor yaglar o yuzden oralardan erımesıde zor oluyor. zaten bölgsel zayıflama dıye bırsey yok zaten yag oranın dustukce gıdecek. gözle göremedıkce demoralıze oluyorsan ölçu al derım her hafta cunkı 1 cm ıncelme gozle gorulmeye bılır ancak mezurada o degerı gormek ınsana moral verebılır.

Erhan768754 bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Olcu almak cok mantikli, bir de su gercek va ilk yaglanan bolge en son yaglardan kurtuluyor :(

5. animal17

animal17 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ilk yağlanan bölge en son yağ yakılan bölge erkekte karın ,bel,göğüs diye biliyordum sanırım öle .yeşil çay iç :)

6. _sinan_

_sinan_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    94 kilo başladığım dietime 76 kiloyla devam ederken zayıflamıştım bariz bi şekilde ama hala bel kısmım çok yağlıydı , şimdi saldım yaz ayında kendimi :/ 83 kiloyum ve belim bariz bir şekilde kalınlaştı.. Demek istediğim en zor bel ve karın kısmı bence , herhangi bir bilgiye göre değil sadece kendi tecrübeme göre söylüyorum , başkasında aynımı olur bilmiyorum ama bu bel bana büyük dert..

7. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yağ yakımında -ki özellikle bel, karın gibi bölgelerde- başarı için bir de beslenme çok önemli bir etkendir.
    Ne kadar çalışırsak çalışalım, beslenmeye dikkat etmezsek bu yağlardan maalesef kurtulamayız...

8. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    boy 1,71 2 aydır diyetteyım 12 kilo falan verdım bende en cok incelen kalça ve kollar oldu gögus ve belde inceldi ama hala baya yağlı duruyor bu arada boy 1,71

9. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bende bu konuda problem yaşıyordum...

Merhaba arkadaşlar ben forumda yeniyim yağ yakma amaçlı antreman tavsiyelerini araştırıken forumu keşfettim ve üye olup yardımlaşmaya karar verdim..

Arkadaşlar ben 188 gündür diyet yapıyorum Diyetisyen kontrolünde ve iş çok basit bir iş değil ve sonuçları ileriki yaşlarda ciddi sorunlara neden olabilecek ciddi bir durum.

İlk doktora gittiğimde doktordan ciddi fırça yedim nedeni ise şu.22 yaşındayım 178 boyundayım ve 104.2 kilodaydım.
    İlk yapılan testlerde metobolizma yaşım 33 çıktı bunun sebebi hareketsiz yaşam tarzı imiş şuan 26.5
    Diğer yapılan tetkiklerde ise vücudumun gövde kısmında yakılması gereken ve bana zarar veren tam tamını 19 kilo yağ vardı.Yani kilomun toplandığı bölge göbek ve göğüslerdi.

Şuan 188 gündeyim ve 15 kilo verdim malesef sınavlarım nedeniyle diyete pek önem veremediğim 2 ayda 2 kilo geri almıştım lakin şuan 89 kilo civarındayım ve vücudumdan 14.8 kilo yağ gitti sadece.

İşler göründüğünden karışık yani örneğin gövdemden sadece 4 kilo verdim diğer verdiğim 11 kilo gövde dışından lakin ne bir sarkma var nede başka bir sorun lakin göbek eritmek cidden çok zor.

Kendimden çok şüphe ettim acaba jinekomasti'mi oldum diye ama göğüsüm 8 cm inceldi şuana kadar ama daha çok yolu var çünkü daha bir 15 kilo daha vermem gerekli.

Vücut metobolizma yapınıza ve hayat tarzınıza göre farklı yerlerden kilo vermeye başlar veya verir dedi doktor ben kilo vermeme rağmen orantılı olarak kilo vermeye çabaladığım için 30. kiloyu verene dek büyük ihtimal bende göbek olacak.
    Bunu kafanıza takmayın ama benim gibi kendi kendinize evde çalışmayın hemen bir doktora gidin çok yararını görürsünüz.İsteyen arkadaşlara yaptığım diyeti özelden yazabilirim.

Özellikle şuna dikkat edin nasılsa diyet yapıyorum diyipte 2 hafta spor yapıp sonra bırakmayın çünkü yüksek derecede kilolu olan kişilerde vücut işk 2 haftada sporda yağ yakmıyor kasları düzlendiriyor ve 2. haftadan sonra yağ yakımına başlıyor bu süreç 1 aya kadarda uzayabiliyor.

Diyet meselesi kanın şeker onarınından tansiyona kadar çok şey ile bağlantılı yaşınız ne olursa olsun doktor kontorlünde diyet yapın ve ona göre kendinize spor programı oluşturun...

HasanB ve Dubur bunu beğendi.
  10. istanbul_1453

istanbul_1453 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    23 yaşında 86 kiloyum.İnternette ideal kilo hesabı yapan sitelerde hesapladığımda "obez" kategorisine girmek üzere olduğu gördüm.
    Uyumaya çalışırken kalbime bile baskı yapmaya başladı bu kilo sorunu.
    Diyetisyene gitmeye karar verdim.
    Şöyle sıkı bir diyete girip ayda 3-5 kilo versem yaza kadar bayağı bir yol katetmiş olurum diye düşünüyorum.

Kilo almada en büüyk sorun hareketsiz kalmak. :)
    Bunun için de artık yürüyüş değil de koşmayı düşünüyorum.

Sizce koşmak mı yoksa yürümek mi daha iyi?

