Kilo verememe sorunsalı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve obirserçe tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. obirserçe

obirserçe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar.. İçinden çıkamadığım şu zayıflama sorunsalını bilen birilerinin beni aydınlatması dileğiyle bu başlığı açıyorum. Sorunum zayıflayamama..
    Bundan tam 1 yıl öncesine kadar spor ile ilişkili bir yaşam şeklim vardı. 1.5 yıl aralıksız fitnessa gitmiştim. 91 kg başladığım fitness deneyimime 2010 haziran ayında 76 yı görerek zirvede bırakmıştım. Daha sonra ramazanın araya girmesi ve şehir ve okul değişikliği ve bazı psikolojik sebeplerden ötürü 2 hafta öncesine kadar ara verdim. Şu an 88 kiloyum ve halimden inanılmaz rahatsızım. Yağsız kütlem 74 kg. Yani 14 kg yağ var üzerimde. 2 Hafta önce spora yeniden başladım ve sporumu düzene oturttum. 6 gün gitmeye çalışıyorum. Bir gün ağırlık+kardiyo diğer gün kardiyo çalışıyorum. Ağırlık öncesi 20 dk koşu daha sonra 35-40 dk ağırlık çalışıp ardından 5 dk kürek ve 20 dk bisiklet dürüyorum. Diğer günlerse 20 dk koşu ve 20 dk bisiklet yapıyorum. Sorunum şurada.. Bu tempoya rağmen 2 haftada sadece 1 kg verebildim. Sorunum aşırı tatlı tüketimim ve öğle yemeği sorunsalım. İşte akıl danıştığım nokta burada. Tatlıyı bugünden itibaren kesin bir kararla bırakıyorum. Ancak öğle yemeğine nasıl bir çözüm bulabilirim? Sabah 8:30-18:30 arası okulda oluyorum. Gün içerisinde okulda yemek yiyorum. OKulda 5 çeşit yemek şeklinde yiyorum ama bu durum hem ekonomim açısından büyük bir yük ( Özel bir üniversite olduğu için ve benim burslu olmam )ve kalori açısındada bir işkence oluyor resmen. Bana hem daha ekonomik hemde sağlıklı bir şekilde beni zayıflatacak bir öneri sunabilirseniz çok mutlu olurum. Lütfen yardımcı olunuz.. Şimdiden teşekkür ederim

2. acc123

acc123 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Balıkesir
    '

bilader senin durum zor ya :D aradaki abbur cubur varsa onları kes sık ve az yemeye calıs orn: bir oturusta yarım ekmek yerine 3 dilim ye yemekten artanları cantaya at acıkınca tekrar yte ...vs iradeni kullan :D

3. obirserçe

obirserçe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında ekmekle bir sıkıntım yok sadece kahvaltıda yiyorum oda 2-3 dilim. Çay falanda şekersiz içiyorum. Bunlar eski alışkanlıklarım öyle kaldıda şu tatlı olayı beni kopardı. Önceden iyi idmanla dengeliyordum iştahım iyiydi yine ama sporu bırakınca yediğimiz yanımıza kar kaldı:s

4. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

İnsülin seviyeni dalgalandıracak glisemik indeksi yüksek besinlerden kaçın.

En kaba tabiriyle mümkün olduğunca işlenmemiş doğal şeyler ye.

Öğlen yemeğini sabahtan sabah zor geliyosa geceden hazırla okula götür olmaz mı ? Tam buğday ekmeği arasına ton balığı marul domates ve lor peyniri. favorimdir :)

Tabi her gün aynı şeyi yiyecek halin yok ayrıca ben evden götüremem diyorsan tonbalıklı salata tavuklu salata falan yapan bi mekan yokmu koca kampüste ? onlara takıl :) Kampüs olanakları iyise fazla yağlı olmayan kırmızı etleri de karbonhidratsız yiyebilirsin.

edit: kardiyo ve ağırlık yaptığın günler önce değil sonra yap kardiyoyu. büyüme hormonuna negatif etkileri var ağırlıktan önce yapılan kardiyonun ayrıca yoruluyorsun tam kapasite çalışamayabilirsin :)

Son düzenleme: 13 Haziran 2011
    obirserçe bunu beğendi.
  5. obirserçe

obirserçe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler.. Artık hazırlayıp götürcem işte ama dediğin gibi her gün hergün aynı şey olmaz. Sandviç hazırlayacam sanırım,arada bir süt ve meyve ile geçiştirmeyi düşünüyorum da bu ne kadar doğru bir hareket olur onu kestiremiyorum. Salata mevzusuda kampüste var olmasına ama özel okulda fiyatlar biraz uçuk oluyor hergün öyle yesem maddi anlamda külfet bildiğin. Ne sorunsalmış arkadaş yıldım resmen:s

6. Todd

Todd Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Haklısın bizim okul da devlet ünisi olmasına ragmen fiyatlar hiç de makul değil yemekhanede tatsız tuzsuz ve belkide sağlıksız(?) yemekleri yemezsen tabi :)

meyve ya da süt ile geçiştirmek çok da kötü sayılmaz yağlı beslenmekten iyidir. karışık kuruyemiş ve meyve kuruları da kolay ve güzel alternatifler :)

7. obirserçe

obirserçe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eski üniversitede güzeldi devlet üniversitesiydi yemekhanedende memnundum fiyatta kasmıyordu burada işler karıştı işte.. Süt kuruyemiş falan idare edicez sanırım:) Niye bıraktıysam sporu şimdi çabala dur arkadaş..

8. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Evde şınav, mekik hatta barfiks çek bence. Tamamen kopma. Kondüsyonunu yüksek tut derim.

Tatlı konusunda ben de senin gibi görünce dayanamam. Mümkün olduğu kadar görmemeye çalış o yüzden yapacak bir şey yok :) Bir de güzel güzel tatlıdan uzak durarak, bir kaç yudum üzüm suyu, kuru üzüm, kuru kayısı vs.. ile idare ederken bazen görüp canın çok çekip yedikten kısa bir süre sonra beyin sinyaller üretmeye başlıyor tatlı da tatlıııı diye tekrar. Nikotin gibi mübarek şeker, hatırlayınca bir süre daha aklından zor çıkıyor. Bu yüzden mümkün olduğu kadar minimum şeker ya da tatlandırıcı ile idare et. İpin ucunu kaçırma ihtimaline karşı.. (Yaz geldi, dondurma dondurmaaaaa) :)

9. obirserçe

obirserçe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok yahu kopmadım. Daha doğrusu artık kopuk değilim 3 haftadır idmanlarımı güzelce yapıyorum. Tek sorun işte öğle yemeği. Onu düzenlemeye çalışıyorum.. tatlı konusunda ise biraz daha düzeldim gibi ama yine hergün tatlı birşey geçiyor bu boğazdan:) Boy 1.82 kilo 86.. İşte hedefim gçen seneki gibi 76 ya düşmek. Bakalım carnifit almayı düşünüyorum belki bu konuda daha güzel olur.

10. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Sorunu demek yerine neden sorunsali kilolarimizdan once asagilik kompleksimizden kurtulalim ne gerek var latinceden fransizcaya ordanda turkceye gecmis bir eke turkcemizi -sal'a bindirip -sel'e vermeyelim

Sayfayı Paylaş