kilo veririken protein alınmalı mı???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pierce34 tarafından 8 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. pierce34

pierce34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba öncelikle ben kilo verme birazda kas yapma amacı ile bodybuilding+fitness yapmak istiyorum
    basketbol oynadığım için kas yapım sağlam ve arasıra
    bilinçsizde olsa 1-2 ay bodybuilding yapmışımdır!
    artık herangi bir takımda oynamadığım için yeterli derecede antreman yapamıyorum bununla beraber yemek yeme alışkanlığımıda değiştirmediğim için 10kg yakın kilo aldım
    şuan ki kilom 77 boy 1.77m
    68kg düşmek istiyorum
    kilo fazlam genellikle basen ve karın bölgesinde
    şimdi asıl mesele şu karın ve basen bölgesindeki yağları eritmek için nasıl bir antreman yapmalıyım ve
    bu antremanları yaparken protein almamayı düşünüyorum.çünkü bu bölgelere kas yapmak istemiyorum sizce bu doğrumu.weightlifter

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kas dediğin şey yağdan daha yoğun ve ağırdır karın ve basen bölgesinde yapacağın kas öyle belirgin ve çirkin boyutlarda olmayacaktır hatta sıkılaştırıp bilakis ölçüyü azaltacaktır. Bu konudaki düşüncen çok saçma ve yersiz. İlk önce kas kütleni artırıp metabolizmanı hızlandır, daha sonra yağ oranını azaltmaya odaklanabilirsin mesela yaza doğru olabilir. Kas kütlesini artırman daha fazla enerji harcamanı ve yağ yakmanı saağlayacaktır. Proteini ne zaman kullanmaya başlayacağın konusunda ise yeni başlayanlarda supplement kullanımı başlığını incelemelisin. Supplemen takviye demektir, söz konusu olan dietary supplemen yani gıda takviyesi.
    Başarılarının devamını diliyorum,

3. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    vücudun sikilasmasi icin kaslarin yogunlugunun artmasina yani proteine ihtiyac var, ayrica soylenen cok dogru beldeki kismin limitleri belli o yuzden limitsiz calisabilirsin. sadece karni ve baseni eritmek icin butun vucudun yag oraninin dusmesi lazim = diyet (x protein & 2x karbonhidrat) + kardiyo

1 kişi bunu beğeniyor.

Sayfayı Paylaş