Kilo almayla ilgili bi kaç sorum var..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mehmet_sefa tarafından 7 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mehmet_sefa

Mehmet_sefa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar ben şuan 180 boyundayım ve 70 kiloyum. Forumdaki bazı arkadaşlar kilo almam gerektiğini söylüyor, ve ben kilo aldıkça karın kaslarımın qiderek kaybolduğunu görüyorum. Ondan dolayıda fazla kilo almak istemiyorum, acaba kilo alıp hacim yaptıktan sonramı kondisyon çalışması yapmalıyım, yoksa normal beslenip yavaş yavaş sadece kas kütlesimi almalıym?

Ve bi konuda daha bişi merak ediyorum. Dinlenme yaptığım günlerdede protein ağırlıklı mı beslenmelimiym? Yoksa sadece antreman yaptığım zamanlardanmı?

Yardım eden arkadaşlara şimdiden çok tşkr thums:

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Bana sorarsanız bulk olmak, yani hacim almak ve sonra yağ yakmak yerine yavaş yavaş yağsız vücut kütlesi olarak kilo almaya bakın. Tabii eğer aceleniz yoksa. Çünkü yağ yakımı oldukça can sıkıcı bir süreç.

Benim oyum her zaman protein ağırlıklı beslenmekten yana. Bundan kastım, aldığınız makrobesinlerin bir dağılımı olacak, örneğin %40-50 Protein, %40-30 Karbo, %20 Yağ şeklinde ve bu dağılıma uygun besleneceksiniz. Antreman yaptığınız günlerde haliyle çok daha fazla kalori almanız gerekecek ve buna bağlı olarak daha fazla protein ve karbonhidrat alacaksınız. Spor yapmadığınız, off günlerde ise yine bu oranlarda besleneceksiniz ancak daha az hareket ettiğiniz için daha az kalori alacaksınız ve dolayısıyla daha az miktarlarda protein ve karbo alınacak. İhtiyaçtan fazla karbonhidratın yağa dönüşebileceğini unutmayın. İhtiyaçtan fazla proteinin yağa dönüşmeden atıldığı söyleniyor, o yüzden hem kas gelişiminizi garanti edersiniz hem de kalori ihtiyacınız proteinden karşılanır. O nedenle protein ağırlıklı beslenip, off günlerde miktarlarda dağılıma uygun olarak azaltmalara gidebilirsiniz.

Mehmet_sefa bunu beğendi.
  3. Mehmet_sefa

Mehmet_sefa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yardım ettiğin için gerçekten çok tşkr ederim vinternatt :) Bundan sonra off günlerde karbonhidratı aza inidirip, daha çok protein almaya çalışcam kasların yenilenmesi için..

4. Mehmet_sefa

Mehmet_sefa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Başka fikri olan yokmu bu konuda???

5. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bence önemli olan kilo almak değil kilonun nasıl aldığındır. Vucutta artan yağ kütlesi mi kas kütlesimi . Bu soruyu sormak lazım. Bende her zaman yavaşta olsa kas kütlesinin arttırılmasından yanayım. Çünki definasyon zamanında fazla kiloları verirken kas kaybıda artıyor. Sonuç olarak yavaş ama emin adımlarla gidin kas kütlenizi arttırarak gelişin.

Pappy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş