Kilo fazlam var bunlardan kurtulmak istiyorum nelere dikkat etmeliyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Dayne23 tarafından 21 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Dayne23

Dayne23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese Merhaba,
    Umarım konuyu doğru yere açmışımdır eğer yanlış yere açtıysam da affınıza sığınıyorum. İsmim Emre, 19 yaşındayım. 1.77 boyundayım. Geçen sene boyunca YGS- LYS derken derslere kastığım için sene içersinde çok kilo aldım. Şu an 96 kiloyum. Adamakıllı hiçbir kıyafetimin içine sığamadığım gibi, hareketlerimin yavaşladığını, yürürken, merdiven çıkarken bile zorlandığımı hissedince ne kadar bana zor gelse de spora başlamamın gerekli olduğunu düşündüm ve bir spor salonuna yazıldım. Spor salonundaki hocamıza zayıflamak istediğimi belirttim ve bana tahıl ağırlıklı, karbonhidrat ağırlıklı beslenmemem gerektiğini, şeker ve abur cuburu kesmem ve protein ağırlılı beslenmem gerektiğini belirtti bunun dışında diyetisyene gitmem gerekir mi diye sorduğumda aynı şeyleri söyler ama sen bilirsin dedi. Şu an sadece sanırım kardiyo oluyor o tarz antremanlar yapıyorum. Koşu bandı, bisiklet, ismini bilmediğim birkaç alet, mekik ve çok sevdiğim için antreman dışında çok ip atlıyorum. Sormak istediğim sorular şunlar umarım yardımcı olunur:
    1) Hergün spora gitmiyorum haftada 4 gün gidiyorum spora gitmediğim günlerde ne yapmam gerekir?
    2) Mekik çekmek göbeği eritmek için iyidir diye biliyorum günde kaç mekik çekmeliyim?
    3) Kendimi aç hissettiğimde yoğurtla beraber yulaf ezmesi (lifalif adında bir ürün) yada patates haşlaması yiyiyorum bunlar bana kilo aldırır mı? Yakın bir arkadaşım patates haşlaması kilo yapıyor dedi ben uzun süre beni tok tuttuğu için bu besini tüketmeyi istiyorum eğer böyle birşey varsa bırakırım.
    4) Sizce diyetisene gitmem gerekir mi?
    5) Ekstra dikkat etmem gereken birşey var mı?
    Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden sabırları ve yardımları i

2. Dayne23

Dayne23 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Sayfayı Paylaş