Kilo veremiyorum.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Dehhani tarafından 3 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Dehhani

Dehhani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kickbox sporu yapıyorum 5 aydır spora başladığımda 86 kiloydum ve şuanda 80 kiloyum ama ilk 4 ay antremandan geldikten sonra sürekli yemek yiyordum antreman salonundaki hocamdan birkaç tüyo aldım antremandan eve geldikten sonra 1 kase yoğurt yiyip yat ekmeği kes abur cubur yeme dedi. ben yoğurt yiyip yatıyorum artık ekmeği sofrada az birşey yiyorum abur cuburuda tek tük yiyorum ama bir türlü kilo veremiyorum antremanlarda içime yağmurlukda giyiyorum ama veremiyorum bana yardım etmeniz dileğiyle ne yapmalıyımki haziran temmuza doğru 70 kiloya düşebileyim ve göbeğim yokolsun antremanlardan sonra 100 mekik dinlenerek 50 ters mekik kilolu olduğum için barkfiste asılı kalıyorum lütfen bana yardım edin ne yapmalıyım konuları üye olmadan önce inceledim fakat tam anlamadım. erkeğim ama göğüslerim belirginleşti lütfen gülmeyin kendimden utanıyorum artık.

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ac kalarak zayıflanmaz spordan sonra proteın agırlıkle yemek ye yagsız haslama ızgara yersen sorun olmaz

yogurtuda lıght tercıh edebılırsın sadece yagı azdır.

Diyetin altın kuralı; öğün atlamamak... Sabah güçlü bir kahvaltı edin, öğle yemeğini asla atlamayın ve akşam da aşırıya kaçmadan yiyin...

Aldığımız kilolarda ne yediğimiz kadar hangi saatte yediğimiz de önemli rol oynuyor. Dr. Murat Topoğlu ve Dr. Murat Tunç günün belli saatlerinde metabolizmamızın çok hızlı çalıştığını geri kalan zamanlarda ise oldukça yavaş hareket ettiğini belirtiyor. Yani kısacası artık ne yediğimiz kadar ne zaman yediğimiz de önem kazanıyor.

İyi bir kahvaltı ihtiyacı

Sabah: Metabolizmanın oldukça hızlı, enerji ihtiyacımızın da fazla olduğu sabah saatlerinde güne iyi bir kahvaltıyla başlamak gerekir. Kahvaltıda kepek ekmeği, peynir, domates, salatalık hem tok tutmaları hem de besleyici olmalarından dolayı mutlaka tüketilmelidir. İlk yendiklerinde tok tutuyor gibi görünmelerine rağmen sonradan açlık hissini uyandıran bal, reçel gibi şekerli besinlerden uzak durmak ya da çok az miktarda tüketmek gerekir.

Kalori yakma hızı

Öğle: Öğlen saatlerinde de vücudun kalori yakma hızı oldukça yüksektir. Bu nedenle günlük enerji ihtiyacımızın üçte ikisini bu saate kadar tüketmemizde yarar vardır. Kalori değerleri yüksek olduğundan öğle yemeğinde et ve et grubu ağırlıklı beslenmek daha doğrudur. Böylece bu besinler daha kolay sindirilirler.
    İkindi: Saat 16.30-17.00 civarında kan şekerinde bir düşüş olabilir. Bu saatlerde meyve ya da küçük sandviçler yiyerek bu durumu önleyebilirsiniz. Ancak diyet döneminde bisküvi vb. yüksek kalorili yiyeceklerin light olanlarını tercih edebilir ya da normal olanların miktarını sınırlayabilirsiniz.

Metabolizma yavaşlar

Akşam: Akşam saatlerinde metabolizma hızımız yavaşlar. Bu saatlerde fazla aşırıya kaçmadan yemek yenmelidir. Sebze yemekleri, salata, çorba, ya da ızgara et gibi kolay hazmedilen besinler küçük porsiyonlar halinde tüketilmelidir. Ancak maalesef Türk Toplumu olarak akşam yemeklerini çok daha ağır yemekleri fazla miktarda yiyoruz. Yemek sonrası hareket de fazla olmadığı için yediklerimizin tamamı sindirilemiyor ve yakılamıyor. Özellikle bir de akşam yemeğinden sonra sürekli bir şeyler yenmeye devam edildiğinde durum daha da karmaşık bir hale dönüşüyor.

