Kilo-vücüd geliştirme çilem

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve jackas tarafından 12 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. jackas

jackas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yıllardır neler çektiğimi paylaşayım sizle ilk defa biryere yazıyorum bunları zamanınız varsa bi okuyun ve yorum yapın lütfen,Dünyanın en zor kilo alan insanlarındanımdır heralde öyle biraz yiyipte ne yesem kilo alamıyorum!! diyen tiplerden degilim inanın ektomorf bile degil astenik tiple vucud yapısına sahibim yıllardır neler çektiğimi bir ben bilirim..yaklaşık 1.5 yıldır bodybuilding yapıyorum kilo almak ve biraz yapılı görünmek için, son bir yıldır evde çalışıyorum ve yıllardır türkçe yabancı bir sürü makale okudum vücüd geliştirme ile ilgili, ve ilaçlar.. 1 yıl kadar prakten onun etkisi geçincede zyprexa gibi şizofrenlere verilen yan etkisi iştah açıcı olan ilaçlar kullanıyorum(kesinlikle tavsiye etmiyorum doktorum duyduğunda şok oldu) 2 yıldır psikolojimi-okulumu hayat düzenimi alt üst etti bu ilaçlar çünkü mide kaslarını gevşetiyor ve tokluk hissi gidiyor ama kafayıda uyuşturuyor 15 saat falan uyutabiliyor,175boy 53 kilodan 1.80 73 kiloya kadar çıktım bu süre içinde,kaç kere protein tozu karbonhidrat aldım bilmiyorum.Evet 73 kiloya çıktım nerdeyse boyumla orantılı kilodayım ama hala zayıf görünüyorum beni görseniz inanmazsınız 73 kilo olduğuma 60 falan dersiniz.Yani benim boyumda 66 kilo olan arkadaşım benden daha kilolu ve yapılı duruyor bu kadar çabama rağmen ve bu durum beni çıldırtıyor kollarım bacaklarım belim heryerim çok ince 30 beden pantolona bile kemer takıyorum omuzlarım çok dar eskiden biraz psikolojik baskısı olurdu ama yaşım biraz daha ilerledikce(21) ve bu kadar çabalamanın kilo almanın görünüşde bir katkısı olmayınca çok daha fazla baskı olmaya başladı üstümde işe girecem giremiyorum,dışarı çıkmak bile istemiyorum kendime öz güvenimi çok ağır bi şekilde zedeliyor evet biliyorum saçma dediğim bu kadar kilo alıp antremanda yapınca biraz daha yapılı görünmezmi insan? ama böyle ne gibi lanet bir hastalıgım var çözemedim yıllardır,ilgilenen arkadaslar olursa fotografta paylasmayı düşünüyorum ayrıca 2 gün sonra doktorla tekrar randevum var hormonal testler yaptırıcam merak edenler olursa burda paylaşırım onlarıda. (konuyu yanlış yere açtım sanırım kusura bakmayın kafam pek yerinde değil moderatörler taşıyabilirse sevinirim)

Son düzenleme: 12 Haziran 2012
  2. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şiddetle resim paylaşmanı tavsiye ediyorum ;)

3. jackas

jackas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    işte geçen yazdan iki foto şuan hiçbi farkım yok bundan üstüne 5 kilo daha almış olmama rağmen hatta bu fotoğrafları antreman sonrası çekilmiştim birde bu iyi zamanki halim düşünün artık..ben kendiminkine benzer vücud yapısı daha görmedim..

Ekli Dosyalar:

4. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dostum neredeyse aynı vücut tipine sahibiz..Dediğin gibi kilo almak benim içnde işkence.Kilon neden fazla(başkalarına kıyasla ) ve hacimsiz duruyosun? Çünkü yağsızsın seni tartıda ağır bastıran kasların :) Bence sen çok kafaya takmışsın resimlerdende görüldüğü üzere belirli bir yere gelmiş zaten vücudun zamanla çok daha iyi olucaktır.Son olarak beslenmeni de paylaşırmısın.

5. jackas

jackas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Abi şu omuzlara bakarmısın? gerçekten çok dar kemik yapım cidden çok dar bu fotolarda biraz daha geniş gibi çıkıyor hatta ve evet haklısın yağ oranım gerçekten çok düşük ama sorun kasları dahada büyütemiyorum o yüzden hacim yapamıyorum. Beslenmemde basitçe

-Sabah:2 ölçek whey protein + salam sosis peynir

-Öğlen:2 tabak makarna+125 gr tavuk göğsü

-Antreman sonrası: 2 ölçek whey+creatin+amino + 125 gr tavuk göğsü

-Akşama doğru:2 tabak makarna

-Akşam:Dışarıdan bişey sipariş ediyorum pizza+hamburger gibi

Ayrıca çerez falanda tüketiyorum aralarda fındık fıstık tarzı

Antreman yaptığım sıralarda genelde böyle besleniyorum spor yapmadıgım zamanlarda oldu o aralarda kilo almak için yağlanmak için resmen ne varsa yedim özellikle waffle falan tarzı şeyler ve bu yüzden hafif göbeğim çıkmadı değil gelen yağda hiç kola bacağa gitmedi yani..

