Kilo Verip Kaslanmak.. Fit Bir Görüntü?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Moustache tarafından 17 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Moustache

Moustache Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Devlet Irgatı
    Yer:
    Manisa & İzmir
    Arkadaşlar selamlar. Forumu daha önce arama motorlarına sorduğum sorulardan dolayı okuyordum ancak üye olmak bugüne kısmetmiş..

Öncelikle kendimi tanıtayım. 29 yaşında 184 boyunda 83,5 kilo ağırlığında biriyim. 3 yıl kadar önce 122 kiloları görmüştüm ve dönem dönem diyet ve spor (sadece yürüyüş) ile şu an 83,5 kiloya kadar inmiş bulunmaktayım. Tabi bu süreç aralıksız olmadı şöyle izah edeyim;

-122 den 110 a kadar inip bıraktım 3-5 ayda 115 kilo oldum
    -115 den 103 e kadar inip bıraktım 2-3 ayda 110 kilo oldum
    -110 dan 96 ya kadar inip bıraktım 3-4 ayda 102 kilo oldum
    -102 den 92 ye kadar inip bıraktım 2-3 ayda 97 kilo oldum

en son olarak 21 mart 2016 tarihinde 97 kilo ile tekrardan başladım ve şu an 83,5 kiloyum bu sefer çok hırslı ve akıllanmış durumdayım. Yukarıdaki rezil tablodan da göreceğiniz üzere çok hatalar yaptım boşu boşuna uğraşıp durdum. Buraya üye oluşumun asli nedeni bugüne kadar kendime hep "evli barklı çoluk çocuk sahibi adamsın kas yapıp ne yapacaksın zayıfla yeter" dedim ancak şimdi farkediyorum ki kas kütlem artmazsa verdiğim kiloyu koruyamayacağım. Üstüne birde benimle aynı boyda ve aynı kiloda olan arkadaşlara bakıyorum göze batacak bir göbek ve basen yağlanması söz konusu değil ancak benim basen ve göbek bölümünde avuca gelmeyecek kadar azalmışta olsa ele gelecek kadar yağlanma halen mevcut.

Dün itibariyle artık çıkış dışarıda 1-1,5 saat tempolu yürüyüş yapmaktan vazgeçtim ve beslenme düzenimide değiştirdim. Bu hafta perşembe-cuma-cumartesi şehir dışına çıkmam gerekli ancak pazartesiden itibarende spor salonuna yazılacağım.

Biraz hamlığımı atmak maksadıyla dün gece evime yakın bir tartan piste gittim ve 5 dk ısınma - 3 dk yürüyüş - 2 dk koşu şeklinde interval koşu yaptım ancak 30 dk olunca pes ettim üstüne 30 dk kadarda tempolu yürüyüş ile devam ettim. Ayrıca sabah uyandığım gibi 30 dk evde ağırlık çalıştım.. (Squat + Mekik + Diz üstünde Şınav + dumbell ile sağa sola eğilme, vileda sapı ile sağa sola dönme, 3-4 çeşitte googledan bulduğum dumbell kaldırma hareketleri) hepsini 3x8 şeklinde yaptım ve dumbell larım 5 kilo sadece :)

Beslenme olarak buradan çok faydalandım. Sabah 100 gram lor ve 2 yumurta ile çay kaşığı kadar tereyağı ile omlet yapıp yanına domates salatalık 1 ceviz ve 5 zeytin ile tüketiyorum. Öğlen çalıştığım kurumda ne çıkarsa ona talim (dün fırın tavuk vardı mesela bugün ise barbunya) tabi öğle yemeğinde işyerinde çıkan pilav tatlı vs gibi gıdaları yemiyorum. Akşamda 2 parça haşlanmış tavuk göğsü ile 1 çay kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış salata ve ayran gibi bir beslenmem oluyor. Ayrıca evde pişmiş taze fasulye, bezelye gibi sebze yemeği varsa yarım tabak kadarda bunlardan tüketiyorum.

Şimdi sizlere sormak istediğim baştada belirttiğim gibi aşırı kas yapmak gibi bir hedefim yok ancak biraz fit görünüp kilo vermek ve fazla yağlarımı eritmek istiyorum.

Nerede doğru nerede yanlış yapıyorum ve bana tavsiyeleriniz nelerdir?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Sayfayı Paylaş