Kilo verdiren tarifler

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cansins tarafından 31 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Cansins

Cansins Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle başlık için özür dilerim :D az önce youtube sayfasında deadlifterin mücizevi yağ yakıcı iksirler videosunu izleyerek bu konuyu sizinle paylaşmak ve danışmak istedim. Arkadaşlar gerçekten maydonoz limon, lahana suyu, elma kurusu, sarımsak çayı, elma sirkesi yağların yakımında kolaylık sağlıyor mu? Daha bu konuyu internette kapsamlı bir şekilde araştırmadım ama sadece bunları içerek zatıflamaktan kastım yok yani cardiodan sonra mesela? Bazılarının metabolizmayı hızlandırdığını biliyorum ama bunları ne amaçla söylüyorlar? Antremanların yanında ek olarak böyle faydalı kürler var mı yoksa bunlar saçmalıktan ibaret mi sizce.. Zira bir kaç ay önce salonda bir vatandaşın elinde elma sirkesi şişesiyle gezmesine tanık olup baya bir şok yaşamıştımda doğruluk payını sormak istedim(araştırıp sizinlede paylaşacağım) :D:)

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hiçbir içecek kendi başına direkt yağ yakmıyor bunu biliyorsunuz zaten.Maydanoz,limon ile yapılan detokslar su atmaya yönelik daha çok.Elma sirkesinin metabolizmayı hızlandırdığını bir yerde okumuştum.Doğruluk payı var.En faydalı yağ yakımı şekli aç karna yeşil çay veya sert kahve içmek sonrasında kardio veya yürüyüş yapmak.Bunların haricinde öğünlerinizde bol bol acı pul biber ve elma sirkesinede yer verebilirsiniz.Ama tabi 1 şişe elma sirkesini kafaya dikmek biraz saçma :D

3. Cansins

Cansins Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Yani ben bunları neye dayanarak söylediklerini anlamadım sadece bir mantığı vücutta sindirimi paylaşımı nasıl diye sonuçta elma sirkesini şak diye içemezsin yazık olur o miğdeye o_O

4. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Bahsettiklerin,disiplinli diyet uygulayan herhangi bir insan için gerekli olmayan şeyler. Metabolizma hızlandırması da diyetsiz anlam ifade etmez.
    Örnek olarak kendimi gösterebilirim. Yüksek protein ve yeteri kadar karbonhıdrat ıle 3 ay diyet yaptım.
    Six pack çıktı fakat alt karında ki 1 cm kabusum oldu. Yeşil çay içtim.Limon maydonuz suyu çaktım. ( hayatta en sevmediğim şeydir maydanoz) 1 ayda da vücuttaki suyu attım.
    Başlık için özür dileme fakat bu mucize sanılan çayı suyu yada sirke shakeri .) ile gezen problemli vatadaşlarıda ciddiye alma.

5. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Mesela acı pul biber vücut ısısını arttırıyor bu sayede metabolizma hızlandırılıyo.Aynı şeyler yağ yakımında kullanılan supplementler içinde geçerli onlarda bir nevi metabolizma hızlandırıcı.Elma sirkeside benzer şekilde bağırsak hareketleri için geçerli ama nasıl yoldan metabolizma hızlandırıyor onun hakkında bilgim yok ama.İnternette elma sirkesinin metabolizmayı hızlandırdığına dair bir kaç yazı mevcut

6. CSR

CSR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    EDREMİT
    Yeşil Elma içinceki lif (posa) oranı yüksek olduğu için verdiği kaloriden daha fazla kalori yaktırır.
    Yeşil Çay kalori vermezken , içindeki maddelerden ötürü nabzı %10 oranında artırır günde yaklaşık 200 kalori ye tekabul eder.En az 3 fincan şartı ile.
    Kahve ant. öncesi alındığında nabzı %25-40 miktarına göre oranında artırır buda 1000 kalori yakılan antrenmana 200-400 kalori extra sayılır.
    Sirke,Limon,Sarımsak,Acı Biber gibi ürünlerin hazmı zor olduğu için miktarına göre günlük extra 100-200 kalori yaktırır.
    Ve En İyi yağ yakıcı TAVUK , 100 gr.mında 100 kalori 20 gr.protein bulunan tavuk kasları beslerken, hazmı zor oldugu için nabzın düşmesini engeller ve yediğiniz Tavuğun %35'i sindirimde yanar yani 100 gr tavuk = 65 kalori 20 gr.protein.
    BANA KALIRSA TAVUK, WHEY'DEN DAHA FAYDALI ...

7. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Doğrudan veya dolaylı olarak birçok etkene sahip olabilirler. Doğrudan yağ yakımında, yağ asitlerinin çözülmesinde belirli aşamalarda görev alabilen, katalizleyen bir bileşene sahip olabilirler. Ya da metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımını tetikleyebilir,ekstra kalori açığı oluşturabilir veya yağ yakımıyla açığa çıkan enerjiden gelen asit bileşenlerin vücuttan atılmasında etkili olabilir. Ama hepsi için aynı özellikler yok, daha spesifik araştırmak gerek.

Sayfayı Paylaş