Bir de yağ yakıcı kullanımı ne kadar doğru?

Bu ürünler kimyasal.Herhangi bir zararları yok mu?

11. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    yagın ilk nereden erıyecegının kesın bir cevabı yok herkesin genetiğine göre değişiyor ancak ilk yağlanan bölge en son yağlardan kurtulur bu bir gerçek genelde ise erkeklerde en son göbekten yağ gider.şimdi boyunu yazmadıgın ıcın 86 sana azmı cokmu normalmı tahmın edılemıyor. kac kilo fazlan varmıs yazarsan boyunla bırlıkte ıyı olur. egrkı söle 5-10 kilo fazlam var yaza kadarda zamanım var diyorsan hıc gerek yok yag yakıcı kullanmana ama yok benım 30 kılo fazlam var hazıran basına kadarda zamanım var dersen l carnitine + termojenik bir ürün dene ben öle kullanmıstım.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  12. istanbul_1453

istanbul_1453 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Boy:168 ; kilo:86

13. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    o hesaplama sıtelerden 4 5 tanesıne baktım sızın ölçülerinizi girince ortalama 20 ila 25 kg arasında vermenız gerektıgı yazıyor. şimdi 20 kg referans alırsak hazırana 8 ay var siz ayda 3 kg verseniz yaza kadar ideal kilona gelirsin. baslarda hızlı kilo verirsin ama yag oranın azalınca kilo verme hızın düşebilir. aslında çok fazla düşük kalorili diyetlerden ziyade günde 1800-200 kalori civarı diyetlerle ve sağlam kardıyo ıle iyi sonuc alınabilir yag yakım günlükleri kısmında yapılan diyetler ve sporlarla nasıl sonuc alınacagı yazyıyor ve uyelerın deneyıp sonuclarını paylastıkları baslıklardır. onları okumanızı tavsiye ederim. ama cok hızlı kilo vermeyın deri sarkması sorunu ortaya cıkmasın ornek 3 ay kilo kaybı yasadıysanız 1 ay o kilonuzda sabit kalın isterseniz.

14. istanbul_1453

istanbul_1453 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bilgilendirme için teşekkürler.yarın gidebilirsem diyetisyene gitmeyi düşünüyorum.

15. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Evet o ölçüm cihazlarından hemfe ne kadar yag yaktıgını görebilirsin simdiden kplay gelsin

istanbul_1453 bunu beğendi.
  16. istanbul_1453

istanbul_1453 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    peki son bir soru koşmak mı yoksa yürümek mi daha iyi?

17. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    şimdi yeni başlayacagın için kondısyonsuz olacaksın ve bir doktorun söledıgıne göre asısır kilolu ınsanların ınl etapta kosması diz kapaklarındaki menüsküs sıvısmı ne öle birşeye zarar veriyormus tam hatırlamıyorum bu konuyu bir arastırayım tekrardan detaylı bilgiyi yazayım sana ama ben 126 kiloydum 100kg ye kadar hep yürüdüm 100 kg den 90 a kadar 6-7 km de hafif tempo kostum 90dan sonra 8-9-10 km hızlarda kostum koşu için hem sabıt hızda koşmak seçenek hemde nabızı bir alcaltıp bir arttırarak yag yakmak seceneği var bu seçenege HİİT kardiyo deniyor.https://www.bodyforumtr.com/vbforum/rnek-h-t-high-intensity-t9865.html
    bu lınkte örnek hiit kardiyo nasıl yapılır mevcut eliptik bisiklet te iyi bir kardiyo seceneğidir bence.

istanbul_1453 bunu beğendi.
  18. Rapidesh

Rapidesh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Fazla kilosu olanlar ve yaşı ilerlemiş olanlar için koşmayı pek önermiyorlar.Nedeni ise kalbi zorlamamak ve kasları zorlayıp sakatlanmayı önlemek.

Kilo verme konusunda acele etmek çok büyük hata oluyor.Doktor bana ilk ay spor yapma demişti çünkü zaten vücut diyete epey direniyor en başta ve baş ağrısı şeker düşmesi gibi şeyler yaşıyorsunuz bunlara birde vücudu yoran spor eklenince çok zorlanırsınız ya diyetten olursunuz yada sağlığınızdan.
    En iyisi ilk ay spor yapma.
    Ben kendimden örnek vereyim sabah erken kalkıp 15 dk yürüyorum koşacağım bölgeye kadar hem ısınıyorum hemde uykum açılıyor thums: :D sonra 15 dk koştuktan sonra tekrar eve bi 15 dklık bir yürüyüş yapıyorum eve gelince ise pilates topu yardımıyla mekik ve karın hareketleri yapıyorum ve sporu 1 saate tamamlıyorum.

19. uchiha

uchiha Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Benim kilo verdiğim zaman ilk eriyen bölgem bacaklarım oluyor ondan sonra yüz bel seviyesine bir türlü inemedim rejim yaparken =)) ama bu sabah ölçüm yaptım kilo olarak pek kaybım olmamasına rağmen belim 3-4 santim incelmiş bunun sebebi aldığım protein ve dikkatli beslenme diye düşündüm çünkü yağ yakarken bir yandan'da kas kütlesini geliştiriyoruz beslenmeyle alakalı bir durum olduğu için fazla dert etmeyin derim ben

ThePrestige99 bunu beğendi.
  20. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    benim belim inceldi, popom inceldi... yüzüm kaldı... sanırım orası en son ericek...

kişiden kişiye değişiyo bence

Sayfayı Paylaş