Kilo verdikten sonra vücut geliştirme ve beslenme

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve joying0 tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. joying0

joying0 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar yaz döneminde 97 kiloydum ve yağ yakımı için body yaptım ve çok dikkatli bir şekilde diyet yaptım. ekime kadar 4 ayda 21 kilo verdim ve 76 kiloyum şu an. 1 aydır da 76-77 arasında seyrediyorum. şimdi vücut geliştirmeye başladım. ve beslenme konusunda ille de protein veya amino asit tozları almam gerekir mi, yoksa doğal yoldan da bunu sağlayabilir miyim?
    ayrıca vücudumda halen yağ birikimi tabi var doğal olarak zellikle göbek kısmında. buradaki yağlardan da çöalıştığım süreç içerisinde kurtulabilir miyim? bunun için aldığım besinlerde fazla yağlı tüketmemem mi gerekir?
    sonradan daha fazla yağ birikimi olmasın..

boyum 1.78 ve 76-77 kilodayım...

2. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    benden daha iyi bielnlerden mutlaka sağlam cevaplar alırsınız ancak her ahfta sonu saatlerce forumda dolaşan biri olarak şu şekidle düşünüyorum:
    genel olarak ilk 6 ay kadar bir süre protein tozu, pre/post workout vs. ürünleri tavsiye edilmiyor, eğer gün içinde protein alabiliyorsanız bunları ilerleyen zamanlarda düşünün derin
    ayrıca sizin için en önemli öğünün antenman dan sonraki öğün olduğunu unutmayın ve burada daha kaliteli besinler tüketmeye çalışın, örnek olarak eyumurta daki proteinin hem miktarı hem de biyolojik değeri yüksektir
    eğer benim gibi karın kası çıkarmaya çalışmıyorsanız kilonuzu korumanız, biraz daha vermeniz uygun olabilir diğe düşünüyorum, fikrimce yağlı yemenizle şekerli/karbonhidratlı yemeniz göbek konusunda pek birşey değiştirmez(sanırım bir tek alkol özel olarak sorun oluyor)
    kendimden örnek vereyim 173 boyum var 66.5 kg im ve kilomun %15.5 i yağ, sanırım bi 60kg civarlarında yağ yüzdem %10 a düşer bnede kas çıkartırım
    tavsiyem siz de yağ yüzdenizi öğrenin
    iyi günler

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.