Kilo almaktan cok koruyorum yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve sergen turaman tarafından 9 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar yaş 15 kilo 57 boy 177 kilo almaktan aşırı korkuyorum 6 ay çalıştım 63 tüm.ameliyat oldum 57 düştm geri başladım ancak kilo almaktan korkuyorum yanaklarım şişer yağlanırım diye yardım edermisiniz. vücud tipimi bilmiyorum

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut tipin önemli değil. Aşırı derecede zayıfsın, kilo alman lazım. Daha önce de benzer konu açmışsın ve 70-75 kilo olman gerektiği söylenmiş. Tekrar aynı cevapları alacaksın. Gelişme çağındasın, yemek yemene ve eğlenmene bak. Psikoloji her zaman için vücuttan daha önemlidir ve sen kendini sağlıklı biçimde göremiyorsun şu anda. Tekrar ediyorum, buna kendini ne kadar erken inandırırsan senin için o kadar iyi, aşırı derecede zayıfsın ve kilo alman lazım.

3. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Kas yaparak kilo alayım göbeğim çıkmasın istiyor arkadaş demek ki. Benim boy 172, kilo 65, göbekliyim. Yağ alarak kilo aldı mı 70 kiloda armut gibi göbeği olur arkadaşın :D

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Adım adım...Önce kilo alması gerektiğinin farkına varmalı, sonra bunu nasıl sağlıklı şekilde yapacağını öğrenir. Protein ağırlıklı beslenip, ağırlık çalışıp ayda 1-1.5 kg alacak şekilde kalori miktarını arttırırsa gençliğinin de yardımıyla minimum yağ depolayarak kilo almış olur. Senin fotoğrafına baktım, fazla göbeğin yok. Sorun kas kütlenin yetersiz olmasından kaynaklanıyor. Aslında o konu başlığında yazmak lazım ama buradan başladık madem birkaç cümle burada edeyim. Senin sorununun sebebi şu yazdığında: "Koşu ve Yürüyüş yaparak 8 ayda 24 kilo verdim. Ilk 5 ayda 23 kilo verdim" 5 ayda 23 kilo vermek kas kaybına yol açar. Bu arada ağırlık çalışmadan sadece yürüyüş ve koşu yapmak da kas kaybına yol açar. Sen bu hataları yaptığın için yağ oranın istediğin kadar düşmemiş. Yapman gereken ayda 3 kiloya yakın bir hızla, yüksek protein düşük kalori içeren bir diyetle ve ağırlık çalışmasıyla kas kütleni koruyarak kilo vermekti. Başlığı açan arkadaşımızın durumu epey farklı, ağırlık çalışmasına ve protein alımına dikkat edip kilo alımını yavaş gerçekleştirdiği sürece vücudu yağdan çok kas yapacaktır, aldığı yağ da kas kütlesi yükseldiği için vücut yağ oranını arttırmayacaktır.

sergen turaman bunu beğendi.
  5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    43
    doxux
    abi diyeceğim çünkü benden büyüksün büyük bir ihtimal.cevabın için çok teşekkür ederim.kilo almam gerektiğinin farkındayım. ama sınıftaki bazı kızlarrı yanaklısın tombul yanak falan diyorlar. hiç hoşuma gitmiyor cidden.evdekilerde korkuyor kilo alamıyorum zaten. çikolata bisküvu yemiyordum.yesemmi almak için falan diye düşünüyorum.size bir yemek programımı söyleyeyim. sabah 1 yumurta peynir zeytin bütün bir tahil ekmek üstü fıstık ezmesi okulda 1 evde tost yapıp götürüyorum. 6da pilav et makarna patates et kesin var karb lardan bunlardan 3ü ama cikolta biskuvi cips falan hiç yok . saolun

6. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Üzerimde kıyafet varken fit gibi gözüküyorum ama üstüm çıplakken göbekli bir erkeğim. Aynada üstüm çıplak şekilde kendime bakınca göbekli bir adam görüyorum. 65 Kiloya düştüm. Zayıflamaktan kollarım çok inceldi ama karnımdaki göbek hala duruyor.

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    34 yaşındayım, inan bana kadınlar kaburga kemiği görmektense tombul yanak görmeyi tercih ederler :) Ayrıca senin dediğin biraz vücut yapısıyla, genetikle alakalı. Ben de senin yaşlarındayken çok zayıftım, hatta senden de zayıftım sanırım. Ona rağmen yanaklarım olduğundan daha kilolu gösteriyordu, %15 yağ oranında bile gıdısı çıkan adamım. Bu genetiktir, bunu değiştiremezsin ama inan bana ileride bunun kadınlar için önemli olmadığını anlayacaksın. Şu anda hala gelişme çağındasın ve bir daha asla yakalayamayacağın kadar büyük bir hızla gelişebilirsin. Bu sadece kas yapımı anlamında değil, eklemlerin, kemiklerin, tendonların gelişiyor, boyun uzuyor, beyin hücrelerine kadar bir daha yakalayamayacağın bir hızda gelişiyorsun ve bu sürede iyi beslenmezsen bunun etkilerini ömür boyu taşırsın. O yüzden bırak şimdi kızların ne dediğini falan. Hatta bana sorarsan vücut geliştirmeci gibi beslenmeye de çalışma. Evde ne yapılıyorsa ye, sadece normalde yediğinden daha fazla ye -belki 1.5 katı kadar- ve kilo almaya bak. Tok olsan da kendini yemeye zorla, zamanla iştahın açılacaktır. Aldığın kiloyu sadece kas olarak düşünme, bütün vücudunun gelişimi olarak düşün. Ve saırsız olma, 2 hafta çok yedin diye 3 kilo almayacaksın. Ayda 1 kilo bile alman demek seneye bugün, 16 yaşında 70 kilo olman demek. Senin yaşında uzun vadeli düşünmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum ama uzun vadeli düşünmek için çabala.

Mesela o evde yaptığın tostun boyutunu büyütüp içine daha çok protein doldur, daha çok domates, biber doldur. Sabah yumurtayı en az 2-3 yap mesela, o fıstık ezmeli ekmeği 2 dilim yap, peyniri arttır, pilav, makarna, et güzel, ne yiyorsan belli ki daha çok yemen gerekiyor. Bir yandan ağırlık da çalışırsan aldığın kiloların çoğu kas olacaktır.

sergen turaman bunu beğendi.
  8. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    43
    abi gerçekten motivasyonumu yükselttin.artık ne derslerse desinler kendime bir kilo hedefi koyacağım.yok yanak tombul yok şu bu ne derlerse desinler.yiyip çalışacağım.çok teşekkür ederim sana :) evet biraz genetik aslında yanak falanda yok kızlar sallıyor :D belki biraz herneyse.teşekkürler.

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş