kilo ile ilgili yardımcı olun lütfen zor durumdayım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve body1 tarafından 2 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. body1

body1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese merhabalar.boyum 1.70-1.75 arası kesin bir bilgim yok,kilom 85.
    göbek bölgemde aşırı bir yağlanma var,göbeğim oldukça büyük.benim ençok moralimi bozan göğüs bölgem.göğüslerimde bir sarkma meydana geldi,çevresi şiş bir şekilde.ben kilosuz zamanlarımı da hatırlıyorum mesela 50 kiloyken göğüs bölgesinde şişlik yoktu sadece göğüs dokusu deniyor sanırım o uç bölge ileri doğru çıkıntılıydı ve genişti.hala öyle zaten.70 kiloyken biraz arttı.kilo aldıkça sarkma yapmaya başladı ve etrafı şişti.jinekomasti olmasından çok korkuyorum.böyle bir hastalığı bilmiyordum tesadüfen gördüm ve 2 gündür kafayı yercesine araştırdım yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum.parmağımla göğüs ucundan bastırdığımdayumuşak birşey var yani bir sertlik falan yok ancak iyice bastırdığımda artık vücuttaki kemiklerle temas ettiğini düşnüyorum parmağımın,o sekilde bir sertlik var.ağrı,akıntı vs..yok.ergenlik dönemimde tam ucunda nohut gibi birşey belirginleşmişti o zamanlar acıyordu,anneme babama söyledim ve normal oldugunu söylediler,ki her ergende oluyormuş sanırım.bu daha sonra geçti.şu an gerçekten hiç iyi bir ruh halinde değilim.kafaya takmış durumdayım.çevremde arkadaşlarım şakalaşıyorlaar bu durumla.t-shirt giyemez hale geldim,kazaktan bile belli oluyor.ilerde bende psikolojik olarak daha büyük sorunlar açacağını düşnüyorum.şu an geleceğe yönelik içimdeki tüm planlar,hayaller gitmiş durumda o derece çöktüm.fotograf yükleme şansım yok.geçirdiğim evreleri anlattım,sizce bu durumda jinekomasti denebilir mi?aşırı kilodan sonra iyice belirginleşti,ondan önce abartılacak birşey yoktu ama öne doğru yine bir çıkıntı her zaman vardı.ve jinekomasti ise gerçekten ameliyatı hiç düşünmüyorum,cevremden cekiniyorum açıkçası.kendi basıma gidip gizli gizli olamayacağıma göre herkesin haberi olucak doğal olarak.işte bu yüzden bu kadar çöktüm.ameliyat olmayacağım için bununla da zor yaşayacağımı düşnüyorum psikolojim iyi olmaz.

ben jinekomasti olmadığını varsayarak kilo vermek istiyorum ancak nasıl vereceğimi bilemiyorum.benim yaşayış biçimim gerçekten diyet yapmaya elverişli değil.üniversite ögrencisiyim ve 2.ögretim okuyorum.sabaha karşı 6-7 gibi yatıp öğleden sonra 2-3 gibi kalkıyorum.du duruma göre nasıl kilo verebilirim ki?normalde canım hiçbirşey yemek istemiyor.günde 1 öğünle geçiştirebiliyorum.bu şekilde kilo verilebilir mi?bu durumda ne yemeliyim baska hiçbir alternatifim yok,bu durumu değiştiremiyorum.spor salonuna gitsem de diyet listesi verecekler o yüzden o da olmaz diye düşünüyorum.yurtta kendi kendime mekik hareketleri,ayakları karna doğru çekip germe hareketleri falan yapıyorum.2 tane de ağırlık alsam göğğüs hareketleri yaparak kilo verebilir miyim?yemek olayı dediğim gibi günde 1 öğün yiyorum,yatıp kalkma saatlerim de o şekilde.ayrıca yurtta kaldığım için diyet listesi gibi bi alternatifim yok dediğim gbi diyet hiç olmuyor ne çıkarsa onu yemek zorundayız.

lütfen yardımlarınıız bekliyorum bu durum benim için çok önemli bir hale geldi.sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme: 2 Kasım 2011
  2. body1

body1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumlarınızı,yardımlarınızı bekliyorum vg ailesi

Sayfayı Paylaş