Kilo verdim ama vücut ölçülerim arttı.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozangitar tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ozangitar

ozangitar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.
    Öncelikle spora başlayalı 1 ay oldu 97 kilodan 91 kiloya düştüm boy 165 :( Sorum şu 6 kilo eksildi fakat vücudumda bi değişme yok. Değişme olmadığı gibi de vücut ölçülerim ortalama 2 şer cm arttı. Örneğin omuz 114 ten 116 oldu bacak 63 ten 64 e çıktı. Kilo verdiğim halde bu ölçüler neden arttı. Acaba bu atılan kilonun tamamı su mu ?

2. sthammer

sthammer Guest

Bel olcusu ne alemde, suda atmistir vucut mutlaka.. Ancak bel ve kalcadan olcu kaybi varsa daha belirleyici olur..

ozangitar bunu beğendi.
  3. ozangitar

ozangitar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Şuan tam olarak hatırlamıyorum yarın bakacağım tekrar. Ama hiç bir yerden ölçü kaybı olmadı hepsi arttı. Ayrıca günde en az 2 litre su içiyorum.

4. sthammer

sthammer Guest

İlk baslarda vucut su atar genelde, 6 kilo da az degil, belden gitmistir mutlaka..
    Aksi ise alinan kalori biraz daha kisilip kardiyonun temposu artabilir, yaninda agirlik calismasida olsun ve protein alimi artsin

ozangitar bunu beğendi.
  5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Sadece hatalı ölçüm bile olabilir, çok takma kafana. Vücutta değişimi aynada görmek içinse biraz sabırlı olmak lazım. Yağ oranı azaldıkça değişim de daha net seçilmeye başlar. %30 yağ oranından %25'e düştüğünde aynada çok farkedilmeyebilir ama %20'den %15' düşüş daha dramatik olacaktır. Hele %15'ten sonra da devam edersen her ufak yağ yakımı vücutta daha çok ayrıntı ortaya çıkartacaktır, yağ yakımının en zevkli zamanı da o kısımdır zaten.

ozangitar bunu beğendi.
  6. ozangitar

ozangitar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen hatalı ölçüm olabilir dediğin gibi daha önümde 5 ay gibi bi süre var umarım o zamana kadar bi 15 kg daha gider . Cevabın için saol
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ocak 2014 ---
    hocam ölçülerin yanlış alındığını düşünmeye başladım. 24 dakika cardio yapıyorum az gibi geliyor süre olarak baktığımızda ama oldukça ter atıyorum 3, ay da değişecekmiş program. Günlük 1200-1500 kalori arası alıyorum ve çoğunu protein oluşturuyor. Yumurta ve tavuğu hemen hemen hergün tüketiyorum. Arada ton balığı yiyorum. Ekmeği tamamen kestim onun yerine tavuğun yanına doyurması için bol bol domates marul soğan vs yiyorum.

Son düzenleme: 3 Ocak 2014
  7. sthammer

sthammer Guest

o halde iyi yoldasın, biraz sabır göstermen gerekecek.. bu istikrarı korursan kilolar gider.. yalnız karbonhidrat 120 gramın altına düşmesin.. karbonhidrat kısıtlamasını da akşama doğru yap..

8. ozangitar

ozangitar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    Karbonhidratı az aldığımı düşünüyorum çok dikkat etmiyordum artık ona da dikkat ederim.

Sayfayı Paylaş