Kilo verebilirmiyim ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FEDERAL42 tarafından 14 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. FEDERAL42

FEDERAL42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kilom 160 açıkcası çok sıkı diyet yapmadım kendimi de sıkmadım şimdiye kadar ama git gide sıkıntı veriyor bu kilolar bana daha önce spor olarak sadece karate ile uğraşmıştım antrenman sırasında epey yoruluyorduk ama bir faydası olmadı 4 yıl kadar devam ettim haftada 3 gün gidiyordum 4 yıl öncede bıraktım.
    Kilo vermek için nasıl spor yapmalıyım ? nasıl beslenmeliyim ? doktora daha önce gittim hep diyet yazıp yolladılar düzgün bir ilgilenen olmadı bu yüzden doktora ihtiyaç duymadan kendim verebileceğime inanıyorum. Sağlık problemim yok, dün biraz dışarıda aralıksız durmadan yürüyüş yaptım (1.5 saat) bugün de birazdan tekrar çıkacağım sadece yürüyüş yaparak ve beslenmeye dikkat ederek sağlıklı bir şekilde kilo verilir mi ? spor salonuna yazılsam dışlanırmıyım ? dışlanmaktan kastım tüm gözler üzerimde olduğu zaman rahatsız oluyorum çekiniyorum, salonda büyük bir ihtimal benden başka obez olmayacak anlatmak istediğim buydu.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Evet dogru bakicaklar ama sen bunlarin hic birini takmamalisin tak kulaklik antrenmanina bak sen zayiflayip kas yaparsan eger bir gun sende onlarla dalga gecebilirsin bu sana bagli.

3. _Emir_

_Emir_ Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Obezite bir hastalıktır bununla dalga geçecek kadar evrimlesmemis yaratıklar varsa da görmezden gelmen gerekiyor. Doktora gittim demişsin ama sadece diyetisyen ve listeyle verilecek kilo değil. Endokrinoloji tahlillerinin tümünün yapılması gerekli. 160 kg sadece beslenme bozukluğuyla cikilabilecek bir kg değil.

4. FEDERAL42

FEDERAL42 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ilk olarak endokrnoloji servisine gittim hatta bir hastanede değil diğer hastanelerie de gittim çok kez tahlil yaptırdım sonuç olarak hepsi diyetisyene gönderdi onlarda diyet yazıp yolladılar.

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    gerekirse 10 tane doktor gez. burda verilecek öğütlerle hareket etmek yanlış olur. hocam 160 kilodan bahsediyorsunuz. profesyonel destek şart. spor salonuna gidip kendi kafana göre koşup zıplayamazsın.

Sayfayı Paylaş