Kilo Almam Gerek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lookes tarafından 8 Ekim 2005 başlatılmıştır.

1. lookes

lookes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    18 yaşındayım boy 1.78 Kilo 53 cok kötü ya.Kilo almak istiyorum ama birtürlü olmuyo ayrıca sigara kullanıyorum lütfen bana yardımcı olun

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Foruma hosgeldin.

Sana yardim : Forumu gez oku sorunun cevabini al, cevabi bulamadigin sorulari forumda sor.

3. Massivend

Massivend Guest

sigarayi birak ilk once, genelde sigarayi birakanlar kilo alirlar, sigara istah keser derler, bilemiyorum ne kadar dogru, ama kilo almak bir yana sagligin icin sigarayi birakirsan iyi olur, daha 18 yasindasin zaten, yazik.

4. L3jyo

L3jyo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    internet
    Yer:
    izmir
    derhal sigarayı bırakmalısın yoksa vücudun daha da kötüye gider bu boyla bu kilo iyi değil allah korusun ileride daha kötü sonuçlar doğura bilir sigarayı bırakıp spora başla hemen :x

5. ByCan

ByCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam,ben 18 yasindayim ve boyum 1,82 - kilom 70 ! kilo almak istiyorum,seneye Yaz tatiline kadar 80 - 85 kilo olmak istiyorum,ve evde bb yapiyorum,hergün yaklasik 1 saat calisiyorum,istedigim kiloya ulasmak icin ne yapmam lazim? eyer tavsiye etdiginiz toz veya haplar varsa onlarida yazin lütfen,cok saolun

6. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    eğer hergün çalışırsan kilo alamazsın verirsinbirazda yaptığın programa bağlı ayrıca eczanelerde satılan balık yağı var o bu işe yarıyormuş

7. ByCan

ByCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol,cevapin icin,bi arasdiririm ezcaneye gidip,ben kollarimi calisdiriyorum,yani sadece kollarla bb yapiyorum,

8. xxdiablo

xxdiablo Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    sende sağol ama bodyden sıkılma olasılığın büyük bir ihtimal ve gelişim sağladığında hoş görüntü çıkmaz ortaya rahatsız eder seni düzeltmesi zaman gerektirir vücut bu amasenbilirsin kolay gelsin

9. subzero

subzero Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    lookes dostum, oncelikle foruma hosgeldin,
    ve oncelikle soyliyim, body building sporunda yeni sayilirim, ama amator spor yillarimi birak, 5 sene kadar lisansli profesyonel yuzucu olarak spor yaptim, ve inan bana yuzmede cok agir bir spordur, ve bu sporda ogrendigim en baslica birkac seyi soyliyim sana

1) 18 yaşındayım boy 1.78 Kilo 53 cok kötü ya.Kilo almak istiyorum ama birtürlü olmuyo ayrıca sigara kullanıyorum lütfen bana yardımcı olun demissin, oncelikle unutmaki HANGI SPOR OLURSA OLSUN 1.ADIM MUTLAKA BIR DOKTORA GORUN, saglikli olduguna ve yapmak istedigin spor icin onunde bir engel olmadigina dair onay versin, o zaman basla. Bu en temel adimdir.

2) Sigara, icki .... vs yi KESINLIKLE VE KESINLIKLE BIRAKMALISIN, bunlarin sana verdigi ve muhtemelen daha verebilecegi dehset verici seviyeye ulasabilecek zararlarin ve hastaliklarin (ki bu kelime kesinlikle abarti degil!) yaninda,
    --> yapmak istedigin sporda vucudunu tam performansla kullanmani engellemesi
    --> kondisyon dusuklugu yaratmasi
    --> alacagin sonuclarin normal (sigara vs kullanmayan) insanlarinkine oranla gercekten cok dusuk olmasi (ki bunu emin ol farkedersin)
    gibi nedenlerinden dolayi oncelikli yapman gereken seylerin en onemliside sigarayi birakmandir.

kilo almana gelince, benim daha onceden yaptigim yuzme sporunda vucudun yapisindan cok (burada ogrendigim terimleriyle) "kas dayanikliligi" ve "cardio" konulari 1.plandaydi, doloyisiyla benimde kilo sorunum vardi. Ve isin kotusu kilo bizde onemli olmadigindan, nasil kilo alabilecegimide bilmiyordum,

ama www.turkforum.dk sayesdinde bunuda ogreniyorum, burada gercekten ne yaptigini iyi bilen arkadaslar var, ve onlarinda yardim edeceginden hic suphem yok, ve buna birsey eklemek istiyorum, site adminin (Despo) nunda dedigi gibi
    yani demek istedigim yinede herseyi arastir oyle yap, ve sakin unutma

ILK ONCE DOKTORA GORUN, SONRA SIGARAYI BIRAK VE BODYBUILDING HAKKINDA BURADAKI ARKADASLARIN VE FORUMLARDAKI MAKALELERI TAKIP EDEREK DOKTOR GOZETIMINDE CALISMAYA BASLA

butun bunlar zor gelebilir ama ogrendigim kadariyla bu sporun asil temel taslari SABIR VE AZIMDIR. Biraz sabredersen basariya ulasacagina eminim,
    unutma, guzel olan hicbirsey kolay degildir :)
    kolay gelsin dostum 8)

10. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Wow! Çok iyi ;)

11. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo alma konusunda, sitede bir sürü yazı var.

Düzenli bir uyku, düzenli bir beslenme ve kilo alman için uygulayacağın program. Bunları yaparkende uzun bir zamana ihtiyacın olacak. Çünkü ilk birkaç ay 1gr bile alamayabilirsin, vücut yavaş yavaş kendini adapte edecek ve sende kilo almaya enazından ağırlık çalıştığın için daha dolgun gözükeceksin.

Şunu unutmamak gerekirki, belkide senin kilon uygundur. Kemik yapın zayıftır, o yüzden kilo az olabilir. Bazıları vardır mesela adam bakarsın normal görünür, fakat kilosu çok düşüktür. Böyle kişlerin kemik yapısı yani ağırlığı zayıftır.

O yüzden bunu sorun olarak görmemek ve ciddi bir şekilde ağırlık çalışmak gerekir. Ayrıca yaşın 25'i geçmeye başladığında çok daha hızlı kilo almaya başlayacaksın.

Ciddi bir sağlık sorunun yoksa, bünyen zayıf degilse kilo sorun değildir. Mesela sık hastalanır mısın? Bunlar senin bünyenin yapısını direkt belli eder...

Sigara konusa gelirsek, kesinlikle bırakmalısın... Kilo almak istiyorsan SİGARA KULLANMAMALISIN...

12. ByCan

ByCan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolun cevaplariniz icin,arkadas bana bunu tavsiye etdi [​IMG]
    sizce nasil birsey bu ürün?7 kilo ya kadar alabiliyormusum bu ürünle...??[/url]

Sayfayı Paylaş