Kilo Kontrolü Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve arkburak tarafından 3 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. arkburak

arkburak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle tüm BodyforumTR ailesine selamlar,
    Aranıza yeni katılıyorum ve bundan mutluluk duyuyorum. Kafama takılan bazı soru işaretleri hakkında sizden yardım bekliyorum.
    Ben 1 aydır "Genç ve Fit" adlı sitenin programını takip ediyorum; evde spor yapıp vücut geliştirmek için faydalı bir site olduğuna kanaat getirdim. Boyum 1.78 , kilom da spora başlamadan önce 75'ti. Kalça kısmımda fazla yağlardan ve kas ağırlığı düşük bir vücuda sahip olmaktan yakınıyordum. Belirttiğim programa başladığımdan beri hem kondisyonum güçlendi hem de kalça bölgemde ciddi bir erime oldu. ( Bu arada program bilmeyenler için 3 gün ağırlık çalışması,2 gün hiit antremanı, 2 gün de yoga şeklinde). 1 haftadır dirseklerimi incittiğim için düzgün şekilde ağırlık çalışamadım ve şişen kas kütlesi de olmadığı için aynada öncesinden daha çelimsiz bir vücut gördüm; evet alt kısımlarda bir düzelme vardı ama özellikle kollar öncekinden daha da incelmişti. Tartıya çıktığımdaysa 3-4 haftalık süreçte 5-6 kilo verdiğimi fark ettim. Kas yapayım derken elde olanları da eritmek istemiyorum. Bunun sebebi muhtemelen çok yetersiz şekild beslenmemdi. Genel bi beslenme programını da yazayım

Sabah müsli+2 yumurta
    Çoğunlukla ara öğünü atlıyorum
    Öğlen bazen yiyorum, bazen yemiyorum. Yediğimde ya iki dilim hindi füme biraz kepekli ekmek ya da tavuk ızgara oluyor.
    Akşam ise bazen bakliyat bazenızgara tarzı besleniyorum
    Spordan sonra çikolatalı süt içiyorum

Günler günlere tutmadığı için belli bir beslenme programı da oluşturup iyi bir sonuç alamadım. Ne kadar karbonhidrat alacağımı ya da karbonhidratı hangi kaynaklardan alacağımı bilemiyorum. Makarna, bulgur ,ekmek vs. gibi. Ya da bu tür besinleri her gün mü almam gerekiyor, yoksa ağırlık çalıştığım günler mi bu da bir soru işareti. Ve siz de iyi bilirsiniz ki sürekli tavuk ,et ızgara bulamıyorum, bu durumda ne tür bir aparetif alabilirim. Aranızda muhakkak bir formul geliştirmişler vardır. Yardımlarınızı bekliyorum. Sevgiler

Bu arada yaş:.22

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Öğlene de 1 ara çöğün eklenmeli.İsteğe göre 1-2 ara öğün de eklenebilir.Fatsectret gibi kalori sayma programları size yardımcı olacaktır.Günlük almanız gereken kalori, karbonhidrat, protein ve diğer besinleri forumu araştırarak öğreniniz.

Sayfayı Paylaş