Sürekli tartılmayın

- Zayıflama eşofmanlarının, korselerin, kilo verdirdiğine inanmak yanlıştır. Bunlar vücudun biraz daha fazla su kaybetmesine neden olur ama yağlar parçalanmaz.
    - Hemen her gün tartıya çıkıp kilonuzu kontrol etmeyin. Haftada 1 veya 2 kez tartılmak yeterlidir.
    - Aç karnına içilen sirke, limon ve greyfurt suyunun, kekik çayının zayıflatıcı etkisi yoktur. Eğer sindirim sistemi rahatsızlığı varsa özellikle sirkenin zararlı etkileri olabilir.
    - Aç kalmak, yani sabah ve öğlen bir şey yememek, akşam ne varsa yemeye yöneltir. Bu da kilo vermeyi zorlaştırır.

Kimler diyet yapamaz?

- Hamileler zayıflama diyeti yapmamalıdır. Ancak İdeal kilosunun üzerinde hamileliğe başlayanlar ilk 3 ayı kilo almadan tamamlayıp daha sonra beslenmelerine ilaveler yaparak kilolarını 9-12 kg aralığında tutmaya çalışabilirler.
    - Emziren anneler için yeterli ve dengeli beslenme önemlidir. Zayıflama diyeti anne sütünde verimsizliğe sebep olur. Bu dönemde süt salınımı ile doğal bir zayıflama gerçekleşir. Ancak süt verme dönemi bitince kilo vermek için bir uzmandan yardım alarak diyet yapılabilir.
    - Diyabet, böbrek veya karaciğer hastalığı gibi kronik hastalığı olanlar zayıflamak için kesinlikle uzman kontrolünde diyet yapmalı kendi başlarına diyet yapmamalıdır.

Son düzenleme: 3 Mayıs 2011
  3. Dehhani

Dehhani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    @Üst
    Teşekkürler akşam antremandan geldikten sonra domates,salatalık,peynir,zeytin vb. şeyler yememde problem yok?
    Peki daha ne hareketler yapabilirim mekik,dizgöğüs gibi antreman dışında evde.

4. billgoldberg

billgoldberg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle goguslerini kafana takma erkek olupta gogusleri belirgin olan tek kişi sen değilsin...Yaşın 16 body için daha erken yaştasın body boy uzamanı engeller...Ayrıca gelişme çağındasın bu nedenle diyete de başvurma derim fakat 3 beyaz dan uzak durman yeterli veya az tuketmen senin yaşına en uygun diyet budur zaten... daha boyun uzayacak dengeli ve dozunda beslen zaten boy attıkca zayıflarsın...kısacası senin ilacın zaman...

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    body boy uzatmasını engellemez bılımsel olarak kanıtlanmıstırkı buyumeye yardımcı olur boy kısaltan bazı hareketler vardır onlar yapılırsa boy uzamasına engel olur

body ye baslama yaşı 13 tur.

6. billgoldberg

billgoldberg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
  7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    orda agır yapmayın dıyor ama temel olusturması acısından hafıf olur dıyor beım dedıgımde aynı olay boyu engellıycek hareketler bellıdır ıyı hoca ona gore program yapar verır resmı oalrak 13 yas baslıyorlar ayrıca duzgun yapınca gelısmeye katkısı var demıyorumkı gıdın halterın altına gırın:)

8. Dehhani

Dehhani Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hepinize teşekkürler ama benim bir sorum vardı "Peki daha ne hareketler yapabilirim mekik,dizgöğüs gibi antreman dışında evde."

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şınav( değişik açılarla farklı bolgeler)
    barfıks(degısık tutus sekıllerıyle farklı bolgelerı calıstırırsın)
    varsa dıps de yapmanı onerırım bunlar kendı vucut agırlıgıyla yaptıgın hareketler cok faydasını gorursun ozellıkle barfıks

dambıll varsa evde forumda evde dambıll ıle calısma programları var

10. alifurkan1

alifurkan1 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    yüksek miktarlı genel çalışma yap.yani orta ağırlıkta bench press,deadlift,squat,barfiks,şınav mekik gibi hareketleri 10 set gibi yapmaya çalış öncesinde iyi ısın ama.gerçi mekiği önermem ama deadlift ve barfiks bire bir

Sayfayı Paylaş