Ekli Dosyalar:

6. jackas

jackas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Benim merak ettiğim vücüda yağ dağılmasını engelleyen bi hastalık varmı acaba çoğu kişi bunu görse bana kızar yada güler eminim ama benimde derdim bu napayım doktorada danışıcam bunu o kadar yağsızımki arka kol ön kol göğüs-bacak kası hertarafımı ayrı ayrı hareket ettirebiliyorum bu zayıf halimle.. ayrıca o beslenmeyi ilaçla yapıyorum yoksa günü 1 öğünle acıkmadan geçiririm..

7. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Jackas büyüyememenin tek sebebi beslenmen bence..Çünkü gerçekten çok yetersiz.
    Ben kendi programımı yazayım istersen kafana yatarsa düzeltirsin.Ben 3 ayda 7 kilo aldım 77 kiloyum şu anda
    Sabah--> Kalkar kalkmaz 1 ölçek whey.. sonra 1 kaşık bal..2 dilim tam buğday ekmek arasına 100 gr az yağlı beyaz peynir..Ardından bir 30 dakika sonra 4 yumurta(2 tam) ve Yulaf ezmesi
    Kahvaltıdan 1-1.30 saat sonra antrenmanım başlıyor.Antrenman öncesi amino ve kreatin antrenman sonrası meyve suyu,amino ve kreatini birlikte alıyorum 15 dakika sonrada 1 ölçek whey (antrenmandan sonra basit şeker almanı şiddetle tavsiye ederim)
    Whey aldıktan 1 saat sonra patates veya bulgur yanına 150-200 gr tavuk göğsü yanına varsada salata..Ardından 2-3 saat sonra bu öğünün aynısı..Akşam karbonhidratı biraz azaltıyorum varsa genellikle bulgur oluyor yanınada 100 gr kadar tavuk göğsü +2 yumurta beyazı salata vs..Yatmadan 1 saat önce 2 dilim tam buğday ekmek arasına 100 gr kadar beyaz peynir (casein için)..yatmadan hemen öncede 300 ml kadar yarım yağlı süt içiyorum..

Genel olarak sana söylemek istediklerim en önemli öğünün antrenman sonrası öğünün çok dikkat et..Her 3 saate bir yemek yemeye çalış eğer yiyemiyosan yanına aldığın muz,fındık,fıdtık idare edebilirsin..AYrıca su da çok önemli yaz da geldi bol bol su tüket..Supplementlerede çok bel bağlama mesela sabah 1 ölçek al whey ama en az 4 yumurta ye.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:20 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:17 ----------

Bende zayıflıktan yağsızlıktan yakınırdım ama gerçekten aslında büyük bir şans yağlanmamız zamanla anlarsın sende :)..Aaah aaah yemek yememeyi özledim inanırmısın :) Yemek yemekten nefret ediyorum eskiden banada 1 öğün yeterdide artardı bile ama yapıcak birşey yok :)
    Beslenmeni düzene sokarak çalışmaya devam et 1-2 ay sonra tekrar paylaşırsın resimleri sende görüceksin farkı ;)

jackas bunu beğendi.
  8. jackas

jackas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evet senin beslenmeyi görünce benimki gerçekten az kalıyor yanında paylaştığın için teşekkürler iştahım elverdiğince yemeye çalışıyorum bende ama yinede dahada zorlayıp deneyebilirim kendimi bilmiyorum

Turkhero bunu beğendi.
  9. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    jackas vücut tipin ectomorf kas yapman kilo alman bundan zor oluyor..hastalık değil yani..ectomorf vücut u araştır beslenmeni ne şekilde yapman gerektiğinden tut ağırlık antrenmanlarını nasıl yapman gerektiğine dair bir sürü bilgi bulacaksın..bunları uyguladığında da işin kolaylaşacaktır..umarım istediğin forma en yakın zamanda ulaşırsın..

jackas bunu beğendi.
  10. jackas

jackas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sonuç alamasamda yılmadan devam ediyorum 1.5 yıldır bu spor sabır işi bunu biliyorum ve yapı olarakta lanetli gibiyim şuanda hayatımdaki en önemli şey bu oldu pes etmeden dahada zorlamaya devam edecem kendimi başka şansımda yok şu durumda dediğiniz gibi diyeti dahada ağırlaştıracam nasıl yapacam bilmiyorum ama sınırlarımı zorluyacam sonuna kadar yinede bazı testleri yaptırmam gerek çünkü bağlantılı olabilecek farklı sağlık sorunlarıda yaşıyorum.

11. ttolga1111

ttolga1111 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım bende 1 ay falan prakten kullandımda sen 1yıl diyince şaşırdım okadar kullanılırmı hem bu ilaç toplatıldı zararlıymış daha birsürü şey yapmışssın yıpratmışsın kendini değermi yaptıklarına

Sayfayı Paylaş