Kilo mu vereyim, Kas mı yapayım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve alpercorleone tarafından 1 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. alpercorleone

alpercorleone Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ayrı ayrı 2 sorum var, ikiside önemli uzman bodyciler umarım hala yatmamıştır.

1

nedeni ile birlikte cevaplar mısınız?

173 cm
    77 kg yim, 2 aydır body yapıyorum ancak kilo vermek istiyorum, 2 sini birlikte yapmam imkansız. kilo vermek için az şeker almalıyım, kas yapmak için çok şeker almalıyım.
    ancak sabah kalktıktan sonra kardiyo yapıp (insülin az iken), akşamda ağırlık yapmam gerek ancak bu şekilde yapmak bana cazip gelmiyor.

yağ oranımı bilmiyorum, ama göbekte ve basenlerde yağ var, özellikle.

ne yapmalıyım karar veremedim.

zayıflayım mı, kas mı yapayım.

ayrıca bir de sorum var, body yaparken yağ kilomuz ne kadar azalır ayda (kg olarak, yüzde olarak değil) umarım konunun uzmaları cevaplar.

2

Öncelikle sorularıma şöyle başlıyayım.

173 Boyunda
    77 Kg' yim. Yaşım 16. Vucut gelişimimi tamamladım diyebilirim, 1-2 yıldır boy atmıyorum, kemik uçlarım kapanmış olabilir. ergenliğe çabuk girdim, 8. sınıfta sakallarım çıkmaya başladı.

şimdi öncelikli amacım kilo verme, ama nasıl?

Bir süre Dukan Diyeti+ Body programıma devam ettim ve güçten düştüm biraz, kaslarım azaldı veya kasmaya gücüm yetmiyor.

Şimdi uygulayacağım diyet dukan diyeti ilk 10 gün saf proteinlerle besleniyoruz, sadece protein ağırlıklı elbette besinlerde k.hidrat vede yağ var arada onlarıda alıyoruz. yediklerim diet süt, nesfit, tavuk, kırmızı et, arada bir yağ ve k. hidrat almak için bilinçli olarak çikolata v.b. yiyirorum ki bu diyet dışına çıkmak oluyor.

şimdi nasıl kilo vermeliyim kas kaybı minimum olmalı, ama çokda yavaş olmamalı.

yağ yakımı için kardiyo şart, bütün üstadlar bu konuda hem fikir, peki ya ağırlık?

kardiyo+ ağırlık+ diyet mi yapayım?

yoksa sadece kardiyo+ diyet mi yapıyım.

arada yaptığım kasların uçmasınıda istemem.

kiloyu yağdan vermek isterim, kastan değil.

ancak bana kas olarak kilo aldıracak, yağ olarak kilo verdirecek bir yöntem olsa iyi olurdu. ancak bulamadım malesef.

hayvan gibi ye sonra vucut yap sonra veririsin gibisinden düşünmüyorum, mevsimi değil ama kiloyu şimdi vermek istiyorum. (kışa giriyoruz ya kas zamanı geliyor assında) ne yapmalıyım şimdi.

beslenmem protein ağırlıklı ama yinede kas kaybettim şimdi ne yapmalıyım?

ne şekilde kilo vermeliyim program yazabilecek var mı, şu kadar kardiyo şu kadar ağırlık v.b. gibisinden?

2. brhmcr

brhmcr Guest

3. alpercorleone

alpercorleone Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    açıkcası o konu çok karmaşık ve beni tatmin etmedi sizin fikriniz nedir.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Benim fikrim makaledekidir, o kadar da karisik degil.

5. alpercorleone

alpercorleone Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 gün ağırlık 1 gün kardiyo ve dukan diyeti (protein ağırlıklı bir diyet)
    mi yapayım

yoksa sadece kardiyo ve diyet mi yapayım, düşünceniz nedir?

6. brhmcr

brhmcr Guest

Haftanin 3 gunu agirlik, 2 gun kardio, kesinlik dukan degil, kademeli karbo azalt asla basit karbo alma, yagi kaliteli yaglar ile kilo basi 0.5 sinirla.

Sayfayı Paylaş