Kilo Koruma, Sağlıklı beslenme, Orta derecede kaslı bir vücut.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Rash4ever tarafından 25 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Rash4ever

Rash4ever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar ismim Mustafa okumaya üşenmeyenlere son 10 ayda neler yaşadıgımı anlatıp sizlere bir kaç soru sorucam umarım beni dikkate alıp sorularımı cevaplarsınız.

Aralık ayının sonlarında geldim gaza arkadaşlar 110 kiloydum ben boyum 1.68 üniversiteye gidiyodum bi anda zayıflamak hissim güçlendi spora başladım yemekten kestim kendimi. Haftanın 5 günü spor salonunda haftasonlarıda yurt odamda kendi kendime spor yapmaya başladım spor salonunda 2.5 - 3 saat arası çalışıyodum ağırlıklı kardiyo + Ağır karın çalışması (Günde 500 1000 arası mekik o halime göre baya bi ağırdır heralde. Düz mekik değil yalnız alt karını çalıştıran ve dizlerin kırık oldugu 2 türlü mekik çekiyodum) + Omuz,göğüs,sırt çalışması yapıyodum. Kyk yurdunda kalıyodum 5000+ öğrenci kaldıgı için yemek çeşidi vs. Çok fazlaydı her gün 10 çeşit yemek çıkıyodu ben protein ağırlıklı besleniyodum 2 günde 1 ciğer çıkardı mesela her gün piliç haşlama veya kızartması olurdu yada tavuk sote, köfte tarzı yemekler her gün 1 az tabakta bunlardan 1 tanesinden ve 1 tabakta az çorba alıp yerdim 10 aydır hiç ekmek yemedim. Akşam 4-4:30 gibi yerdim yemeği 5-5:30 da ise spora başlardım 8 9 arasıda bitirirdim sporu gelir duşumu alıp 10 11 gibi uyurdum, sabahlarıda 7 8 gibi kalkardım. 7 ayda 35 kilo daha sonrada 2 3 ayda 8 kilo vererek 67 kiloya düştüm. Bunları anlatmamın sebebi nasıl bi yoldan geldiğimi anlatmak sağlıklı veya sağlıksız kilo verdiğim hakkında biraz fikir sahibi olmanızı sağlamaktı. Şu anda 67 kiloyum son 2 aydır 15 er kiloluk (kilo düşürülebilen) 2 tane dumbell aldım her gün 300 400 tane mekik çekiyorum kollarda omuzlarda ve göğüslerimde ciddi gelişmeler var fakat kilomu koruma açısından cidden büyük korkularım var.

Nasıl bir beslenme ile hem kilomu koruyup hemde fazla aşırıya kaçmadan orta derecede hem atletik hemde kaslı bir vücuda sahip olabilirim? Nasıl bir çalışma yaparak bunları sağlayabilirim? Ekstradan ilaç kullanmalımıyım?

Bu arada kısa sürede kilo vermem sonucu tabikide bazı sorunlar ortaya çıktı vücudumun genelinde azda olsa deri sarkması oluştu göğsün altında cok az var ve alt göbektede aynı şekilde var benim kafama taktıgım alt göbekteki çünkü 10 aylık mekik çalışması sonucu doğal olarak karın kaslarımı baya bi geliştirdim bunu hissedebiliyorum sıktıgım zaman altta gerçekten çok sağlam ve sert karın kaslarım oluyo ama sarkmadan dolayı bunlar ortaya çıkmıyo bunun için bi öneriniz varmı ne yapmalıyım herhangi bi ilaç varmı önerebiliceginiz?

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için.. İyi forumlar.

2. Rash4ever

Rash4ever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yokmu arkadaşlar yardımcı olacak kimse

3. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Hedeflediğin kilona düştüysen artık bölgesel ağırlık çalışacaksın. Haftada 3,4 antrenman yeterli olacaktır. Zamanla sarkmalar sıkılaşacaktır.

Rash4ever bunu beğendi.
  4. Rash4ever

Rash4ever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler cmrsmr,

Forumda araştırdıgım kadarıyla kasların ortaya çıkması için bi kaç ilaç önerileri sunmuşlar arkadaşlar ortaya en çok önerilen ise arbuterol olarak tespit ettim ben su atımını kolaylaştırıp derinin kasa yapışmasını sağlıyomuş bu ürün hakkında bir fikrin varmı kullanmalımıyım zararları varmıdır? Bilgin varsa paylaşırsan çok sevinirim diğer arkadaşlardanda durumum hakkında önerileriniz varsa okumak isterim arkadaşlar.

5. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Bu ürün supplement ilaç değil. Ürün hakkında bilgim yok ancak şu bir gerçektir hangi supplement olursa olsun diyet olmadan olmaz biliyorsun.

Rash4ever bunu beğendi.
  6. Rash4ever

Rash4ever Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Diyetten kastın nedir kilo vermek amaçlı olan günlük alman gereken kaloriden az alıp kilo verme diyetimi yoksa genel olarak sporcuların yaptığı diyettenmi (Protein ağırlıklı{et, süt, yumurta} beslenip günlük kalori ihtiyacını ve aynı zamanda protein ile kas inşasını sağlayan diyet)

Eğer Kilo verme diyetiyse benim onda herhangi bi sıkıntım yok zaten kiloma eriştim 1.68 boyunda 66-67 kilolarındayım şu anda kilo alma problemim olmaz.

Kas yapma diyetini diyosan eğer onuda 10 aydır aslında yapıyo gibi bişeyim yani protein ağırlıklı çok beslendim ciğer tavuk balık süt ürünlerini kısmadan ekmeksiz tükettim sabahları yumurta akı yedim hep son 1 aydırda düzenli olarak beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum okul başlasın kendi evime çıktım evimde artık düzenli olarak ne yemek yiceğime falan kendim karar verip dikkat edicem..

Aynı zamanda sporuda aksatmıyorum, bi spor salonu kadar yapamasamda evde dumbelllar ile barfiks barım var elimden geldiğimce netten araştırdığım göğüs omuz kol sırt ve abs hareketleri çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş