Kilo verirken protein desteği almak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve drmustafa tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. drmustafa

drmustafa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese selamlar , bu forumunuza ilk mesajım. Bir kaç gündür forumu incelemekteyim gerçekten çok güzel , seviyeli ve yararlı bir forum.

Maruzatıma gelince ; bundan 7 sene öncesinde sabahları 2 saat yüzme , gün içinde 1000 şınav , kickbox , akşamları da halı saha maçı temposunu kaldırabilen biriyken, daha sonra üniversiteyle beraber sporu bıraktım. Sigara , alkolu de abartıp sedanter bir yaşama döndüm. Bu süreçte 30 kilo aldım. 6 ay önce bu gidişe dur demek için rejime başladım ve şimdiye kadar 13 kilo verdim. Son 1.5 aylık süreçte de haftada 2 gün hafif kardiyo yaptım. Son bir haftadır ise her gün yapıyorum , artık ciddiye almaya başladım.

Yaş 26
    Boy 1.92
    Kilo 97
    Yağ oranımı yüzde 23 civarı tahmin ediyorum

Şu anki antreman programım
    1. gün 8.0 hızda 2.4 km koşu ardından 7.0 da 800 metre yürüyüş(hedefim 9.0 da 3 km koşu 7.0 800 metre yürüyüş)
    2. gün Kick bokscu bas rutten in "3 minutes rounds" egzersizi https://www.youtube.com/watch?v=mYmfmwUc3p8 , 1.30 geldikten sonra yapıyo , böyle ses kayıtları var 3 er dakıkalık adama yetişmeye çalışıyorsunuz.3 set yapabılıyorum su anda yavaş yavaş yükseltmeyi düşünüyorum set sayısını
    8 minutes abs , linki https://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc , hedefim 16 dakika yapabilmek.
    Burpees https://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M dinlenerek 30 civarı yapıyorum şu anda bunu da artırıcam

Bunları dönüşümlü her gün yapıyorum.

Beslenme düzenim de ekmek tüketmiyorum artık, çaya şeker atmak vs de yok. Kahvaltıda ve öğle yemeğinde kısıtlama yapmıyorum , çünkü benim şekerim çabuk düşüyor , biraz karbonhidrat almam lazım. Ara öğünde badem , kuru üzüm vs atıştırıyorum. Antreman sonrası da bol proteinli bir öğün yapıyorum akşamları , burada karbonhidrat yağ yok.

Arkadaşlar şimdi gövde bölgemde çok yağ var , 10 kilo daha düşüp ciddi oranda yağ yakmam önemli. Bunun yanında günlük 180 gr civarı protein ihtiyacım var , bunu sadece yiyeceklerle karşılayamıyorum, ama supplementlerin de kalorisi az buz değil , hem kilo vermek hem supplement desteği ikisi bir arada nasıl olcak :confused: Bir de zamanında spor yaptığım için iri kıyımım baya , ben genişlemek yerine incelip fit olmak istiyorum, şu bradd pit in düşük versiyonu yani :D Yoksa bu kiloda kalıp kas yapsam kafa vücuda göre küçük kalıyo :D Desteği az oranda mı alsam ki?

Sorularımın yanısıra ,uyguladığım düzeni genel olarak bir yorumlarsanız sevinirim(program , yiyecek vs)

Şimdiden teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:22 ----------

bu arada vücüt ölcülerim

omuz 124
    göğüs 106
    bel 100

2. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    düşük karbonhidrat yuksek protein dıetı uygulamak senın ıcın mantıklı fakat akşam hiç karbonhıdrat almaman yanlış..ani kan şekeri düşüşlerını meyvelerle önune gecebılırsın..basit şeker içerdıklerı ıcın kan şekerını çabuk yukseltıcek ve kaloriside düşüktür...
    karbonhıdratı az almanın bazı zaraları var bırıncısı performans olarak ısteksız ,dayanıklılıgı dusuk biri olursun..kasların yeterınce beslenemez ve yeteri kadar proteın almassan adelede kaybedersin...

peki düşük karbonhıdrat yuksek proteinin yararı hiç mı yok??? bu dieti sık yapan bırı olarak şunu solim kasların gelişir hemde definisyonlu olarak yağ oranın sureklı duser adelelerın guclenır tabı antremanlarda zorlaman kaydıyla..tabı halsız cabuk yorulan biri olarak kendını ne kadar zorlıyabılırsın orası sana kalmış..idmanda duşup bayılmakta var:=)ama benım başıma bole bısey gelmedı hiç.. adele gucumun artıgnı yagmasada damladıgnı daha defınıze oldugmu soliyebılırım..

suplementlere gelınce ıdmandan sonra 1 olcek proteın tozu kullanırsan senın ıcın ıyı olur..24 gram kadar proteın almıs olursun hemde antreman sonrası ani proteın ve karbonhıdrat ıhtıyacının bı kısmını cabuk ve etkılı karşılamıs olursun...sabah uyandıgındada 1 olcek ıcebılırsın ..1 saat sonrada kahvaltını yaparsın..aşırı proteın yuklemelerıde yağlanmana sebep olucaktır ondan iyi bölmenı ve proteın tozunu vucudunun uzun sure ac kaldıgı donemlerde kullanmanı tavsıye ederım..geri kalan 130 gram lık proteın ıhtyacınıda dogal beslenerek tamamlıyabılırsın..yarım kılo tavuk 5 yumurta yada hındı etı kırmızı et vs gıbı tuketmen gerekıcek aldıgın karbonhıdratlı makarna pılav ya da muslı gıbı seylerde de her 100gramda 10-12 gram proteın oldugunu unutma..diğer suplementlerın amacın ıcın gereksız oldugunu dusunuyorum proteın tozu kafi olucaktır ..kolay gelsın...

JohnnyTog ve drmustafa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş