Kilo Sabitlenmesi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Beatboxer tarafından 10 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar amacım kas kütlesini arttırıp yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırmak...

2 haftadır :
    Pzts Çar ve Cuma AKŞAM salonda ağırlık antrenmanı yapıyorum. Aynı günlerin sabahında ise 80dk uygun tempoda yürüyüş...

Diğer günlerde ise pazar günü hariç sabahları 80dk yürüyüş+setli koşu . Akşamları ise yarı saha basketbol...

Bunlara rağmen kilomun sabit kaldığını farkettim. Hala 79 kiloyum. Sabah mide boşken bazen 78 çıkıyorum ancak 2 haftada gelişme bukadar.

Acaba bunda kas kütlesini çalıştırmamın bi etkisi olabilir mi?!

Protein kaynaklarım sabak 2 yumurta beyazı akşam antrenmandan sonra ise 80gr ton balığı ve sebze.Bol su (3.5lt kadar)

Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum...

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ayni zamanda ikisini yapmayami calisiyorsun ?

3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Aynen dediğin gibi...Bildiğim kadarıyla kas kütlesi arttıkça metabolizma hızlanıyor ve kardiyo takviyesiyle de yağ yakımı hızlanıyor...

4. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    beatboxer yağ yakmak ve kas kütlesini artımak defterin yanyana duran 2 sayfası gibidir.
    ikisi birbirimnden ayrıdır ama birbirlerine benzerler.benim sana tavsiyem ikisinden birini seçmen yönünde olur
    vücutçu mantığıyla hareket edersek:önce kütle yap,sonra yağ atarsın yada tam tersi...ama 2sinden birini seç
    ben salona gelenlerden mutlaka bu seçimi yapmalarını istiyorum..

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    O zaman beslenme düzenim de tamamen değişmeli...

Ek besin ürünleri kullanmak istemiyorum...Kütle yapabilmek için nasıl bi beslenme önerirsiniz...?!

6. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    normal beslenince zaten ilk başladıgımızda kütle oluyor belli biyerden sonra durucak o ara suplement öneriyor hocalar yani ben beslenmede herşeyi incik büncük incelemiyorum işte sukadar sundan bukadar bundan diye ama tavuk balık agırlıklı besleniyorum iyi gidiyor fakat senin kilo sorunun varsa kilo aldırmıcak seyler yemen lazım beslenmede kesin birisi yazmıştır bir program

7. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    kütle yapabilmek için ağırlıklı karbonhidrat beslenmen lazım.tabii bu arada proteinide azaltmayacaksın..kütle yapmak hacim almakdan daha zordur.benim kriterlerime göre hacim almanın %30 u sudur.ama kütle öyle değildir.kütlede büyürsün ama yağlanma o kadar olmaz.vücudun fazlasıyla su tutmaz.anlaşılacağı gibi kütle yapmak çok zor.ağır idman max ağırlık6 takrar çalışman gerekir.hacim idmanlarında 4 tekrar kullanabilirsin...beslenmede aldığın yağ oranını iyi ayarlaman lazım.tabii ki bunlar benim görüşüm.bir çok antrenör ve sporcu ikisiini bir kefeye koyarlar.bu yanlış değildir ama ben böyle bir ayrımda düşünüyorum...

Sayfayı Paylaş