Kilo tavsiyesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FeyzullahT tarafından 21 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. FeyzullahT

FeyzullahT Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Hayırlı geceler. İlginizi çekmek adına bu başlığı kullandım şimdiden kusura bakmayın gerçi alakasız değil ama cidden yardım istiyorum.

21yaşındayım boyum 1.68 kilom 74 yaklaşık 10Kilo fazlam var ve bu beni ciddi anlamda rahatsız ediyor kalın görünüyorum kısa sürede bu kiloyu verip Bodye başlamak istiyorum. Vücudum Kilo vermeye ve almaya elverişli 6ay öncesine kadar 65e kadar düştüm malum şehir dışında okuyunca aç kalıyor insan tatil başladı eve geldim ve 74ü gördüm. Kısa sürede 10Kilo vermek istiyorum Lütfen yardımcı olun bana forumda araştırmadım kusura bakmayın konunun içinde olmak adına açtım bu konuyu. Tecrübeli benim gibi kilodan muzdarip arkadaşların tavsiyesine gerçekten ihtiyacım var lütfen yardımcı olun tavsiyelerinizi bekliyorum. Hayırlı geceler.

2. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Kaliteli yaglar alin kuruyemis zeytinyagi.gunluk protein aliminiz kilonuz çarpı 2 olsun.karbonhidrat aliminiz az olsun100 150 kadar.duzgun bi cardio ve agirlik antrenmanlari ile istediginiz kiloya olasir yag yakabilirsiniz.spordan önce aci sekersiz kahve sonrasinda yesil cay ve gun icinde yesil cay tuketin tavsiye ederim.en onemlisi gunluk kalori ihtiyacinizin 500 alttinda alin

3. FeyzullahT

FeyzullahT Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim hocam. Günlük yemek programı mı uygulamalıyım yoksa sadece yediklerime mi dikkat etmeliyim.

4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Kusura bakmayin ama anlamadim her ikiside hem belirli bi program sart hemde yediklerinize dikkat etmelisiniz hoca degilim estafurullah abi:)

5. FeyzullahT

FeyzullahT Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    İlginiz için teşekkür ederim :) Protein karbonhidrat vs bu tür şeylere nasıl dikkat edilir pek bir bilgim yok geçmiş senelerde ziyaretçi olarak takılırdım bu forumda ama kilo problemi canımı sıktı. Ve üye oldum direkt konu açtım. Demek istediğim bu konularda oldukça acemiyim hani derler ya anlayacağım dilde anlatın işte o seviyedeyim. Olabildiğince sade çok işimi görür yani tekrar teşekkür ederim :)

egemennn bunu beğendi.
  6. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Fatsecret programi var oradan yediklerini kaydederek gunluk aldiginiz miktarlar yazar.ve gunluk kalori ihtiyacinizi internetten hesaplayabilirsiniz cikan sonucun 500 asagisinda alicaksiniz kaloriyi.karbonbidrat derken kepekli makarna kepekli bulgur ekmek gibi seyler bunlari az alicaksiniz yani gunluk 100 150 arasi yeterli olur heralde
    Protein de tavuk gogusu ton baligi sut lor peyniri kasar peyniri et bu besinlerden alicaksiniz ve gunluk almaniz gereken protein miktarini bulmak icinde kilonuzu 2 ile çarpın.bu sekilde anlatabildim mi bilmiyorum insallah olmustur olmadiysada diyetinize baslayin zamanla herseyi cozuceksiniz zaten 4-5 saatte bir yemek yiyin 3 ana öğün olsun.ara ogunler kuruyemisten olusabilir

7. FeyzullahT

FeyzullahT Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Şimdi daha net anladım çok sağolun ilginiz için :)

egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş